romea - logo
2. června 2020 (úterý)
svátek má Jarmil
Loading
rozšířené vyhledávaní

Demonstranti proti plotu na maďarských hranicích: „Ježíš byl také uprchlík.“

15.7.2015 14:21
(FOTO: facebooková stránka události)
(FOTO: facebooková stránka události)

Asi tisíc lidí demonstrovalo včera v centru Budapešti proti stavbě plotu na hranicích, který má zabránit přílivu imigrantů do Maďarska. Informovala o tom agentura Reuters.

V prohlášení občanských iniciativ, které demonstraci organizovaly se mimo jiné píše:"Pokud jde o stavění zdí, jeví se maďarská vláda jako mimořádně schopná. Tato vláda vztyčuje stále nové a nové zdi mezi jednotlivými společenskými vrstvami... Boří mosty mezi společností a politikou... Po množství symbolických zdí nyní, na vrcholu vlastního cynismu, dospěla až ke zdi skutečné... Dost bylo zdí - postavme raději školy, nemocnice a bydlení pro Maďary i imigranty! Žadatelé o azyl nejsou ani ďáblové, ani andělé, jsou to lidé, a jako takoví mají právo na lidské zacházení a na důstojný průběh přijímacích posudků... Prostředky na výstavbu zdi jsou už ve fázi přípravného plánování stejně vysoké jako celkový rozpočet maďarského státu v záležitostech uprchlíků na 11 let.“

Demonstranti se sešli u největšího budapešťského chrámu, basiliky Sv. Štěpána. Nesli hesla „Ježíš byl také uprchlík“ nebo „Uprchlík je můj nejlepší přítel.“ Pak se vydali k budově parlamentu, kde zničili maketu plotu. Jedna z účastnic demonstrace, Edit Gyantar označila plot za nemorální a připomenula, že to není tak dávno, co stovky tisíc lidí prchaly za lepším životem ze zemí východní Evropy – tedy i z Maďarska - na Západ.

Plot, který Maďarsko začalo tento týden stavět, má být čtyři metry vysoký a má pokrýt 175 kilometrů hranice se Srbskem. Maďarsko tento rok registruje už více než 70 000 migrantů.

FOTOGALERIE

MigSzol Csoport Protest:Ha elmentek a falig, mi leszünk a fal! - A Demonstration Against The Wall on Serbian Border https://www.facebook.com/events/854961224539254/2015.07.14

Posted by MigSzol Csoport on 15. červenec 2015

Přečteno: 717x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Migrace, EU, MaďarskoHLAVNÍ ZPRÁVY

V době živého televizního vystoupení prezidenta Donalda Trumpa, ve kterém tvrdil, že stojí na straně pokojných protestujících, zahnala policie pokojné demonstranty před Bílým domem, kteří měli zdvižené ruce nad hlavou a pouze skandovali

videoVIDEO: Trump tvrdil, že je na straně pokojně protestujících, ve stejnou chvíli těžkooděnci rozháněli slzným plynem pokojné demonstranty u Bílého domu

2.6.2020 10:53
Americký prezident Donald Trump nařídil mobilizaci všech dostupných civilních i vojenských sil s cílem zastavit již týden trvající nepokoje, které se rozpoutaly po násilné smrti černocha George Floyda. V době prezidentova živého televizního vystoupení, ve kterém Trump tvrdil, že stojí na straně pokojných protestujících, zahnala policie pokojné demonstranty před Bílým domem, kteří měli zdvižené ruce nad hlavou a pouze skandovali "nestřílejte" s pomocí slzného plynu. Těžkooděnci proti pokojnému shromáždění použili obušky, zasahovali i policisté na koních. Protesty v USA pokračují již sedmým dnem a připojilo se k nim více než 75 měst, i když ve čtyř desítkách z nich platí zákaz nočního vycházení.
 celý článek

Romky ze skupiny Manushe (FOTO: Slovo 21)

Badaripen: Romky chtějí ostatním Romům dodávat sebedůvěru, že společně mohou věci kolem sebe měnit k lepšímu

2.6.2020 10:14
Bidaripen, tedy romsky odvaha, rozhodně nechybí skupince Romek ve vybraných sedmi lokalitách, aby se v nadcházejících měsících staly rovnocennými partnery respektovanými místní samosprávou a měly možnost spolurozhodovat o tom, co se kolem nich děje. Stejnojmenný projekt lídryním nabídne informace jak správně a efektivně spolupracovat s místními spolky a institucemi například při vybudování přechodu na frekventované ulici.
 celý článek

V pátek 15. 5. 2020 vypukl požár v domě romské rodiny v obci Veltěže u Loun. Rodina dům postupně opravuje, obec vyhlásila na pomoc veřejnou sbírku. (FOTO: Facebook Žhář z Veltěže, koláž: Romea.cz)

videoObec Veltěže otevřela sbírkový účet na pomoc romské rodině, které vyhořel dům. Policie případ stále vyšetřuje

1.6.2020 20:54
Obec Veltěže na Lounsku vyhlásila veřejnou sbírku jako pomoc pro romskou rodinu, které vyhořela v pátek 15. 5. 2020 velká část domu. Od 1. 6. 2020 je dostupné číslo účtu, na které mohou lidé posílat finanční příspěvky až do 30. listopadu 2020. Jak již dříve uvedla pro ROMEA TV starostka obce Věra Posledníková, obec na sbírkový účet vloží počáteční vklad 5 tisíc korun.
 celý článek

 
www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo