romea - logo
14. srpna 2020 (pátek)
svátek má Alan

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Demonstranti proti plotu na maďarských hranicích: „Ježíš byl také uprchlík.“

15.7.2015 14:21
(FOTO: facebooková stránka události)
(FOTO: facebooková stránka události)

Asi tisíc lidí demonstrovalo včera v centru Budapešti proti stavbě plotu na hranicích, který má zabránit přílivu imigrantů do Maďarska. Informovala o tom agentura Reuters.

V prohlášení občanských iniciativ, které demonstraci organizovaly se mimo jiné píše:"Pokud jde o stavění zdí, jeví se maďarská vláda jako mimořádně schopná. Tato vláda vztyčuje stále nové a nové zdi mezi jednotlivými společenskými vrstvami... Boří mosty mezi společností a politikou... Po množství symbolických zdí nyní, na vrcholu vlastního cynismu, dospěla až ke zdi skutečné... Dost bylo zdí - postavme raději školy, nemocnice a bydlení pro Maďary i imigranty! Žadatelé o azyl nejsou ani ďáblové, ani andělé, jsou to lidé, a jako takoví mají právo na lidské zacházení a na důstojný průběh přijímacích posudků... Prostředky na výstavbu zdi jsou už ve fázi přípravného plánování stejně vysoké jako celkový rozpočet maďarského státu v záležitostech uprchlíků na 11 let.“

Demonstranti se sešli u největšího budapešťského chrámu, basiliky Sv. Štěpána. Nesli hesla „Ježíš byl také uprchlík“ nebo „Uprchlík je můj nejlepší přítel.“ Pak se vydali k budově parlamentu, kde zničili maketu plotu. Jedna z účastnic demonstrace, Edit Gyantar označila plot za nemorální a připomenula, že to není tak dávno, co stovky tisíc lidí prchaly za lepším životem ze zemí východní Evropy – tedy i z Maďarska - na Západ.

Plot, který Maďarsko začalo tento týden stavět, má být čtyři metry vysoký a má pokrýt 175 kilometrů hranice se Srbskem. Maďarsko tento rok registruje už více než 70 000 migrantů.

FOTOGALERIE

MigSzol Csoport Protest:Ha elmentek a falig, mi leszünk a fal! - A Demonstration Against The Wall on Serbian Border https://www.facebook.com/events/854961224539254/2015.07.14

Posted by MigSzol Csoport on 15. červenec 2015

Přečteno: 717x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Migrace, EU, Maďarsko



HLAVNÍ ZPRÁVY

Kurz pro pedagogy (FOTO: R-Mosty)

Organizace R-Mosty pořádá další běh kurzu Pedagog a sociokulturní specifika romských žáků. Hlaste se!

11.8.2020 18:01
Společnost R - Mosty pořádá 26. a 27. srpna na biofarmě Belina v Nežichově u Toužimi další běh kurzu Pedagog a sociokulturní specifika romských žáků. Kurz pomáhá efektivněji pracovat s dětmi z romských rodin a rozšiřuje účastníkům všeobecné povědomí o této naší největší a nejstarší národnostní menšině.
 celý článek

CD neonacistické skupiny Krátký proces

Slovenská a česká policie zatýkala při akci proti extremismu členy kapel. Policisté našli předměty s nacistickou tematikou

11.8.2020 17:07
Slovenská policie dnes zadržela při zátahu proti extremismu devět lidí. Jsou mezi nimi také členové hudebních skupin Krátký proces a Horkýže Slíže, informovala televize Markíza. Do akce vedené slovenskou policií se podle webu Česká justice zapojili i čeští kolegové, kteří provedli domovní prohlídku u českého hudebníka v Děčíně.
 celý článek

Olga Fečová, foto: Lukáš Houdek

videoVIDEO: Nejdříve jsem měla rodinu, děti, takže jsem se starala o ně, na mě přišla řada v 60letech, říká Olga Fečová navržená na státní vyznamenání

9.8.2020 15:43
Romská spisovatelka, pěstounka, pedagogická asistentka Olga Fečová byla navržena na státní vyznamenání. Navrhla ji Doc. PhDr. Zuzana Jurková, PhD., vedoucí Katedry obecné antropologie Fakulty humanitních studií Univerzity Karovy.
 celý článek

 

Další články z rubriky







..
romea - logo