romea - logo
15. srpna 2022 (pondělí)
svátek má Hana

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Potvrzeno: V Sokolově na Romy zaútočili fotbaloví příznivci pražské Slávie, tzv. hooligans. Někteří mají za sebou i jiné násilné činy

27.7.2021 10:08
Fotbaloví fanoušci pražské Slavie ve vlaku před útokem na Romy v Sokolově (FOTO: Antifa.cz)
Fotbaloví fanoušci pražské Slavie ve vlaku před útokem na Romy v Sokolově (FOTO: Antifa.cz)

Spekulace o tom, že na Romy v pátek 23. července v Sokolově útočili fanoušci pražské Slavie, tzv. hooligans, se potvrdily. Některé z útočníků identifikoval server Antifa.cz. Zpravodajský server Romea.cz pak stejné tváře našel i na videích z útoku proti Romům.

Server Antifa.cz útočníky identifikoval podle fotografie, kterou si slávističtí chuligáni pořídili ve vlaku do Sokolova. Na fotografii jsou podle serveru známé firmy, pohybující se v prostředí slávistických hooligans.

První zleva na fotografii je O. Š. Jeho fotografii drželi i místní Romové během nedělního protestu, právě on měl být jedním z aktivních útočníků na romské děti. Š. je podle serveru aktivní v neonacistických uskupeních. Účastnil se například útoku neonacistů na demonstraci na podporu uprchlíků v Thunovské ulici.

Stejná skupina neonacistů pak zaútočila i na Sociální centrum Klinika, které se pokusila zapálit. Š. je podle serveru aktivní slávistický chuligán, který trénuje box v Rebel gymu bývalé pornohvězdy Roberta Rosenberga.

V námořnické čepici ve vlaku a s plechovkou Krušovic, kterou drží i na záběrech těsně po útoku v Sokolově, je J. T.. Ten měl být při útoku také velmi aktivní.

Dalším slávistickým chuligánem je dlouhovlasý M. V., který se stejně jako Š. podle serveru Antifa.cz zúčastnil útoku v Thunovské ulici a server dokonce uvádí, že má podmínku za napadení člověka černé pleti a účastnil se i demonstrace na Staroměstském náměstí proti covidovým opatřením. V. se věnuje bojovým sportům a hraje poker.

Skupina agresivních fanoušků Slavie napadla místní Romy a romské děti v pátek 23. července. Rasisté napadli nejdříve romské děti. Jeden z napadených Romů na sociální síti ve videu ukazuje krvavé stopy, které po napadení zůstaly na asfaltové cestě. Následně popisuje, jak útočníci napadli ostatní Romy. „Říkali černé svině, zabijeme vás, do plynu s váma,“ říká Emil Karička ve videu na sociální síti.

Policie na Sokolovsku nadále celý incident vyšetřuje. Zpravodajský server Romea.cz zjišťuje i postoj fotbalového klubu Slavia, zda se k rasistickému útoku jeho fanoušků nějak vyjádří.

Romové a Romky kritizovali i postup policistů, kteří podle nich s útočníky sympatizovali. Jednání policistů na místě vyšetřuje Odbor vnitřní kontroly. Podle Romů a Romek policisté například přiložili jedné z žen k hlavě služební pistoli, nebo se posměšně vyjadřovali k Romům, kteří prý berou sociální dávky,

VIDEO

Přečteno: 10183x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Extremismus, Rasismus, Neonacismus, Násilí, Útok, SokolovHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo