romea - logo
11. srpna 2022 (čtvrtek)
svátek má Zuzana

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Praha opět otevřela centrum pro ukrajinské uprchlíky ve Vysočanech

11.7.2022 10:11
Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině v Praze (FOTO: Lukáš Cirok)
Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině v Praze (FOTO: Lukáš Cirok)

Pražský magistrát dnes znovu otevřel krajské centrum pro uprchlíky z Ukrajiny ve Vysočanech, které uzavřel v polovině června kvůli velkému množství běženců v hlavním městě. Praha už nebude běžencům nabízet trvalejší bydlení ve vlastních kapacitách. Podle primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) znovuotevření vychází z rozhodnutí vlády, které označil za chybné.

Centrum u metra Vysočanská bude mít podle dřívějších informací otevírací dobou od pondělí do čtvrtka mezi 08:00 a 15:00 a v pátek od 08:00 do 14:00. Bude uprchlíkům stejně jako před uzavřením pomáhat se zařízením povolení k pobytu, zdravotního pojištění a dalších úkonů.

Město nicméně již kvůli naplněné kapacitě nebude s výjimkou provizorních stanových městeček a kapacit zajišťovaných Správou uprchlických zařízení nabízet Ukrajincům ubytování.

O znovuotevření rozhodl krizový štáb hlavního města koncem června, podle Hřiba to vycházelo z příkazu vlády.

Primátor rozhodnutí označil za špatné, stát měl podle něj nejprve dořešit systém relokace běženců z přetížené Prahy. Podle dat ministerstva vnitra získalo od začátku ruské invaze na Ukrajinu před více než čtyřmi měsíci povolení k pobytu asi 377.000 uprchlíků, z toho 89.000 v hlavním městě.

Přečteno: 455x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Uprchlíci, uprchlík, Ukrajina, Rusko, Migrace, pomocHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo