romea - logo
13. listopadu 2019 (středa)
svátek má Tibor
Loading
rozšířené vyhledávaní

Pre peskere pindre: České centrum fundraisingu hledá romské lídry

16.1.2018 23:50
Ilustrační FOTO: Petr Zewlakk Vrabec
Ilustrační FOTO: Petr Zewlakk Vrabec

České centrum fundraisingu nabízí bezplatný dvouletý vzdělávací program s názvem Pre peskere pindre, který je určen pro 20 osobností z 10 organizací nebo neformálních iniciativ.

"Hledáme ty zavedené, kteří vedou neziskovky nebo místní iniciativy, stejně jako ty začínající – rodiče dětí v nesegregovaných školách, studenty, stipendisty, umělce a aktivisty všeho druhu – kteří něco rozjíždějí, mají spoustu nápadů a do něčeho konkrétního se pouštějí. Hledáme 20 osobností z 10 organizací nebo neformálních iniciativ. Pojďte do toho s námi a postavte se na vlastní nohy!" vyzývá České centrum fundraisingu na svých internetových stránkách.

Smyslem programu je posílit sebevědomí lídrů v romských komunitách, a to konkrétně rozvíjením schopností a odvahy oslovovat a pracovat se soukromými dárci – včetně samotných Romů.

Zájemci mohou posílat přihlášky na emailovou adresu team@fundraising.cz nejpozději do středy 31. 1. 2018. Více informací o samotném harmonogramu programu na rok 2018 je k dispozici na stránkách Českého fundraisingového centra.

Vzdělávací program, který chce pomoci romským komunitám finančně podpořila nadace Bader Philanthropies.

Přečteno: 1371x
 

Kam dál:

Štítky:  

Romové, Neziskový sektor, Nabídka, VzděláváníHLAVNÍ ZPRÁVY

Ilustrační foto (FOTO: Pixabay)

Vláda zaujala neutrální stanovisko k návrhu odškodnění protiprávně sterilizovaných žen

31.10.2019 16:00
Skupina poslanců ČSSD, ANO, TOP 09 a KDU-ČSL v čele s Helenou Válkovou, vládní zmocněnkyní pro lidská práva, přišla s návrhem odškodnit protiprávně sterilizované ženy. Vláda, na včerejším jednání, k tomuto návrhu zaujala neutrální stanovisko. Jednorázové finanční odškodnění 300 tisíc korun by měla podle návrhu doputovat až ke čtyřem stovkám protiprávně sterilizovaných žen.
 celý článek

Nenávistné příspěvky na Facebooku (koláž: Romea.cz)

videoPŘÍMÝ PŘENOS: Mezinárodní konference Anticikanismus a nenávistné projevy v online prostředí

29.10.2019 12:35
V Praze se uskutečnila Výroční konference INACH 2019. Proběhla 30. října v hotelu Belvedere. Tématem konference byl anticikanismus a nenávistné projevy v online prostředí. Pořadatelem akce byla organizace INACH ve spolupráci s ROMEA o. p. s. První romská internetová televize ROMEA TV odvysílala z konference přímý přenos.
 celý článek

Václav Sivák (FOTO: Facebook Václava Siváka)

videoPřepište dějiny! Historický úspěch! Václav Sivák se stal mistrem světa v Kickboxu!

26.10.2019 12:32
Václav Sivák získal zlatou medaili na mistrovství světa v Kickboxu v Sarajevu. Ve včerejším finálovém duelu porazil borce z Kazachstánu a stal se tak historicky prvním mistrem světa v Kickboxu z České republiky.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo