romea - logo
20. července 2019 (sobota)
svátek má Ilja
Loading
rozšířené vyhledávaní

Pre peskere pindre: České centrum fundraisingu hledá romské lídry

16.1.2018 23:50
Ilustrační FOTO: Petr Zewlakk Vrabec
Ilustrační FOTO: Petr Zewlakk Vrabec

České centrum fundraisingu nabízí bezplatný dvouletý vzdělávací program s názvem Pre peskere pindre, který je určen pro 20 osobností z 10 organizací nebo neformálních iniciativ.

"Hledáme ty zavedené, kteří vedou neziskovky nebo místní iniciativy, stejně jako ty začínající – rodiče dětí v nesegregovaných školách, studenty, stipendisty, umělce a aktivisty všeho druhu – kteří něco rozjíždějí, mají spoustu nápadů a do něčeho konkrétního se pouštějí. Hledáme 20 osobností z 10 organizací nebo neformálních iniciativ. Pojďte do toho s námi a postavte se na vlastní nohy!" vyzývá České centrum fundraisingu na svých internetových stránkách.

Smyslem programu je posílit sebevědomí lídrů v romských komunitách, a to konkrétně rozvíjením schopností a odvahy oslovovat a pracovat se soukromými dárci – včetně samotných Romů.

Zájemci mohou posílat přihlášky na emailovou adresu team@fundraising.cz nejpozději do středy 31. 1. 2018. Více informací o samotném harmonogramu programu na rok 2018 je k dispozici na stránkách Českého fundraisingového centra.

Vzdělávací program, který chce pomoci romským komunitám finančně podpořila nadace Bader Philanthropies.

Přečteno: 1345x
 

Kam dál:

Štítky:  

Romové, Neziskový sektor, Nabídka, VzděláváníHLAVNÍ ZPRÁVY

Lucie Horváthová (FOTO: Slovo 21)

videoDesetiminutovka Plus: Nemusíme počítat Romy, stačí peníze směřovat přímo do lokalit, říká Lucie Fuková

10.7.2019 19:00
Lucie Fuková, která byla hostem dalšího dílu Desetiminutovka Plus, je absolventkou magisterského studia sociální antropologie na Univerzitě Pardubice. Během studia navštívila na jeden semestr jižní Francii, kde studovala etnologii. V minulosti pracovala na Magistrátu města Pardubice, koordinovala lidskoprávní konference v rámci českého předsednictví při Radě Evropské unie a byla lídryní volební kandidátky v Pardubicích za Stranu zelených. V roce 2006 také absolvovala tříměsíční studijní stáž v Evropské komisi a dnes je členkou Rady vlády pro záležitosti romské menšiny.
 celý článek

--ilustrační foto--

Slovensko: Zdravotní stav romských komunit je špatný. Romům pomáhají asistenti osvěty zdraví

10.7.2019 12:08
Romové představují 80 až 95 procent nakažených tuberkulózou a 50 procent nakažených virem hepatitidy A (žloutenka A) z celkového počtu nakažených na Slovensku. Příspěvková organizace ministerstva zdravotnictví Zdravé regiony proto realizuje projekt (Zdravé komunity 2A), v jehož rámci se asistenti osvěty zdraví snaží zlepšit situaci v romských komunitách.

 celý článek

Komunitní den na Chanovském sídlišti. Foto: Adam Komenda

Komunitního dne v Chanově se účastnili obyvatelé vsetínských kontejnerů

9.7.2019 12:27
V sobotu 6.7. proběhl v mosteckém Chanově komunitní den, který společně zorganizovali místní Romové a Romky a mostečtí Piráti a Pirátky. Komunitní den začal společným úklidem sídliště, pokračoval programem pro děti a vyvrcholil veřejnou debatou o budoucnosti Chanova. Nabitý program zakončilo promítání filmů s tématikou ochrany přírody a koncert ústecké romské kapely Gypsy Brož.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo