romea - logo
6. července 2022 (středa)
svátek má Státní svátek - Mistr Jan Hus

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Před libereckou radnicí vlála 8. dubna romská vlajka, městem prošel romský průvod. Vlajku vyvěsil i Liberecký kraj

10.4.2022 16:06
Romská vlajka před budovou liberecké radnice 8. dubna 2022 u příležitosti Mezinárodního dne Romů. (FOTO: Facebook Liberec.cz)
Romská vlajka před budovou liberecké radnice 8. dubna 2022 u příležitosti Mezinárodního dne Romů. (FOTO: Facebook Liberec.cz)

Před budovou liberecké radnice byla vyvěšena 8. dubna 2022 romská vlajka u příležitosti Mezinárodního dne Romů. Romskou vlajku kromě Liberce v pátek vyvěsil také Liberecký kraj. V Liberci pak probíhaly Dny romské kultury, jejíchž součástí byl i romský průvod městem.

"Považuji to za velké symbolické gesto nejen k romské menšině, ale obecně k menšinám. Jsem přesvědčen, že obce, kraje i státní instituce musejí vydávávat pozitivní signály směrem k veřejnosti, a to zejména v tak zásadních společenských otázkách, jako je tolerance k menšinám, podpora kulturní rozmanitosti a obecně pocity sounáležitosti, které se právě v dnešní době jako témata opět stávají zneužívanými ze strany nejrůznějších populistů," uvedl k tomu náměstek primátora Ivan Langr.

"Vlajky Libereckého kraje a Ukrajiny 8. dubna na budově krajského úřadu doplnila také romská vlajka. 8. dubna si celý svět připomíná Mezinárodní den Romů, který oslavuje romskou kulturu a upozorňuje na problémy, kterým Romové čelí," uvedl k tomu hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Přímo 8. dubna se v Liberci uskutečnil tradiční průvod městem. Romové v krojích vyrazili od libereckého Domu kultury a svou cestu završili na náměstí před radnicí. V sobotu 9. dubna proběhla v restauraci Lokanta beseda o historii Romů a program vyvrcholil v neděli v Komunitním středisku Kontakt ochutnávkou romských jídel a vystoupením tanečních souborů.

Přečteno: 576x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Mezinárodní den Romů, Liberec, Romská hrdostHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo