romea - logo
15. srpna 2022 (pondělí)
svátek má Hana

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Předseda DSSS Vandas se stal lídrem hnutí Čistý kraj do podzimních voleb v Ústeckém kraji. Kampaň povede přes sociální sítě

17.3.2020 11:29
Tomáš Vandas a Jiří Štěpánek, na jedné z demonstrací DSSS.  Foto: František Kostlán
Tomáš Vandas a Jiří Štěpánek, na jedné z demonstrací DSSS. Foto: František Kostlán

Předseda krajně pravicové Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) Tomáš Vandas se minulý týden stal lídrem hnutí Čistý kraj pro podzimní krajské volby v Ústeckém kraji. Na kandidátce extremistické DSSS je také Jindřich Svoboda, který je jako radní ve vedení města Duchcov v koalici s ČSSD, KSČM a hnutím Žijeme Duchcovem.

Pod hlavičkou uskupení "Čistý kraj" budou kandidovat zástupci DSSS a dalších hnutí. "Chceme vytvořit koalici stran, které mají podobné programové priority," uvedl Vandas. Cílem je podle něj změnit "nelichotivý obrátek kraje, v němž se rozrůstají ghetta". "Zaměřit se chceme na bezpečnost, problém s nepřizpůsobivými," uvedl.

Volební kampaň hnutí Čistý kraj podle Vandase začala už minulý týden. "Budeme mít billboardy, kampaň povedeme přes sociální sítě, ale hlavně to bude kontaktní kampaň, budeme se setkávat s občany," řekl Vandas, který byl v roce 2018 v Ústí nad Labem lídrem kandidátky hnutí Čisté Ústí. Získalo 2,7 procenta hlasů a do zastupitelstva se nedostalo.

Vandas se o vstup do politiky v Ústeckém kraji pokoušel v minulosti opakovaně. V roce 2016 se ucházel o funkci senátora za Ústecko a tentýž rok byl také jedničkou společné kandidátky DSSS a dalších hnutí pro krajské volby, koalice tehdy získala 3,2 procenta hlasů.

Ministerstvo vnitra řadí DSSS mezi pravicově extrémní strany. Předchůdkyně DSSS, Dělnická strana, vznikla v roce 2003. V roce 2010 vyhověl Nejvyšší správní soud návrhu vlády na zrušení strany. Soud v ní shledal xenofobní a šovinistické prvky, rasistický podtext a návaznost na nacionální socialismus Adolfa Hitlera. Představitelé rozpuštěné strany pak vytvořili DSSS.

Přečteno: 924x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

ČSSD, DSSS, Duchcov, VolbyHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo