romea - logo
20. srpna 2022 (sobota)
svátek má Bernard

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Předseda extremistické DSSS Tomáš Vandas jásá nad zvolením Křečka ombudsmanem

12.2.2020 21:40
Tomáš Vandas a Jiří Štěpánek, na jedné z demonstrací DSSS.  Foto: František Kostlán
Tomáš Vandas a Jiří Štěpánek, na jedné z demonstrací DSSS. Foto: František Kostlán

Poslanci dnes v tajné volbě zvolili novým veřejným ochráncem práv Stanislava Křečka. Podle dřívějších vyjádření byl zvolen hlasy ANO, SPD a částí poslanců KSČM a ČSSD. Opozice na zvolení reagovala negativně, naopak pozitivně hodnotí volbu Křečka populistické a extremistické subjekty.

"I když považuji institut ombudsmana za zbytečný, v tomto případě jsem rád, že byl pan Křeček zvolen a gratuluji. Chci věřit tomu, že jeho zvolením se úřad z aktivistického hnízda na podporu migrantů, parazitů a nepřizpůsobivých, vrátí k původnímu účelu," napsal na sociální sítě například Tomáš Vandas z extremistické Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS).

 

 

DSSS je pravidelně zmiňována ve zprávách o extremismu, které vydává ministerstvo vnitra. To nyní vede předseda ČSSD Jan Hamáček. Křeček byl zřejmě zvolen i hlasy poslanců ČSSD, jejíž vedení své poslance k jeho volbě vyzvalo. Vnitro DSSS označuje jako "tradiční pravicově extremistickou stranu". DSSS je nástupkyní Nejvyšším správním soudem rozpuštěné Dělnické strany.

Přečteno: 1426x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Volby, Extremismus, Rasismus, Ombudsman, DSSSHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo