romea - logo
18. září 2020 (pátek)
svátek má Kryštof

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Předsedkyně sdružení ROMEA Jarmila Balážová podpořila akci Den pro Václava Havla

18.12.2012 11:21
Jarmila Balážová
Jarmila Balážová

Rok od smrti Václava Havla si lidé připomínají ohrnutím kalhot i různými akcemi po celé zemi a dokonce i v zahraničí památku prvního českého prezidenta. Akci Krátké kalhoty pro Václava Havla podpořila celá řada osobností, mezi nimi i předsedkyně sdružení ROMEA Jarmila Balážová.

“Na Václava Havla vzpomínám s úctou a velkým respektem. A jsem si jista, že je to jediný politik, kde to podobně jako já cítí i většina Romů. Cítili, že ve Václavu Havlovi i v roky, kdy se stýkal s nejmocnějšími politiky světa, zůstal obrovský kus slušné lidskosti, korektnosti, soucitu a neodsuzování. Nikdy si nehrál na snoba, necítil se líp mezi smetánkou než “obyčejným” lidem, odpusťte mi ten výraz.

Ačkoliv sám velmi intelektuální, neztratil kontakt s lidmi, neuzavřel se v ulitě vlastní samolibosti, nepřišel o vzácnou vlastnost soucitu s jinými. Ne nadarmo ho měli rádi a dodnes na něj vzpomínají lidé napříč generacemi, napříč politickým spektrem i sociálním zázemím.

Měla jsem šanci se s ním několikrát setkat, poprvé jako studentka na debatách, jež pravidelně pořádal coby prezident, pak ještě několikrát jako novinářka. Vzpomínám na něho jako na velmi slušného, korektního, navzdory světovému věhlasu skromného, poctivého a soucitného politika ochotného obětí pro pravdu a ostatní… a takových není moc.“

>>> Více informací naleznete zde: http://www.denvaclavahavla.cz/

Přečteno: 590x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Václav Havel, ROMEAHLAVNÍ ZPRÁVY

Romové na Prague Pride 13. 8. 2016 (FOTO: Yveta Kenety, Romea.cz)

Přes 60 procent Čechů aktivních na internetu si myslí, že Romové jsou zvýhodňováni

10.9.2020 13:41
Polovina Čechů, kteří jsou aktivní na internetu, se ztotožňuje s tvrzením, že národnostní menšiny mají v České republice lepší podmínky než většina, a to alespoň v některých případech. Každý pátý se pak domnívá, že to platí bezvýhradně. Pokud jde o konkrétní národnostní menšiny v České republice, respondenti ve výzkumu nejčastěji zmiňovali romskou menšinu, názory na její situaci se však různily: zatímco 23 % dotázaných ji u nás považuje za znevýhodňovanou, v očích 63 % Čechů je naopak zvýhodňována.
 celý článek

Ministerstvo práce sociálních věcí (MPSV) uspořádalo ve středu 9. 9. 2020 v rámci projektu Podpora sociálního bydlení konferenci s názvem „Sociální bydlení v českých obcích – zkušenosti z praxe“. (FOTO: Zdeněk Ryšavý, Romea.cz)

videoZÁZNAM: Konference sociální bydlení v českých obcích - zkušenosti z praxe

8.9.2020 23:10
Ministerstvo práce sociálních věcí (MPSV) uspořádalo ve středu 9. 9. 2020 v rámci projektu Podpora sociálního bydlení konferenci s názvem „Sociální bydlení v českých obcích – zkušenosti z praxe“. ROMEA TV odvysílala celou konferenci v přímém přenosu.
 celý článek

Debata proběhla 4. září 2020 v kongresovém sále brněnského divadla Husa na provázku.

videoVIDEO: V divadle Husa na provázku se diskutovalo o mediálním obrazu Romů

7.9.2020 14:34
V divadle Husa na provázku se diskutovalo o mediálním obrazu Romů. Brněnské divadlo Husa na provázku uspořádalo diskusi s názvem Mediální obraz romské menšiny - důsledek nebo příčina? Diskuze proběhla 4. září 2020 v kongresovém sále divadla
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo