romea - logo
15. listopadu 2019 (pátek)
svátek má Leopold
Loading
rozšířené vyhledávaní

Předškoláci budou od letoška povinně chodit do školky. Zápisy proběhnou v první polovině května

31.3.2017 11:15
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Děti od pěti let věku budou muset od letošního roku povinně navštěvovat mateřskou školu. Povinnost platí pro děti, které do začátku září dosáhnou pěti let. Zápisy do mateřských škol budou probíhat mezi 2. a 16. květnem. Konkrétní termín si ale každá školka určuje sama. Informuje o tom v tiskové zprávě veřejná ochránkyně práv Anna Šabatová.

Obecní školky mají povinnost přednostně přijímat předškolní děti, které žijí v jejich spádové oblasti. Ty jsou jakožto školské obvody dány obecně závaznou vyhláškou.

"O vašem školském obvodu se můžete informovat na obecním (městském) úřadu. Nebo se zkuste obrátit na nejbližší školku," stojí v tiskové zprávě ombudsmanky.

Na obecním či městském úřadě by měli být schopní poradit také s konkrétním termínem zápisu v dané školce. Rodiče předškolního dítěte se mohou s dotazem na termín obrátit i přímo na mateřskou školu nebo sledovat jejich webové stránky.

"Pokud s docházkou do školky nesouhlasíte, můžete dítě učit doma, tedy využít možnosti tzv. individuálního vzdělávání. I tak musíte dítě zapsat do školky. Dítě však nemusí školku navštěvovat. Příslušná školka dítě přezkouší, aby se ukázalo, jestli se doma naučilo, co je potřeba," píše k individuálnímu vzdělávání předškolního dítěte ombudsmanka.

Přečteno: 3316x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

mateřská školka, Vzdělávání, DětiHLAVNÍ ZPRÁVY

--ilustrační foto--

videoGipsy.cz vydali nový klip. Nekoukejte jen do mobilů a běžte ven, vyzývají dospělé a děti

13.11.2019 10:03
Hudební skupina Gipsy.cz přichází po delší době s novým singlem, který je zároveň ochutnávkou z připravovaného alba, jenž vyjde v příštím roce. K písni „Život jde dál“ natočili rovněž videoklip.
 celý článek

Napravo původní památník, nalevo zničený památník (FOTO: Facebook)

Vandalové zničili památník romského holocaustu ve Skotsku

11.11.2019 14:27
Minulé pondělí se pracovníci organizace Romano Lav dozvěděli od místních obyvatel, že ve čtvrti Govanhill, ve městě Glasgow došlo k zavrženíhodnému činu. Neznámí vandalové totiž v tamním parku zničili památník, který byl věnován obětem romského holokaustu.
 celý článek

Vítězka Miss České republiky 2019, foto: archiv Nikola Kokyová

videoMiss ČR Nikola Kokyová: Rodiče mě naučili zůstávat nohama na zemi. Doufám, že pomůžu změnit názor na Romy

8.11.2019 15:54
V úterý 29. října převzala korunku a titul Miss České republiky 2019 dvacetiletá Nikola Kokyová z Kolína.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo