romea - logo
20. června 2019 (čtvrtek)
svátek má Květa
Loading
rozšířené vyhledávaní

Představení z projektu "Já, Ty a Oni - Divadlem fórum proti předsudkům" si mohou učitelé objednat přímo do školy

4.12.2015 10:51
Fotografie ostravské divadelní skupiny z představení Kalrs of Ostrava.
Fotografie ostravské divadelní skupiny z představení Kalrs of Ostrava.

"Já, Ty a Oni – divadlem fórum proti předsudkům" je společný projekt organizace Antikomplex a Slovo 21. Tři herecké týmy ze tří různých měst (Písek, Ostrava, Praha) hrají tři různá představení a jejich společným cílem je "rozvíjet kulturu dialogu mezi většinou a menšinovými skupinami v ČR a prostřednictvím divadla otevírat společný prostor vedoucí k uvědomění si vlastní životní situace, práv a síly ke změně", jak stojí v tiskové zprávě k projektu.

Antikomplex a Slovo 21 nabízí školám možnost účastnit se divadelní hry a seznámit se tak s jedinečnou metodou divadla fórum, kde se diváci na chvíli stávají také herci a pomáhají tak kreativně řešit problémy různých forem útlaku. Představení jsou vhodná pro studenty 2. stupně ZŠ a také středních škol. Je možné také domluvit představení přímo ve škole.

Vstupné pro školy je zdarma.

Skupina z Písku (hraje se v Městské knihovně, Písek): My (všichni) školou povinní?

Robert je studentem prvního ročníku střední školy a žije společně s maminkou a dvěma mladšími sestrami. Je první z rodiny kdo začal studovat na střední škole. Celá rodina velmi prožívá Robertův nástup do školy a jsou na něj patřičně hrdí. Ve škole se, ale Robert dostává do situací, které ho staví do role agresora. Jak to s Robertem asi dopadne? A mohlo by to případně dopadnout i jinak?

Skupina z Ostravy (hraje se v divadle Stará Aréna, Ostrava): Kalrs of Ostrava

Skupina lidí z Ostravy se ptá, co můžeme společně udělat proto, abychom skončili s latentním rasismem v naší společnosti. Kde se bere strach? Kde pocit nadřazenosti? A kdo z toho všeho vlastně těží?

Termíny představení: 3., 10. a 11. prosince. Představení trvá 90 minut, začátky v 10:00 a ve 13:00, nebo dle domluvy se školou

Skupina z Prahy (hraje se v Rock Café, Praha): Animovaný sen

Skupina složená z představitelů asijských komunit a jejich přátel a spolužáků vypráví příběh o jednom snu i o tom, jak trnitá může být cesta k jeho naplnění.

Divadlo fórum - divadlo utlačovaných

Divadlo utlačovaných má za cíl bojovat se společenskými jevy jako jsou manipulace, šikana, předsudky a rasismus. Představení vznikají na základě práce s těmito tématy útlaku a jsou postavena na reálných zážitcích (ne)herců. Po zhlédnutí vlastní hry následuje krátká diskuze a divácké intervence, které se snaží změnit přístup hlavního hrdiny k problému, a tím ho vyřešit. Stírá se tak hranice mezi divákem a hercem, mezi já a ty.

Více na: http://www.antikomplex.cz/ja-ty-a-oni-divadlem-forum-proti-predsudkum.html

Přečteno: 712x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

divadlo, Xenofobie, představení, Předsudky, školaHLAVNÍ ZPRÁVY

Setkání romských studentů Baruvas v Týnci nad Sázavou (květen 2019) (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

videoROMEA spustila kampaň na podporu romských studentů. Zapojit se můžete i vy!

11.6.2019 11:45
ROMEA spustila další fundrasingovou kampaň na podporu romských studentů středních a vyšších odborných škol, tentokrát s názvem Společně to dokážeme. Pětiletý projekt Romský stipendijní program pro studenty SŠ a VOŠ odstartovala ROMEA v ropce 2016. Za tu doby podpořila stipendiem 198 studentů středních a vyšších odborných škol, umožnila studentům zúčastnit se 283 vzdělávacích kurzů, doučování nebo školních exkurzí a uspořádala 9 studentských setkání BARUVAS pro 215 studentů.
 celý článek

Památník v Lidicích. (FOTO: Wikipedia.org)

Před 77 lety vypálili nacisté Lidice. V sobotu proběhne v památníku pietní akt

10.6.2019 15:56
V sobotu 15. června od 10:00 proběhne v Památníku Lidice Pietní vzpomínka k 77. výročí vyhlazení obce Lidice a osady Ležáky. V Ležácích se vzpomínková akce uskuteční v neděli 23. června.
 celý článek

--ilustrační foto--

Několik bitek v Kojetíně, medializuje se pouze ta "romská", starosta píše o "cikánském zlořádu"

10.6.2019 14:37
Na Masarykově náměstí v Kojetíně došlo v pátek 7.června večer k hromadné rvačce dvou skupin lidí. Podle starosty obce Leoše Ptáčka šlo o místní Romy. Zraněni byli dva lidé, došlo k poškození automobilu a střelbě z plynové pistole. Případ policisté vyšetřují jako trestné činy výtržnictví, poškození cizí věci a pokus těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo