romea - logo
23. září 2019 (pondělí)
svátek má Berta
Loading
rozšířené vyhledávaní

Představení z projektu "Já, Ty a Oni - Divadlem fórum proti předsudkům" si mohou učitelé objednat přímo do školy

4.12.2015 10:51
Fotografie ostravské divadelní skupiny z představení Kalrs of Ostrava.
Fotografie ostravské divadelní skupiny z představení Kalrs of Ostrava.

"Já, Ty a Oni – divadlem fórum proti předsudkům" je společný projekt organizace Antikomplex a Slovo 21. Tři herecké týmy ze tří různých měst (Písek, Ostrava, Praha) hrají tři různá představení a jejich společným cílem je "rozvíjet kulturu dialogu mezi většinou a menšinovými skupinami v ČR a prostřednictvím divadla otevírat společný prostor vedoucí k uvědomění si vlastní životní situace, práv a síly ke změně", jak stojí v tiskové zprávě k projektu.

Antikomplex a Slovo 21 nabízí školám možnost účastnit se divadelní hry a seznámit se tak s jedinečnou metodou divadla fórum, kde se diváci na chvíli stávají také herci a pomáhají tak kreativně řešit problémy různých forem útlaku. Představení jsou vhodná pro studenty 2. stupně ZŠ a také středních škol. Je možné také domluvit představení přímo ve škole.

Vstupné pro školy je zdarma.

Skupina z Písku (hraje se v Městské knihovně, Písek): My (všichni) školou povinní?

Robert je studentem prvního ročníku střední školy a žije společně s maminkou a dvěma mladšími sestrami. Je první z rodiny kdo začal studovat na střední škole. Celá rodina velmi prožívá Robertův nástup do školy a jsou na něj patřičně hrdí. Ve škole se, ale Robert dostává do situací, které ho staví do role agresora. Jak to s Robertem asi dopadne? A mohlo by to případně dopadnout i jinak?

Skupina z Ostravy (hraje se v divadle Stará Aréna, Ostrava): Kalrs of Ostrava

Skupina lidí z Ostravy se ptá, co můžeme společně udělat proto, abychom skončili s latentním rasismem v naší společnosti. Kde se bere strach? Kde pocit nadřazenosti? A kdo z toho všeho vlastně těží?

Termíny představení: 3., 10. a 11. prosince. Představení trvá 90 minut, začátky v 10:00 a ve 13:00, nebo dle domluvy se školou

Skupina z Prahy (hraje se v Rock Café, Praha): Animovaný sen

Skupina složená z představitelů asijských komunit a jejich přátel a spolužáků vypráví příběh o jednom snu i o tom, jak trnitá může být cesta k jeho naplnění.

Divadlo fórum - divadlo utlačovaných

Divadlo utlačovaných má za cíl bojovat se společenskými jevy jako jsou manipulace, šikana, předsudky a rasismus. Představení vznikají na základě práce s těmito tématy útlaku a jsou postavena na reálných zážitcích (ne)herců. Po zhlédnutí vlastní hry následuje krátká diskuze a divácké intervence, které se snaží změnit přístup hlavního hrdiny k problému, a tím ho vyřešit. Stírá se tak hranice mezi divákem a hercem, mezi já a ty.

Více na: http://www.antikomplex.cz/ja-ty-a-oni-divadlem-forum-proti-predsudkum.html

Přečteno: 714x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

divadlo, Xenofobie, představení, Předsudky, školaHLAVNÍ ZPRÁVY

Ve Spišské nové vsi zabránil řidič Romkám nastoupit do autobusu - srpen 2019 (FOTO: Video Štefan Polák)

videoDiskriminace? Romky chtěly nastoupit do autobusu, řidič jim zavřel dveře a odjel. Není to ojedinělý případ

16.9.2019 23:00
Košický kraj brázdí linkové autobusy s názvem slovenské firmy Eurobus. Nové autobusy ale nebrání starému chování některých řidičů této firmy, které k Romům není vždy právě vstřícné. Podle firmy Eurobus jde o nedorozumění, video a svědectví však svědčí o něčem jiném.
 celý článek

Žena se sbírkou hákových křížů na krku 25. 4. 2019 během demonstrace xenofobně-populistického hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury (FOTO: video Reflex, koláž: Romea.cz)

Ženu s hákovými kříži chce policie obžalovat za podporu hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka

16.9.2019 12:10
Pražští kriminalisté navrhli obžalovat sedmačtyřicetiletou ženu, která přišla na dubnovou demonstraci hnutí SPD na Václavské náměstí s řetízkem s hákovými kříži a dalšími symboly nacistického Německa. Informaci sdělil České televizi mluvčí pražské policie Jan Daněk. Ženu viní kriminalisté z projevu sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka. Za to jí hrozí až tři roky vězení.
 celý článek

Prezidentka Zuzana Čaputová s romskými studenty (FOTO: Facebook)

videoVIDEO: Zuzana Čaputová posnídala s romskými studenty

13.9.2019 13:40
Páteční dopoledne strávila prezidentka Slovenské republiky, Zuzana čaputová s mladými romskými studenty. Společná snídaně a debata o budoucnosti těchto mladých talentovaných lidí byla pro mnohé z nich velmi příemným zážitkem. Čaputová si po volbách získala přízeň Romů také tím, že jim ve své děkovné řeči poděkovala v romském jazyce.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo