romea - logo
23. února 2020 (neděle)
svátek má Svatopluk
Loading
rozšířené vyhledávaní

Předseda fotbalové asociace Pelta řeší neodehrané zápasy s TJ Junior Roma Děčín

Děčín, 18.9.2014 14:00, (ROMEA)
Předseda FAČR Miroslav Pelta a TJ Junior Roma Děčín (koláž: Romea.cz)
Předseda FAČR Miroslav Pelta a TJ Junior Roma Děčín (koláž: Romea.cz)

Vedení FAČR se velmi intenzivně zajímá o situaci v děčínském okrese, kde došlo k opakovaným kontumacím utkání s romským celkem. Předseda FAČR Miroslav Pelta pozval na jednání zástupce TJ Junior Roma Děčín, děčínského okresního fotbalového svazu a klubů, které odmítají odehrát s týmem Roma Děčín soutěžní utkání.
Na jednání vyslechl zúčastněné strany i důvody, které vedou k bojkotu soutěžních zápasů.

Argumenty přednesl předseda OFS Libor Šimeček, který zdůraznil, že nejde o rasový problém, neboť v okresních soutěžích hraje několik týmů, jejichž dres oblékají hráči romského původu.

Představitelé FAČR vyslechli také postoj zástupců TJ Junior Roma Děčín Pavla Horvátha a Ladislava Matějčka, kteří odmítají obavy soupeřů z případných násilností a zaručili se za bezproblémový průběh utkání ze strany hráčů a fanoušků oddílu. Horváth a Metějček zároveň připustili možnost zrušení střídavého startu hráče Patrika Heráka, jenž byl před 3 lety hlavním aktérem násilného incidentu v utkání s Lokomotivou Děčín, po kterém byl disciplinárně potrestán. Jeho návrat na hřiště je momentálně jedním z hlavních důvodů sporu.

Během jednání FAČR neshledala rasový podtext v otázce neuskutečněných utkání a vyzvala všechny zúčastněné, aby odehráli utkání dle rozpisu soutěže. To se týká i zápasu s FK Bynovec, který je na programu v neděli 21. září, tentýž den, kdy je naplánováno přátelské střetnutí TJ Junior Roma Děčín s výběrem evropských ambasád.

Předseda FAČR Miroslav Pelta zároveň navrhl svolání aktivu celků OFS Děčín, hrajících v soutěži s TJ Junior Roma na nejbližší možný termín v závislosti na možnostech představitelů klubů s cílem osobně celou záležitost na jejich půdě projednat.

Vedení fotbalové asociace věří, že tato iniciativa přispěje k vyřešení problému a zároveň vyzývá všechny zúčastněné strany ke konstruktivnímu přístupu v otázce pokračování soutěží na Děčínsku bez dalších kontumací.


Před třemi lety na děčínském stadionu juniorů při zápase Lokomotiva Děčín a FC Děčín se hráči poprali a nakonec musela zasahovat i policie. Hlavní rozhodčí vyloučil domácího hráče za napadení soupeře a z branky vyběhl brankář, bratr vyloučeného, a rozhodčího inzultoval. Takový byl průběh utkání dne 28.5.2011 nejnižší okresní fotbalové soutěže mezi děčínskými celky. Sportovně technická komise a Disciplinární komise uložily dvěma hráčům FC Děčín tresty v podobě několikaletých zákazů startu a klubu peněžitou pokutu v celkové výši 28 000 korun. Navíc bylo mužstvu odebráno 9 bodů z tabulky.
František Bikár, fotbal.cz
Přečteno: 927x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Fotbal, Romové, Děčín, konflikt, PolicieHLAVNÍ ZPRÁVY

Střelba v německém Hanau (20. 2. 2020)

videoStřelba v Hanau se vyšetřuje jako možný terorismus. Útočil rasista, xenofob a odpůrce migrace

20.2.2020 11:14
Německé nejvyšší státní zastupitelství vyšetřuje středeční střelbu v Hanau s podezřením na terorismus. Podle agentury DPA to dnes řekl ministr vnitra spolkové země Hesensko Peter Beuth, kde se tragédie stala. Podle Beutha měl střelec xenofobní sklony.
 celý článek

Policie v Brně zasáhla 20. 2. 2020 proti odpůrcům nově zvoleného Veřejného ochránce práv Stanislava Křečka (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec, Romea.cz))

videoOdpůrci nového ombudsmana Stanislava Křečka zablokovali vstup do úřadu, zasáhla proti nim policie a sedm jich zadržela

20.2.2020 10:13
Novému ochránci práv Stanislavu Křečkovi se dnes pokusili jeho odpůrci zabránit ve vstupu do úřadu ombudsmana v Brně. Neuposlechli výzvu zástupců městské části ani policie, aby vchod do budovy neblokovali. Policie zadržela podle posledních informací sedm lidí a vchod uvolnila. Křeček se tak asi po deseti minutách čekání před budovou dostal do úřadu. V kanceláři mu agendu předala jeho předchůdkyně Anna Šabatová.
 celý článek

Viktor Orbán (FOTO: European People's Party - EPP, Flickr.com)

Orbán vyhlásil referendum o tom, zda má odškodnit romské rodiny, jejichž děti se vzdělávaly v segregovaném prostředí

19.2.2020 16:05
Premiér maďarské vlády Viktor Orbán vyhlásil referendum o tom, zda má odškodnit romské rodiny, jejichž děti strávily celou školní docházku v segregované škole.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo