romea - logo
21. listopadu 2019 (čtvrtek)
svátek má Albert
Loading
rozšířené vyhledávaní

Předseda fotbalové asociace Pelta řeší neodehrané zápasy s TJ Junior Roma Děčín

Děčín, 18.9.2014 14:00, (ROMEA)
Předseda FAČR Miroslav Pelta a TJ Junior Roma Děčín (koláž: Romea.cz)
Předseda FAČR Miroslav Pelta a TJ Junior Roma Děčín (koláž: Romea.cz)

Vedení FAČR se velmi intenzivně zajímá o situaci v děčínském okrese, kde došlo k opakovaným kontumacím utkání s romským celkem. Předseda FAČR Miroslav Pelta pozval na jednání zástupce TJ Junior Roma Děčín, děčínského okresního fotbalového svazu a klubů, které odmítají odehrát s týmem Roma Děčín soutěžní utkání.
Na jednání vyslechl zúčastněné strany i důvody, které vedou k bojkotu soutěžních zápasů.

Argumenty přednesl předseda OFS Libor Šimeček, který zdůraznil, že nejde o rasový problém, neboť v okresních soutěžích hraje několik týmů, jejichž dres oblékají hráči romského původu.

Představitelé FAČR vyslechli také postoj zástupců TJ Junior Roma Děčín Pavla Horvátha a Ladislava Matějčka, kteří odmítají obavy soupeřů z případných násilností a zaručili se za bezproblémový průběh utkání ze strany hráčů a fanoušků oddílu. Horváth a Metějček zároveň připustili možnost zrušení střídavého startu hráče Patrika Heráka, jenž byl před 3 lety hlavním aktérem násilného incidentu v utkání s Lokomotivou Děčín, po kterém byl disciplinárně potrestán. Jeho návrat na hřiště je momentálně jedním z hlavních důvodů sporu.

Během jednání FAČR neshledala rasový podtext v otázce neuskutečněných utkání a vyzvala všechny zúčastněné, aby odehráli utkání dle rozpisu soutěže. To se týká i zápasu s FK Bynovec, který je na programu v neděli 21. září, tentýž den, kdy je naplánováno přátelské střetnutí TJ Junior Roma Děčín s výběrem evropských ambasád.

Předseda FAČR Miroslav Pelta zároveň navrhl svolání aktivu celků OFS Děčín, hrajících v soutěži s TJ Junior Roma na nejbližší možný termín v závislosti na možnostech představitelů klubů s cílem osobně celou záležitost na jejich půdě projednat.

Vedení fotbalové asociace věří, že tato iniciativa přispěje k vyřešení problému a zároveň vyzývá všechny zúčastněné strany ke konstruktivnímu přístupu v otázce pokračování soutěží na Děčínsku bez dalších kontumací.


Před třemi lety na děčínském stadionu juniorů při zápase Lokomotiva Děčín a FC Děčín se hráči poprali a nakonec musela zasahovat i policie. Hlavní rozhodčí vyloučil domácího hráče za napadení soupeře a z branky vyběhl brankář, bratr vyloučeného, a rozhodčího inzultoval. Takový byl průběh utkání dne 28.5.2011 nejnižší okresní fotbalové soutěže mezi děčínskými celky. Sportovně technická komise a Disciplinární komise uložily dvěma hráčům FC Děčín tresty v podobě několikaletých zákazů startu a klubu peněžitou pokutu v celkové výši 28 000 korun. Navíc bylo mužstvu odebráno 9 bodů z tabulky.
František Bikár, fotbal.cz
Přečteno: 924x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Fotbal, Romové, Děčín, konflikt, PolicieHLAVNÍ ZPRÁVY

Listopad 1989

Monika Duždová: Neuměla bych už žít v nesvobodě a na vše jen kývat hlavou

15.11.2019 20:52
Měla jsem jednadvacet let, tři malé děti a byla jsem už vdaná, když se v listopadu osmdesátém devátém začaly dít věci, kterým jsem v prvních chvílích nerozuměla. Ale podporovala jsem studenty v tom, že chtějí školy pro všechny a domáhají se svých práv a snad jsem v těch chvílích chtěla být s nimi na náměstích. Zvlášť, když televize odvysílala první sestřih událostí ze 16. listopadu, kdy studenti bratislavských vysokých škol k výročí studentstva pochodovali ulicemi Bratislavy až po tehdejší ministerstvo školství, kde před televizními kamerami přednesli své oprávněné požadavky a volali po dialogu, po svobodě, po školství pro všechny a prohlašovali, že nechtějí „reaktory“. O pár dní později už jsme mohli vidět v televizi i živé vstupy a mimořádná vysílání z demonstrací v Praze i ve velkých městech.
 celý článek

Plakát Kotlebových fašistů. Zdroj: Facebook

Dva Kotlebovci vyvěsili plakát s nápisem: „Zatočíme s asociály a politickými zloději: Pošleme je do pracovních táborů!“

14.11.2019 15:02
Slovenskou Lidovou stranu Naše Slovensko (ĽSNS) fašisty Mariana Kotleby opět prošetřuje policie. Dva extremisté z této strany zveřejnili na sociální síti plakát připomínající koncentrační tábor, podpořený nenávistným heslem.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo