romea - logo
7. prosince 2021 (úterý)
svátek má Ambrož

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Představitelé ústecké radnice nekomunikují s obyvateli Předlic. Ti jim zaslali otevřený dopis

Ústí nad Labem, Předlice, 1.11.2012 11:18, (ROMEA)
Předlice, Ústí nad Labem. Foto: Občanské sdružení Konexe
Předlice, Ústí nad Labem. Foto: Občanské sdružení Konexe

Situace na v Předlicích, čtvrti Ústí nad Labem, se začíná přiostřovat. Statik zde prohlédl domy a 29 z nich určil jako závadné. S jistotou lze říci, že k demolici je určen minimálně jeden z nich. O situaci v Předlicích již jednalo město, na schůzce, kde se tento problém řešil, byli kromě městských zástupců i lidé z Člověka v tísni. Z předlických obyvatel však nikdo přizván nebyl. Dnes má proběhnout další schůzka k tomuto problému, a stále není jisté, jestli město zástupci obyvatel této čtvrti k jednání přizve.

Občanské sdružení Konexe proto na dnešek organizuje setkání místních obyvatel v předlických ulicích. "Na tomto setkání by se lidé měli sami rozhodnout, jak budou dále pokračovat. Pořád však ještě doufáme, že nějaký zástupce místních obyvatel bude na schůzku organizovanou městem pozván," řekl serveru Romea.cz Míra Brož ze sdružení Konexe.

Lidé z Předlic napsali představitelům radnice otevřený dopis, v němž je vyzývají, aby s nimi začali komunikovat. Podle Míry Brože nejsou pod dopisem podepsaní jen obyvatelé z domu určeného k demolici, ale z celých Předlic.

Otevřený dopis obyvatel Předlic ústecké radnici

Vážení představitelé města,

píšeme Vám kvůli krizové situaci ve čvrti Předlice, kde žijeme. Jak víte, řada domů v Předlicích, které město před lety špatně zprivatizovalo, je ve velmi špatném stavu a ohrožuje nás a naše děti na zdraví a životě.

Situace v naší čtvrti je důsledkem špatné privatizace a dlouholeté nečinnosti města. Dnešní krize nenastala ze dne na den. Město nechávalo Předlice vlastnímu osudu a pasivně přihlíželo postupnému zhoršování situace.

Žádáme Vás tedy jako občané našeho města, abyste se zachovali tak, jak Vám velí zákon a začali nám pomáhat. Zjednejte pořádek v bytovém fondu Předlic, opravte domy, lidem z domů, které už opravit nejdou, zprostředkujte sociální bydlení. Začněte o situaci v Předlicích s námi, jejich obyvateli, komunikovat.

Nikdo s námi o situaci v naší čtvrti nekomunikuje. Dozvěděli jsme se z uniklých informací a médií, že statik označil za špatný stav u několika desítek domů. Nevíme, které to jsou. Panuje mezi námi kvůli tomu atmosféra strachu a nejistoty.

Dozvěděli jsme se, že k situaci v Předlicích už proběhla na magistrátu schůzka- nebyli jsme na ní pozváni, nemáme informace, co se na ní projednávalo. My obyvatelé Předlic, kterých se situace nejvíc týká a pro které se hledá řešení, nemáme žádnou možnost vyjádřit se k připravovaným řešením, komentovat je a navrhnout vlastní. Upozorňujeme Vás, že pokud budete jednat o nás, bez nás, a řešení nebude výsledkem naší společné dohody a nebudou v něm zohledněny naše zájmy, nebude funkční a naše komunita na něj nemusí přistoupit.Přečteno: 1008x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Předlice, Ústí nad labem, BydleníHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo