romea - logo
5. prosince 2021 (neděle)
svátek má Jitka

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Předvolební debata České televize: Liberecký kraj

Liberec, 30.8.2012 10:30, (ROMEA)
Liberecký kraj (FOTO: Česká televize)
Liberecký kraj (FOTO: Česká televize)

Česká televize pokračuje ve čtvrtek 30. srpna 2012 v cyklu předvolebních debat Otázky Václava Moravce Speciál, v nichž se poprvé v historii uskuteční v rámci voleb do krajských zastupitelstev diskuse s lídry volebních kandidátek ve všech 13 volebních krajích. V pořadí druhá debata se uskuteční s lídry kandidátek v Libereckém kraji.

První dvě příčky obsadili v Libereckém kraji sociální demokraté a komunisté. Podle volebního modelu exkluzivního průzkumu pro Otázky Václava Moravce Speciál agentur SC&C a STEM/MARK je podporuje 33 procent voličů. Sociální demokracii by volilo 17,5 procenta a komunisty 15,5 oprávněných voličů. Ze stran současné vládní koalice by pětiprocentní hranici překročili jen občanští demokraté s 15 procenty a TOP 09 a Starostové s 12 procenty hlasů.

Ve studiu OVM zasednou i Starostové pro Liberecký kraj, které podporuje 11 procent voličů, a Změna pro Liberecký kraji, která má 10 procent příznivců. Průzkum vychází ze vzorku více než tisíce rozhovorů.

Do volebního studia OVM Speciál byli pozváni:

  • Eva Bartoňová (ODS)
  • Lenka Kadlecová (ČSSD)
  • Jiří Kočandrle (TOP 09 + Starostové)
  • Jan Korytář (Změna pro Liberecký kraj)
  • Stanislav Mackovík (KSČM)
  • Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj)

Sedmé místo obsadily v průzkumu Strana práv občanů ZEMANOVCI a Nová budoucnost pro Liberecký kraj, které mají shodně tři procenta hlasů. 2,5 procenta lidí by dalo hlas koalici KDU-ČSL se Stranou soukromníků ČR. Dvě procenta v průzkumu dostala Strana pro otevřenou společnost a Dělnická strana sociální spravedlnosti.

Přímý přenos z Liberce začíná ve čtvrtek 30. srpna od 21:00 na ČT24.

ryz, Čská televize
Přečteno: 511x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Volby do zastupitelstev krajů 2012, VolbyHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo