romea - logo
5. prosince 2021 (neděle)
svátek má Jitka

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Předvolební debata České televize: Vysočina

Praha, 4.9.2012 13:33, (ROMEA)
Kraj Vysočina (FOTO: Česká televize)
Kraj Vysočina (FOTO: Česká televize)

V úterý 4. září pokračuje Česká televize v sérií předvolebních debat tentokrát z Kraje Vysočina, kde vévodí levice. Podle volebního modelu exkluzivního průzkumu pro Otázky Václava Moravce Speciál agentur SC&C a STEM/MARK ji podporuje necelých 50 procent voličů. Sociální demokracii by volilo 27,5 procenta a komunisty 19 procent oprávněných voličů. Ze stran současné vládní koalice by pětiprocentní hranici překročili jen občanští demokraté s 13 procenty a TOP 09 a Starostové s osmi procenty hlasů.

Ve studiu OVM budou zastoupeni i lidovci, které podporuje 10 procent voličů, a Strana práv občanů ZEMANOVCI, která má šest procent příznivců. Průzkum vychází ze vzorku více než tisíce rozhovorů. Do studia jsou vždy pozváni zástupci šesti nejsilnějších stran.

Do volebního studia OVM Speciál byli pozváni:

  • Ota Benc - (ODS)
  • Jiří Běhounek - (ČSSD)
  • Ladislav Jirků - (TOP 09)
  • Vít Kaňkovský - (KDU-ČSL)
  • Jan Slámečka - (KSČM)

Sedmou nejsilnější stranou podle průzkumu je koalice Pro Vysočinu, tvořená SNK ED a Nestraníky. Tu by volilo 5 procent voličů. Strana zelených by získala 2,5 procenta hlasů, následována Starosty pro občany (2 procenta) a Stranou svobodných občanů (rovněž 2 procenta).

ryz, Česká televize
Přečteno: 701x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Volby do zastupitelstev krajů 2012, VolbyHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo