romea - logo
16. ledna 2021 (sobota)
svátek má Ctirad

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Premiér Nečas se zúčastní pietního aktu v Letech u Písku. Čeněk Růžička se k akci staví kriticky

4.7.2012 15:59
Vepřín stojící na místě tábora v Letech u Písku. Foto: archiv ROMEA.
Vepřín stojící na místě tábora v Letech u Písku. Foto: archiv ROMEA.

V pondělí se uskuteční pietní vzpomínka k uctění obětí romského holocaustu v Letech u Písku. Akci pořádá Památník Lidice ve spolupráci s úřadem vlády a zúčastní se jí i premiér Petr Nečas.

V tomto roce to bude již druhé pietní setkání u pomníku romských obětí koncentračního tábora v Letech. První se již tradičně konalo díky Výboru pro odškodnění romského holocaustu v České republice (VPORH v ČR) a proběhl 13. května.

Předseda VPORH Čeněk Růžička pietní akt pod aktovkou lidického Památníku kritizuje. „Není to smysluplné. Nikdo nás nekontaktoval. Žádná spolupráce při organizování neprobíhala. Poslali nám pouze pozvánku,“ řekl pro server Romea.cz Růžička.

První květnové pietní akce se zúčastnilo asi 250 lidí. Čeští vládní představitelé na pietní akt nedorazili, zúčastnili se zmocněnkyně pro lidská práva Monika Šimůnková, senátor Tomáš Tőpfer (ODS), Ondřej Liška, předseda Strany zelených, a Michaela Marksová Tominová, stínová ministryně ČSSD pro lidská práva a rodinu.

Program pondělní akce:
Místo: pomník Obětem cikánského internačního tábora v Letech

09:00 - položení květinových darů k pomníku Obětem cikánského internačního tábora v Letech
09:10 - ředitel Památníku Lidice přivítá účastníky piety
09:15 - projev premiéra Petra Nečase
09:25 - prohlídka expozic a naučné stezky KP Lety

Přečteno: 2687x
 

Kam dál:

Štítky:  

Pietní akce, Lety u Písku, HolocaustHLAVNÍ ZPRÁVY

Josef Gabčo (FOTO: AC Sparta Praha futsal)

Skvělý romský futsalista Josef Gabčo mění dres! Z jeho umu bude těžit AC Sparta Praha!

15.1.2021 18:00
Josef Gabčo až do včerejška patřil mezi opory prvoligového futsalového týmu SK Olympik Mělník. O jeho výjimečném postavení hovoří fakt, že od začátku kromě dresu navlékal také kapitánskou pásku. To vše již patří minulosti. Nově bude 27-letý hráč oblékat dres AC Sparta Praha.
 celý článek

Nakladatelství Naše vojsko nabízí ve svém obchodu kalendář s portréty

Policie uzavřela případ propagace nacismu. Na nakladatelství Naše vojsko podala žalobu!

15.1.2021 17:35
Kalendář pro rok 2021 s portréty nacistických pohlavárů Třetí říše se může stát nakladatelství Naše vojsko osudným. Policie právě ukončila vyšetřování propagačních předmětů s nacistickou tématikou a podala návrh na žalobu. Informoval o tom mluvčí pražského městského státního zastupitelství Aleš Cimbala.
 celý článek

Policie zasahuje 30. 10. 2020 proti muži, který ohrožoval Bartoloměje Girgu a jeho sedmiletého syna pistolí (FOTO: repro video Bertík Girga)

videoBertík Girga: Muž mířil na mého sedmiletého syna pistolí, policie to vyhodnotila jako přestupek. V únoru jdeme vypovídat na úřad

15.1.2021 15:10
Nedávno došlo v Bílině k vážnému incidentu. Neznámý muž zde před místní prodejnou ohrožoval pistolí zpěváka a textaře Bartoloměje Girgu a jeho syna. Girga je ve veřejnosti znám jako Bertík. Podle jednoho z policistů šlo o pistoli plynovou, Bertík neví, o jakou jde zbraň, podle jeho vyjádření mu však policista sdělil, že byla předělaná na kovové kuličky. Incident se odehrál na parkovišti před bílinskou prodejnou Penny. Policie nakonec celý incident vyhodnotila jako přestupek.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo