romea - logo
1. prosince 2021 (středa)
svátek má Iva

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Přepadovka na Šluknovsku – jak se žije v problémových lokalitách

Rumburk / Varnsdorf, 25.1.2013 10:51, (ROMEA)
--ilustrační foto--
--ilustrační foto--

Hejtman Oldřich Bubeníček a radní pro sociální oblast a bezpečnost Martin Klika navštívili včera v podvečer města Varnsdorf a Rumburk. Nejednalo se o oficiální návštěvu, ale o pracovní cestu do sociálně vyloučených lokalit za účelem seznámení se s reálnou situací i ve večerních hodinách.

 Oblast Šluknovska je stále centrem zájmu vedení Ústeckého kraje, momentálně i v souvislosti s prezidentskou amnestií a možným nárůstem kriminality. Hejtman Bubeníček a radní Klika si prošli obě varnsdorfské ubytovny, policejní služebnu a Kovářskou ulici, ve které působí romské hlídky. „Příští úterý se na Šluknovsko  vydáme znovu, abychom se o činnosti a fungování těchto hlídek dozvěděli více,“ doplnil radní Klika.

V Rumburku spolu s místostarostou Darkem Švábem navštívili služebnu městské policie i hasičů. Spolupráci s policií zde město hodnotí velmi kladně. Zabezpečení a počet hlídek v současné době dostatečně pokrývá potřeby občanů.

Během cesty se hovořilo také o dopadech lednové amnestie na bezpečnostní situaci ve výběžku. Z policejních údajů vyplývá, že nápad nové trestné činnosti není nijak výrazný, mírně se zvýšil počet přestupků. „Jsem rád, že se nepotvrdily obavy starostů z dramatického zhoršení bezpečnosti občanů. Ze strany policie jsme byli ujištěni, že jsou dobře připraveni a v případě potřeby dokážou rychle zareagovat na Šluknovsku i kdekoli na území Ústeckého kraje,“ uzavřel hejtman Bubeníček.
brf, Odbor kanceláře hejtmana Ústeckého kraje
Přečteno: 995x
 

Kam dál:

Štítky:  

Šluknovsko, nepokoje, Kriminalita, Amnestie, Policie, Rumburk, Varnsdorf, Romové, GhettaHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo