romea - logo
1. října 2020 (čtvrtek)
svátek má Igor

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Přepadovka na Šluknovsku – jak se žije v problémových lokalitách

Rumburk / Varnsdorf, 25.1.2013 10:51, (ROMEA)
--ilustrační foto--
--ilustrační foto--

Hejtman Oldřich Bubeníček a radní pro sociální oblast a bezpečnost Martin Klika navštívili včera v podvečer města Varnsdorf a Rumburk. Nejednalo se o oficiální návštěvu, ale o pracovní cestu do sociálně vyloučených lokalit za účelem seznámení se s reálnou situací i ve večerních hodinách.

 Oblast Šluknovska je stále centrem zájmu vedení Ústeckého kraje, momentálně i v souvislosti s prezidentskou amnestií a možným nárůstem kriminality. Hejtman Bubeníček a radní Klika si prošli obě varnsdorfské ubytovny, policejní služebnu a Kovářskou ulici, ve které působí romské hlídky. „Příští úterý se na Šluknovsko  vydáme znovu, abychom se o činnosti a fungování těchto hlídek dozvěděli více,“ doplnil radní Klika.

V Rumburku spolu s místostarostou Darkem Švábem navštívili služebnu městské policie i hasičů. Spolupráci s policií zde město hodnotí velmi kladně. Zabezpečení a počet hlídek v současné době dostatečně pokrývá potřeby občanů.

Během cesty se hovořilo také o dopadech lednové amnestie na bezpečnostní situaci ve výběžku. Z policejních údajů vyplývá, že nápad nové trestné činnosti není nijak výrazný, mírně se zvýšil počet přestupků. „Jsem rád, že se nepotvrdily obavy starostů z dramatického zhoršení bezpečnosti občanů. Ze strany policie jsme byli ujištěni, že jsou dobře připraveni a v případě potřeby dokážou rychle zareagovat na Šluknovsku i kdekoli na území Ústeckého kraje,“ uzavřel hejtman Bubeníček.
brf, Odbor kanceláře hejtmana Ústeckého kraje
Přečteno: 975x
 

Kam dál:

Štítky:  

Šluknovsko, nepokoje, Kriminalita, Amnestie, Policie, Rumburk, Varnsdorf, Romové, GhettaHLAVNÍ ZPRÁVY

Romští kandidáti v krajských a senátních volbách 2020 (Koláž: Romea.cz)

V Krajských volbách kandiduje minimálně sedm Romů, do Senátu jeden. Romové jsou na kandidátkách Pirátů, SPD, Změny a Strany zelených

23.9.2020 17:00
Jak zjistil server Romea.cz o hlasy voličů v letošních krajských volbách bude v celém Česku usilovat nejméně 7 Romů. Jeden Rom, Cyril Koky, pak kandiduje do Senátu za Pirátskou stranu. Právě Piráti, jako vůbec první parlamentní strana v historii, nasadili Roma Karla Kariku jako lídra kandidátky v Ústeckém kraji a jejich kandidáta na hejtmana. Dva Romové pak kandidují i za hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury, které je známé svými protiromskými a xenofobními výroky a je pravidelně zmiňováno ve zprávách o extremismu.
 celý článek

Budova Rady Evropy ve Štrasburku (FOTO: Elwood j blues, Wikimedia Commons)

Podle Rady Evropy je výuka romštiny v Česku nedostatečná. Ve městech se zastoupením menšin chybějí dvojjazyčné nápisy

23.9.2020 15:38
Rada Evropy (RE) dnes vyzvala Českou republiku, aby i nadále zlepšovala ochranu menšinových jazyků. Česko učinilo kroky pozitivním směrem v ochraně němčiny, polštiny a moravské chorvatštiny, uvádí zpráva tohoto nadnárodního orgánu. RE ale Česku zároveň připomněla nedostatečnou výuku romštiny na základních a středních školách.
 celý článek

Na akci, Běh pro zdraví, 19. června 2018, holčička podala v běhu bravurní výkon. Běžela v balerínkách ... Doběhla první! (FOTO: Centrum voľného času CVrČek)

"Dívka v balerínkách" sklízí další sportovní úspěchy. Vyhrála běh na 1500 na mistrovství Východního Slovenska

23.9.2020 15:13
Annamária Horváthová, známá jako dívka v balerínkách, se stala absolutní vítězkou v běhu na 1500 m na mistrovství Východního Slovenska jednotlivců. A sbírala i další sportovní úspěchy. Na mistrovství Slovenska dorostenců a dorostenek v běhu na 1 500 m byla třetí a v běhu na 800 m doběhla pátá.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo