romea - logo
27. ledna 2020 (pondělí)
svátek má Ingrid
Loading
rozšířené vyhledávaní

Přepadovka na Šluknovsku – jak se žije v problémových lokalitách

Rumburk / Varnsdorf, 25.1.2013 10:51, (ROMEA)
--ilustrační foto--
--ilustrační foto--

Hejtman Oldřich Bubeníček a radní pro sociální oblast a bezpečnost Martin Klika navštívili včera v podvečer města Varnsdorf a Rumburk. Nejednalo se o oficiální návštěvu, ale o pracovní cestu do sociálně vyloučených lokalit za účelem seznámení se s reálnou situací i ve večerních hodinách.

 Oblast Šluknovska je stále centrem zájmu vedení Ústeckého kraje, momentálně i v souvislosti s prezidentskou amnestií a možným nárůstem kriminality. Hejtman Bubeníček a radní Klika si prošli obě varnsdorfské ubytovny, policejní služebnu a Kovářskou ulici, ve které působí romské hlídky. „Příští úterý se na Šluknovsko  vydáme znovu, abychom se o činnosti a fungování těchto hlídek dozvěděli více,“ doplnil radní Klika.

V Rumburku spolu s místostarostou Darkem Švábem navštívili služebnu městské policie i hasičů. Spolupráci s policií zde město hodnotí velmi kladně. Zabezpečení a počet hlídek v současné době dostatečně pokrývá potřeby občanů.

Během cesty se hovořilo také o dopadech lednové amnestie na bezpečnostní situaci ve výběžku. Z policejních údajů vyplývá, že nápad nové trestné činnosti není nijak výrazný, mírně se zvýšil počet přestupků. „Jsem rád, že se nepotvrdily obavy starostů z dramatického zhoršení bezpečnosti občanů. Ze strany policie jsme byli ujištěni, že jsou dobře připraveni a v případě potřeby dokážou rychle zareagovat na Šluknovsku i kdekoli na území Ústeckého kraje,“ uzavřel hejtman Bubeníček.
brf, Odbor kanceláře hejtmana Ústeckého kraje
Přečteno: 965x
 

Kam dál:

Štítky:  

Šluknovsko, nepokoje, Kriminalita, Amnestie, Policie, Rumburk, Varnsdorf, Romové, GhettaHLAVNÍ ZPRÁVY

Lucie Fuková (FOTO: Archiv Romea.cz)

Lucie Fuková pro Romea.cz: Odcházím z "romské rady" kvůli jejímu fungování a kvůli Heleně Válkové

23.1.2020 9:10
Jak již server Romea.cz informoval radu pro záležitosti romské menšiny včera opustila Lucie Fuková. Po Renatě Kötnerrové je to již druhá členka, která v krátké době z rady odchází na protest proti Heleně Válkové a kvůli samotnému fungování rady. "Rezignuji po zvážení některých negativních procesních aspektů fungování Rady vlády pro záležitosti romské menšiny společně s přesvědčením, že pozice zmocněnce pro lidská práva pro mne představuje především morálně pevný symbol demokratičnosti a politické a názorové integrity," uvedla ve stanovisku zaslaném serveru Romea.cz, které zveřejňujeme v plném znění.
 celý článek

Stanislav Křeček (FOTO: David Sedlecký. Wikimedia Comons)

ČSSD a Okamurova SPD chtějí za ombudsmana Křečka. KDU-ČSL má pochyby o zákonnosti jeho nominace

22.1.2020 10:11
Lidovci mají pochybnosti o změně kandidáta prezidenta Miloše Zemana na pozici ombudsmana. Zeman v době přípravy volby stáhl nominaci vládní zmocněnkyně Heleny Válkové a navrhl na veřejného ochránce práv Stanislava Křečka. Předseda KDU-ČSL Marek Výborný novinářům řekl, že o zákonnosti tohoto kroku má jeho strana pochybnosti a zřejmě se o tom bude jednat ve Sněmovně. Křeček v dolní komoře může počítat s podporu sociálních demokratů a hnutí SPD.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo