romea - logo
6. prosince 2019 (pátek)
svátek má Mikuláš
Loading
rozšířené vyhledávaní

Přepadovka na Šluknovsku – jak se žije v problémových lokalitách

Rumburk / Varnsdorf, 25.1.2013 10:51, (ROMEA)
--ilustrační foto--
--ilustrační foto--

Hejtman Oldřich Bubeníček a radní pro sociální oblast a bezpečnost Martin Klika navštívili včera v podvečer města Varnsdorf a Rumburk. Nejednalo se o oficiální návštěvu, ale o pracovní cestu do sociálně vyloučených lokalit za účelem seznámení se s reálnou situací i ve večerních hodinách.

 Oblast Šluknovska je stále centrem zájmu vedení Ústeckého kraje, momentálně i v souvislosti s prezidentskou amnestií a možným nárůstem kriminality. Hejtman Bubeníček a radní Klika si prošli obě varnsdorfské ubytovny, policejní služebnu a Kovářskou ulici, ve které působí romské hlídky. „Příští úterý se na Šluknovsko  vydáme znovu, abychom se o činnosti a fungování těchto hlídek dozvěděli více,“ doplnil radní Klika.

V Rumburku spolu s místostarostou Darkem Švábem navštívili služebnu městské policie i hasičů. Spolupráci s policií zde město hodnotí velmi kladně. Zabezpečení a počet hlídek v současné době dostatečně pokrývá potřeby občanů.

Během cesty se hovořilo také o dopadech lednové amnestie na bezpečnostní situaci ve výběžku. Z policejních údajů vyplývá, že nápad nové trestné činnosti není nijak výrazný, mírně se zvýšil počet přestupků. „Jsem rád, že se nepotvrdily obavy starostů z dramatického zhoršení bezpečnosti občanů. Ze strany policie jsme byli ujištěni, že jsou dobře připraveni a v případě potřeby dokážou rychle zareagovat na Šluknovsku i kdekoli na území Ústeckého kraje,“ uzavřel hejtman Bubeníček.
brf, Odbor kanceláře hejtmana Ústeckého kraje
Přečteno: 962x
 

Kam dál:

Štítky:  

Šluknovsko, nepokoje, Kriminalita, Amnestie, Policie, Rumburk, Varnsdorf, Romové, GhettaHLAVNÍ ZPRÁVY

Vánoce na turistické základně Myšinec v Budišovicích u Hrabyně prožily děti z dětských domovů z Čeladné, Příbora, Liptálu, Býchor a Uherského Ostrohu. (FOTO: Vladislav Sobol)

videoZÁZNAM: Situace je zoufalá, děti z dětských domovů končí i po 30 letech rozvoje ústavní péče na ulici

25.11.2019 11:33
V České republice vyrůstá v dětských domovech a dalších typech zařízení pobytové péče přes 8 000 dětí, z toho několik stovek ročně odchází do dospělosti.
 celý článek

Dalibor Karvay

Vídeňský symfonický orchestr jmenoval houslistu Dalibora Karvaye prvním koncertním mistrem

22.11.2019 11:15
Vídeňský symfonický orchestr jmenoval 34-letého slovenského houslistu Dalibora Karvaye svým prvním koncertním mistrem. Informoval o tom hudebníh časopis The Strad.
 celý článek

Druhý ročník ocenění od romských organizací a nezávislých osobností Lúč z tmy (Foto: Facebook Lúč z tmy)

videoZÁZNAM: Slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy

22.11.2019 0:01
Přímý přenos slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy, které každoročně udělují romské organizace a nezávislé osobnosti těm, kteří se dlouhodobě zasazují o zlepšení postavení Romů v různých oblastech života nebo se významným způsobem podílejí na budování mostů mezi Romy a většinovou společností. Záštitu nad 2. ročníkem ocenění Lúč z tmy převzala slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Přenos z bratislavského Caffe Berinka odvysílá ROMEA TV od 19 hodin.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo