romea - logo
2. prosince 2020 (středa)
svátek má Blanka

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Přerov uvažuje po incidentech mezi dvěma rodinami olašských Romů o rozšíření bedzoplatkových zón

28.7.2020 11:15
Přerovský hotel Strojař. Foto: Archiv Romea.cz
Přerovský hotel Strojař. Foto: Archiv Romea.cz

Přerov uvažuje o rozšíření bezdoplatkových zón, tedy seznamu ulic, kde noví nájemníci nebudou moci pobírat doplatek na bydlení. Informaci přinesl Deník. Podle vyjádření vedení Přerova jde o reakci na nedávné incidenty mezi dvěma znesvářenými olašskými rodinami.

Bezdoplatková zóna platí už dva roky v některých částech města v  sociálně vyloučených lokalit. Doplatek na bydlení pro nové nájemníky není vyplácen v Husově, Škodově, Tovačovské, Kojetínské, Tovární a Dluhonské ulici. Seznam lokalit se letos rozšířil také o ulice v centru města – Wilsonovu, Kratochvílovu či Masarykovo náměstí.

Někteří obyvatelé chtěli, aby se do bezdoplatkové zóny dostaly i další části města, el s peticí neuspěli.

"Musíme přesně znát lokality, kde k narušování klidu dochází a důležitá je i zpětná vazba od obyvatel. Bezdoplatkovou zónu v Přerově není možné vyhlásit plošně," řekl podle Deníku přerovský radní Petr Vrána (ANO).

Podle mluvčí přerovské radnice Lenky Chalupové je nutné k vyhlášení bezdoplatkové zóny důkladný monitoring neziskovými organizacemi, asistenty prevence kriminality a sociálními pracovníky magistrátu. "Doložen musí být zvýšený počet přestupků, ale třeba i fakt, že se na prostranstvích povaluje infekční materiál nebo jsou porušovány vyhlášky obce," uvedla podle Deníku Chalupová.

Incidenty, které vyvolaly v Přerově velké emoce, se odehrály před 14 dny. Šlo o spory v cukrárně na náměstí, na Žerotínově náměstí i v Bratrské ulici, kde jedna rodina olašských Romů házela po druhé v noci z oken věci, poškozeno bylo několik aut. V obou případech zasahovaly desítky policistů včetně těžkooděnců.

V Městském domě se pak uskutečnilo veřejné slyšení, na němž lidé bouřlivě debatovali s radními, koordinátorkou pro národnostní menšiny a policisty.

Přečteno: 941x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Sociálně vyloučené lokality, Přerov, Sociální, sociální bydlení, Sociální dávky, BydleníHLAVNÍ ZPRÁVY

Václav Sivák a Dougles Daňo (FOTO: Facebook Václava Siváka, koláž: Romea.cz)

videoVIDEO: Vašek Sivák jednoznačně zvítězil na světovém poháru WAKO v Praze. Titul si odnesl i Douglas Daňo

30.11.2020 19:12
Jednadvacetiletý kickboxer Václav Sivák nedal ve finále světového poháru WAKO K-1 WORLD GRAND PRIX 2020 šanci svému soupeři a převálcoval ho rychlým a tvrdým knockoutem. V sobotu večer byl úspěšný i další romský bojovník Douglas Daňo, který zvítězil ve váhové kategorii do 63,5 kilogramů.
 celý článek

Věra Duždová Horváthová (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Věra Duždová Horváthová: I umění se dá dělat s nadsázkou

30.11.2020 16:19
V dětství chtěla být herečkou a jít z jedné role do druhé. Po čase od své představy herecké kariéry upustila a zatoužila stát se filmovou kritičkou. Místo psaní recenzí se ale Věra Duždová Horváthová začala objevovat za kamerou jako režisérka a její originální videotvorba byla k vidění na výstavách v Maďarsku, Francii nebo v daleké Indii.
 celý článek

Milionář Jiří Antoš v Boxing King Klubu (FOTO: TV Prima)

videoMilionář rozdá v ostravské Bedřišce statisíce. V nové reality show zavítá i do romského boxerského klubu

30.11.2020 15:24
Televize Prima uvede již dnes večer reality show, která ve světě chytila za srdce miliony diváků. Sedm milionářů se ze dne na den dostává do světa, který je jim vzdálený. Pod změněnou identitou se ocitají na okraji společnosti, v problematických lokalitách, ale také v organizacích, které se soustředí na pomoc potřebným v sedmi českých městech. Díky projektu Milionář mezi námi se do pomoci bude moci zapojit i veřejnost. Premiéru reality show Milionář mezi námi odvysílá televize Prima dnes, 30. 11. ve 21:35.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo