romea - logo
27. května 2020 (středa)
svátek má Valdemar
Loading
rozšířené vyhledávaní

Přerovský magistrát zamezil vstup do opuštěných domů ve Škodově ulici

Přerov, 23.4.2013 16:34, (ROMEA)
Škodova ulice v Přerově (FOTO: Google Maps)
Škodova ulice v Přerově (FOTO: Google Maps)

Škodovu ulici v Přerově už dva roky hyzdí ruiny posledních čtyř domů, které čeká demolice. Radnici už vystěhovala všechny romské rodiny, teď se snaží objekty zabezpečit před bezdomovci a zloději. Informuje o tom Český rozhlas.

Zátarasy u vchodů a oken mají zamezit pohybu nežádoucích osob a také minimalizovat riziko úrazu. „Stavební úřad musel nechat zazdít jak výplně okenní, tak dveřní, aby nám tam nechodili bezdomovci a jiní nežádoucí občané,“ říká náměstek primátora Michal Zácha.

Lokalitu také pravidelně monitorují strážníci. Podle zástupce velitele Miroslava Komínka tam hlídky zajíždějí každý den.

„Chybí zde schodiště, je zde spousta narušených věcí, takže zde může hrozit reálné nebezpečí úrazu,“ vysvětluje Komínek.

Co bude dál s lokalitou, kterou společnost Opera Bohemia před pěti lety koupila od města za účelem přestavby na moderní čtvrť, stále není jasné. Zastupitelé už před několika měsíci schválili odstoupení Přerova od kupní smlouvy.

Soukromá firma totiž v termínu nezahájila stavební práce. Protože je navíc v insolvenčním řízení, město o dalším osudu domů ve Škodově ulici nemá s kým jednat.

Český rozhlas
Přečteno: 647x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Bydlení, PřerovHLAVNÍ ZPRÁVY

Starostka obce Veltěže Věra Posledníková a vyhořelý dům rodiny Přibylových (FOTO: ROMEA TV)

videoVIDEO: Obec Veltěže na Lounsku vyhlásí veřejnou sbírku jako pomoc romské rodině, které vyhořela v pátek část domu

19.5.2020 15:02
Obec Veltěže na Lounsku vyhlásí veřejnou sbírku jako pomoc pro romskou rodinu, které vyhořela v pátek 15. 5. 2020 velká část domu. Obec na sbírkový účet vloží počáteční vklad 5 tisíc korun. Uvedla to v rozhovoru pro romskou internetovou televizi ROMEA TV starostka obce Věra Posledníková.
 celý článek

Jan Cina

Herec Jan Cina kvůli romskému příjmení narazil při hledání bydlení. „Byl to šok,” říká

19.5.2020 13:25
Jan Cina je dvaatřicetiletý populární český herec. Jeho otec je Rom, rodina z části pochází z východního Slovenska. Přestože on sám říká, že se svým romstvím nikdy neměl problém - zejména proto, že to na něm není na první pohled poznat - setkal se nedávno s tím, čemu v Česku čelí řada Romů. Při hledání bydlení se ho totiž realitní makléř na základě jeho příjmení zeptal, zda není Rom a dodal, že by s tím mohli mít majitelé problém.
 celý článek

Obyvatelé ubytovny v ulici Klíšská. (FOTO: ROMEA TV)

Romská rodina z ústecké ubytovny uspěla u Nejvyššího správního soudu, spor se po dvou letech vrací před krajský soud

19.5.2020 11:15
Nejvyšší správní soud (NSS) zrušil rozsudek Krajského soudu v Ústí nad Labem, na který se v létě 2018 obrátila jedna z romských rodin vystěhovaných z ústecké ubytovny, která byla uzavřena po vyhlášení tzv. "bezdoplatkové zóny" na území města Ústí nad Labem. Žalobou namířenou proti městu rodina namítala, že došlo k nezákonnému zásahu do jejich práv, a rovněž požádala soud o zrušení opatření, kterým byla "bezdoplatková zóna" vyhlášena. Krajský soud žalobu odmítl, Nejvyšší správní soud nyní rozhodl, že to bylo nezákonné.
 celý článek

 
www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo