romea - logo
17. října 2021 (neděle)
svátek má Hedvika

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Prevence kriminality a sociálně patologických jevů sponzory netáhne

Plzeň, 28.2.2013 10:01, (ROMEA)

Projekt Klubíčko občanského sdružení Ponton bude díky přidělené dotaci z Ministerstva práce a sociálních věcí fungovat dál. Peníze ale vystačí jen do září letošního roku. „Žádali jsme sice o milion, ale jsme šťastni, že přijde alespoň půlka. Při značných úsporách tak můžeme udržet Klubíčko do konce září. Samozřejmě i tak jsme podali tři žádosti na nadační fondy – Albert, ČEZ a OKD a hlásíme se do řady dotačních výzev. Byli bychom rádi, kdybychom i zde byli aspoň částečně úspěšní," uvedl pro Plzeňský deník.cz Jakub Václavů, ředitel Pontonu.

„Víte, shánět prostředky na naše aktivity je velmi těžké. Zejména u soukromých či firemních sponzorů. Jakmile zjistí, že se staráme ve většině případů o romské děti, couvnou. Raději podpoří dětský domov, kojenecký ústav nebo handicapované. Je nám to líto, protože práce naší neziskové organizace se zaměřuje na prevenci sociálního vyloučení a v návaznosti na to i prevenci kriminality ... Klubíčko navštěvují Romové i „neromové" půl na půl," vysvětluje Václavů pro Plzeňský deník.cz. Například další projekt Pontonu, nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Pixla, denně navštíví dalších pět desítek dětí. Václavů ale svou snahu o zachování Klubíčka i dalších aktivit Pontonu nevzdává a je přesvědčen, že dobří lidé stále žijí.

Cílovou skupinou projektu Klubíčko jsou děti předškolního věku a jejich rodiče, kteří žijí v sociálně komplikovaném prostředí v Plzni a okolí. Od roku 2000 Klubíčkem prošlo a minimálně měsíc sem docházelo zhruba kolem 300 dětí. A o jeho aktivity byl a je stále velký zájem.

V rámci tohoto projektu bylo dětem ze sociálně znevýhodněného prostředí umožněno pracovat pod odborným vedením tak, aby při nástupu do základní školy byly co nejvíce úspěšné.

voj, server Plzeňský deník.cz
Přečteno: 550x
 

Kam dál:

Štítky:  

Děti, Mládež, nízkoprahový klub, ProjektyHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo