romea - logo
26. února 2020 (středa)
svátek má Dorota
Loading
rozšířené vyhledávaní

Příbramští Romové pomohli vyčistit část Příbramského potoka

Příbram, 12.9.2013 10:16, (ROMEA)
Příbramští Romové pomohli vyčistit část Příbramského potoka.  Foto: Pribram-city.cz
Příbramští Romové pomohli vyčistit část Příbramského potoka. Foto: Pribram-city.cz

Romové z příbramského sdružení MARO, kteří jen těžko hledají uplatnění na trhu práce, vyčistili Příbramský potok v úseku od Q-klubu po Hořejší Oboru. Na projektu se do značné míry podílel starosta Pavel Pikrt, který akci projednal s Pavlem Čámským, jenž  působí ve městě jako romský koordinátor. Informuje o tom web města.

„S panem doktorem Čámským jsme na toto téma několikrát hovořili. Já osobně jsem za tyto a další případné aktivity samozřejmě rád a myslím si, že všechny naše příbramské romské spoluobčany nelze házet do jednoho pytle,“ říká o akci příbramský starosta.

Celá dobrovolná akce odstartovala v pondělí v šestnáct hodin, kdy skupinka asi deseti Romů prováděla čistící a uklízecí práce přímo uvnitř koridoru Příbramského potoka před Q-klubem. Tato skupina za pomoci pomůcek jako jsou motyka, hrábě či vidle zbavovala potok různých nečistot, které zde zůstaly po nedávných povodních. Jednalo se především o odstranění popadaných a zaseknutých větví a klacků nebo nánosů bahna. Dále se zde našly také plastové láhve či jiné nečistoty, které se do potoka dostaly.

Přečteno: 968x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Romové, PráceHLAVNÍ ZPRÁVY

Střelba v německém Hanau (20. 2. 2020)

videoStřelba v Hanau se vyšetřuje jako možný terorismus. Útočil rasista, xenofob a odpůrce migrace

20.2.2020 11:14
Německé nejvyšší státní zastupitelství vyšetřuje středeční střelbu v Hanau s podezřením na terorismus. Podle agentury DPA to dnes řekl ministr vnitra spolkové země Hesensko Peter Beuth, kde se tragédie stala. Podle Beutha měl střelec xenofobní sklony.
 celý článek

Policie v Brně zasáhla 20. 2. 2020 proti odpůrcům nově zvoleného Veřejného ochránce práv Stanislava Křečka (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec, Romea.cz))

videoOdpůrci nového ombudsmana Stanislava Křečka zablokovali vstup do úřadu, zasáhla proti nim policie a sedm jich zadržela

20.2.2020 10:13
Novému ochránci práv Stanislavu Křečkovi se dnes pokusili jeho odpůrci zabránit ve vstupu do úřadu ombudsmana v Brně. Neuposlechli výzvu zástupců městské části ani policie, aby vchod do budovy neblokovali. Policie zadržela podle posledních informací sedm lidí a vchod uvolnila. Křeček se tak asi po deseti minutách čekání před budovou dostal do úřadu. V kanceláři mu agendu předala jeho předchůdkyně Anna Šabatová.
 celý článek

Viktor Orbán (FOTO: European People's Party - EPP, Flickr.com)

Orbán vyhlásil referendum o tom, zda má odškodnit romské rodiny, jejichž děti se vzdělávaly v segregovaném prostředí

19.2.2020 16:05
Premiér maďarské vlády Viktor Orbán vyhlásil referendum o tom, zda má odškodnit romské rodiny, jejichž děti strávily celou školní docházku v segregované škole.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo