romea - logo
13. srpna 2020 (čtvrtek)
svátek má Alena

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Příbramští Romové pomohli vyčistit část Příbramského potoka

Příbram, 12.9.2013 10:16, (ROMEA)
Příbramští Romové pomohli vyčistit část Příbramského potoka.  Foto: Pribram-city.cz
Příbramští Romové pomohli vyčistit část Příbramského potoka. Foto: Pribram-city.cz

Romové z příbramského sdružení MARO, kteří jen těžko hledají uplatnění na trhu práce, vyčistili Příbramský potok v úseku od Q-klubu po Hořejší Oboru. Na projektu se do značné míry podílel starosta Pavel Pikrt, který akci projednal s Pavlem Čámským, jenž  působí ve městě jako romský koordinátor. Informuje o tom web města.

„S panem doktorem Čámským jsme na toto téma několikrát hovořili. Já osobně jsem za tyto a další případné aktivity samozřejmě rád a myslím si, že všechny naše příbramské romské spoluobčany nelze házet do jednoho pytle,“ říká o akci příbramský starosta.

Celá dobrovolná akce odstartovala v pondělí v šestnáct hodin, kdy skupinka asi deseti Romů prováděla čistící a uklízecí práce přímo uvnitř koridoru Příbramského potoka před Q-klubem. Tato skupina za pomoci pomůcek jako jsou motyka, hrábě či vidle zbavovala potok různých nečistot, které zde zůstaly po nedávných povodních. Jednalo se především o odstranění popadaných a zaseknutých větví a klacků nebo nánosů bahna. Dále se zde našly také plastové láhve či jiné nečistoty, které se do potoka dostaly.

Přečteno: 974x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Romové, PráceHLAVNÍ ZPRÁVY

Kurz pro pedagogy (FOTO: R-Mosty)

Organizace R-Mosty pořádá další běh kurzu Pedagog a sociokulturní specifika romských žáků. Hlaste se!

11.8.2020 18:01
Společnost R - Mosty pořádá 26. a 27. srpna na biofarmě Belina v Nežichově u Toužimi další běh kurzu Pedagog a sociokulturní specifika romských žáků. Kurz pomáhá efektivněji pracovat s dětmi z romských rodin a rozšiřuje účastníkům všeobecné povědomí o této naší největší a nejstarší národnostní menšině.
 celý článek

CD neonacistické skupiny Krátký proces

Slovenská a česká policie zatýkala při akci proti extremismu členy kapel. Policisté našli předměty s nacistickou tematikou

11.8.2020 17:07
Slovenská policie dnes zadržela při zátahu proti extremismu devět lidí. Jsou mezi nimi také členové hudebních skupin Krátký proces a Horkýže Slíže, informovala televize Markíza. Do akce vedené slovenskou policií se podle webu Česká justice zapojili i čeští kolegové, kteří provedli domovní prohlídku u českého hudebníka v Děčíně.
 celý článek

Olga Fečová, foto: Lukáš Houdek

videoVIDEO: Nejdříve jsem měla rodinu, děti, takže jsem se starala o ně, na mě přišla řada v 60letech, říká Olga Fečová navržená na státní vyznamenání

9.8.2020 15:43
Romská spisovatelka, pěstounka, pedagogická asistentka Olga Fečová byla navržena na státní vyznamenání. Navrhla ji Doc. PhDr. Zuzana Jurková, PhD., vedoucí Katedry obecné antropologie Fakulty humanitních studií Univerzity Karovy.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo