romea - logo
23. října 2019 (středa)
svátek má Teodor
Loading
rozšířené vyhledávaní

Příbramští Romové pomohli vyčistit část Příbramského potoka

Příbram, 12.9.2013 10:16, (ROMEA)
Příbramští Romové pomohli vyčistit část Příbramského potoka.  Foto: Pribram-city.cz
Příbramští Romové pomohli vyčistit část Příbramského potoka. Foto: Pribram-city.cz

Romové z příbramského sdružení MARO, kteří jen těžko hledají uplatnění na trhu práce, vyčistili Příbramský potok v úseku od Q-klubu po Hořejší Oboru. Na projektu se do značné míry podílel starosta Pavel Pikrt, který akci projednal s Pavlem Čámským, jenž  působí ve městě jako romský koordinátor. Informuje o tom web města.

„S panem doktorem Čámským jsme na toto téma několikrát hovořili. Já osobně jsem za tyto a další případné aktivity samozřejmě rád a myslím si, že všechny naše příbramské romské spoluobčany nelze házet do jednoho pytle,“ říká o akci příbramský starosta.

Celá dobrovolná akce odstartovala v pondělí v šestnáct hodin, kdy skupinka asi deseti Romů prováděla čistící a uklízecí práce přímo uvnitř koridoru Příbramského potoka před Q-klubem. Tato skupina za pomoci pomůcek jako jsou motyka, hrábě či vidle zbavovala potok různých nečistot, které zde zůstaly po nedávných povodních. Jednalo se především o odstranění popadaných a zaseknutých větví a klacků nebo nánosů bahna. Dále se zde našly také plastové láhve či jiné nečistoty, které se do potoka dostaly.

Přečteno: 963x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Romové, PráceHLAVNÍ ZPRÁVY

Chudinské ghetto (Ilustrační FOTO: Safranek-interia.eu, Wikimedia Commons)

Zpráva o stavu romské menšiny: V ČR bylo loni podle odhadů 830 ghett se 127.000 obyvateli

14.10.2019 11:21
V Česku existovalo loni přes 830 chudinských domů, ulic a čtvrtí. V těchto ghettech žilo víc než 127.000 lidí. Uvádí to zpráva o stavu romské menšiny za loňský rok.
 celý článek

Slavnostní předávání certifikátů v rámci stipendijního programu ROMEA (2018)

videoVYSÍLALI JSME ŽIVĚ: Slavnostní předávání certifikátů v rámci stipendijního programu ROMEA

10.10.2019 20:58, (AKTUALIZOVÁNO 12. 10. 2019, 22:00)
V pátek 11. října od 13 hodin proběhlo již čtvrté slavnostní setkání stipendistů podpořených v rámci Romského stipendijního programu pro romské studenty SŠ a VOŠ, který realizuje organizace ROMEA. Studenti byli slavnostně uvedeni do stipendijního programu v Brožíkově sálu na Staroměstské radnici, kde se setkali s pořadateli a sponzory programu. Stipendium letos získalo 69 studentů SŠ a VOŠ. Celou akcí zúčastněné provedl moderátor Lukáš Kotlár. Přímý přenos zajistila první romská internetová televize ROMEA TV. Krásné prostory pro tuto akci poskytl Magistrát hlavního města Prahy.
 celý článek

Cyril Koky

Cyril Koky bude kandidovat do Senátu za Pirátskou stranu v obvodu Kolín

10.10.2019 17:30
Ve volbách do Senátu bude za Pirátskou stranu v obvodě Kolín kandidovat Cyril Koky. Členská základna Pirátů ho ve volbách na internetovém fóru zvolila jednomyslně.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo