romea - logo
13. června 2021 (neděle)
svátek má Antonín

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Příbramští Romové pomohli vyčistit část Příbramského potoka

Příbram, 12.9.2013 10:16, (ROMEA)
Příbramští Romové pomohli vyčistit část Příbramského potoka.  Foto: Pribram-city.cz
Příbramští Romové pomohli vyčistit část Příbramského potoka. Foto: Pribram-city.cz

Romové z příbramského sdružení MARO, kteří jen těžko hledají uplatnění na trhu práce, vyčistili Příbramský potok v úseku od Q-klubu po Hořejší Oboru. Na projektu se do značné míry podílel starosta Pavel Pikrt, který akci projednal s Pavlem Čámským, jenž  působí ve městě jako romský koordinátor. Informuje o tom web města.

„S panem doktorem Čámským jsme na toto téma několikrát hovořili. Já osobně jsem za tyto a další případné aktivity samozřejmě rád a myslím si, že všechny naše příbramské romské spoluobčany nelze házet do jednoho pytle,“ říká o akci příbramský starosta.

Celá dobrovolná akce odstartovala v pondělí v šestnáct hodin, kdy skupinka asi deseti Romů prováděla čistící a uklízecí práce přímo uvnitř koridoru Příbramského potoka před Q-klubem. Tato skupina za pomoci pomůcek jako jsou motyka, hrábě či vidle zbavovala potok různých nečistot, které zde zůstaly po nedávných povodních. Jednalo se především o odstranění popadaných a zaseknutých větví a klacků nebo nánosů bahna. Dále se zde našly také plastové láhve či jiné nečistoty, které se do potoka dostaly.

Přečteno: 996x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Romové, PráceHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo