romea - logo
16. července 2019 (úterý)
svátek má Luboš
Loading
rozšířené vyhledávaní

Příbramští Romové pomohli vyčistit část Příbramského potoka

Příbram, 12.9.2013 10:16, (ROMEA)
Příbramští Romové pomohli vyčistit část Příbramského potoka.  Foto: Pribram-city.cz
Příbramští Romové pomohli vyčistit část Příbramského potoka. Foto: Pribram-city.cz

Romové z příbramského sdružení MARO, kteří jen těžko hledají uplatnění na trhu práce, vyčistili Příbramský potok v úseku od Q-klubu po Hořejší Oboru. Na projektu se do značné míry podílel starosta Pavel Pikrt, který akci projednal s Pavlem Čámským, jenž  působí ve městě jako romský koordinátor. Informuje o tom web města.

„S panem doktorem Čámským jsme na toto téma několikrát hovořili. Já osobně jsem za tyto a další případné aktivity samozřejmě rád a myslím si, že všechny naše příbramské romské spoluobčany nelze házet do jednoho pytle,“ říká o akci příbramský starosta.

Celá dobrovolná akce odstartovala v pondělí v šestnáct hodin, kdy skupinka asi deseti Romů prováděla čistící a uklízecí práce přímo uvnitř koridoru Příbramského potoka před Q-klubem. Tato skupina za pomoci pomůcek jako jsou motyka, hrábě či vidle zbavovala potok různých nečistot, které zde zůstaly po nedávných povodních. Jednalo se především o odstranění popadaných a zaseknutých větví a klacků nebo nánosů bahna. Dále se zde našly také plastové láhve či jiné nečistoty, které se do potoka dostaly.

Přečteno: 961x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Romové, PráceHLAVNÍ ZPRÁVY

Lucie Horváthová (FOTO: Slovo 21)

videoDesetiminutovka Plus: Nemusíme počítat Romy, stačí peníze směřovat přímo do lokalit, říká Lucie Fuková

10.7.2019 19:00
Lucie Fuková, která byla hostem dalšího dílu Desetiminutovka Plus, je absolventkou magisterského studia sociální antropologie na Univerzitě Pardubice. Během studia navštívila na jeden semestr jižní Francii, kde studovala etnologii. V minulosti pracovala na Magistrátu města Pardubice, koordinovala lidskoprávní konference v rámci českého předsednictví při Radě Evropské unie a byla lídryní volební kandidátky v Pardubicích za Stranu zelených. V roce 2006 také absolvovala tříměsíční studijní stáž v Evropské komisi a dnes je členkou Rady vlády pro záležitosti romské menšiny.
 celý článek

--ilustrační foto--

Slovensko: Zdravotní stav romských komunit je špatný. Romům pomáhají asistenti osvěty zdraví

10.7.2019 12:08
Romové představují 80 až 95 procent nakažených tuberkulózou a 50 procent nakažených virem hepatitidy A (žloutenka A) z celkového počtu nakažených na Slovensku. Příspěvková organizace ministerstva zdravotnictví Zdravé regiony proto realizuje projekt (Zdravé komunity 2A), v jehož rámci se asistenti osvěty zdraví snaží zlepšit situaci v romských komunitách.

 celý článek

Komunitní den na Chanovském sídlišti. Foto: Adam Komenda

Komunitního dne v Chanově se účastnili obyvatelé vsetínských kontejnerů

9.7.2019 12:27
V sobotu 6.7. proběhl v mosteckém Chanově komunitní den, který společně zorganizovali místní Romové a Romky a mostečtí Piráti a Pirátky. Komunitní den začal společným úklidem sídliště, pokračoval programem pro děti a vyvrcholil veřejnou debatou o budoucnosti Chanova. Nabitý program zakončilo promítání filmů s tématikou ochrany přírody a koncert ústecké romské kapely Gypsy Brož.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo