romea - logo
11. srpna 2020 (úterý)
svátek má Zuzana

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Přijďte oslavit Mezinárodní den Romů na Prahu 4

5.3.2020 11:01
Mezinárodní den Romů (Ilustrační FOTO: Ara Art)
Mezinárodní den Romů (Ilustrační FOTO: Ara Art)

V rámci oslav Mezinárodního dne Romů 8. 4. 2020, se  Městská část Praha 4 rozhodla uspořádat společenskou akci v Kulturním době Novodvorská.

Zahájení akce proběhne od 17:00 a ukončení bude v 22:00. Vstupné je pro hosty  zdarma a kapacita sálu do jeho naplnění. Na akci k oslavám Mezinárodního dne vystoupí  kapely jako je Gipsy Kubo, Gipsy Kulík, Ondra Gizman a jako hlavní host večera vystoupí Jan Bendík. 

"V programu počítáme i s tanečním vystoupením. Mediální partner je internetové romské rádio G6 a moderátorem celé akce bude moderátor Rádia G 6 František Kroščen," sdělila Romea.cz Anna Chválová, referentka k integraci cizinců a národnostních menšin městského úřadu Prahy 4.

Výzdobu a prodej romských dekorací zajistí nezisková organizace Bachtale z.s. Na produkci se vedle Chválové podílí Michal Giňa. Celá akce je koncipována jako zábava plná tance, kde se sejdou milovníci hudby.

 

Přečteno: 943x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Mezinárodní den Romů, Praha, oslavaHLAVNÍ ZPRÁVY

Filip Grznár (zdroj: repro YouTube)

Grznár schvaloval zastřelení Roma a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. U soudu tvrdí, že šlo o nadsázku

4.8.2020 21:09
U okresního soudu v Chomutově začalo hlavní líčení v případu kulturisty Filipa Grznára, který schvaloval zastřelení mladého Roma v Chomutově a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. Je obviněný z násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci a ze schvalování trestného činu, za což mu hrozí až rok za mřížemi. Informuje o tom server iDNES.cz.
 celý článek

Josef Serinek (FOTO: Post Bellum)

AUDIO: Česká cikánská rapsodie. Vzpomínky proslulého „Černého partyzána“ Josefa Serinka čte herec Hynek Čermák

3.8.2020 12:10
Český rozhlas Vltava začíná vysílat čtení na pokračování vzpomínek proslulého "Černého partyzána" Josefa Serinka, jemuž se podařilo uprchnout z koncentračního tábora v Letech a zapojit se do oboje proti nacistům, kteří povraždili jeho rodinu. Premiéru každého dílu v podání herce Hynka Čermáka můžete poslouchat každý všední den v 11:30 na Vltavě a po odvysílání ještě po dobu dvou týdnů on-line.
 celý článek

videoZÁZNAM: "Leperiben: My nezapomínáme." Organizace Ara Art i letos pořádala pietní akci k připomínce obětí romského holocaustu

29.7.2020 11:58
V neděli 2. srpna od 18.30 se na pražském náměstí Míru uskutečnila 2. ročník pietní akce k připomínce obětí romského holocaustu, s názvem "Leperiben: My nezapomínáme".
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo