romea - logo
1. června 2020 (pondělí)
svátek má Laura
Loading
rozšířené vyhledávaní

Přijďte oslavit Mezinárodní den Romů na Prahu 4

5.3.2020 11:01
Mezinárodní den Romů (Ilustrační FOTO: Ara Art)
Mezinárodní den Romů (Ilustrační FOTO: Ara Art)

V rámci oslav Mezinárodního dne Romů 8. 4. 2020, se  Městská část Praha 4 rozhodla uspořádat společenskou akci v Kulturním době Novodvorská.

Zahájení akce proběhne od 17:00 a ukončení bude v 22:00. Vstupné je pro hosty  zdarma a kapacita sálu do jeho naplnění. Na akci k oslavám Mezinárodního dne vystoupí  kapely jako je Gipsy Kubo, Gipsy Kulík, Ondra Gizman a jako hlavní host večera vystoupí Jan Bendík. 

"V programu počítáme i s tanečním vystoupením. Mediální partner je internetové romské rádio G6 a moderátorem celé akce bude moderátor Rádia G 6 František Kroščen," sdělila Romea.cz Anna Chválová, referentka k integraci cizinců a národnostních menšin městského úřadu Prahy 4.

Výzdobu a prodej romských dekorací zajistí nezisková organizace Bachtale z.s. Na produkci se vedle Chválové podílí Michal Giňa. Celá akce je koncipována jako zábava plná tance, kde se sejdou milovníci hudby.

 

Přečteno: 898x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Mezinárodní den Romů, Praha, oslavaHLAVNÍ ZPRÁVY

Michal Gábor (FOTO: Archiv)

„U maturity jsem selhal. Se školou jsem chtěl skončit. Nakonec jsem našel motivaci,” říká romský stipendista

28.5.2020 16:20
„Jednou se ve třídě někomu něco ztratilo, nevím už, jestli šlo o peněženku, telefon nebo o jinou cennost. Učitelka řekla, že se všem žákům prohledají tašky. Jedno z dětí ukázalo na mě: „To určitě ukradl ten cigán“. Otevřel jsem tašku – a peněženka tam byla! Někdo mi ji tam podstrčil. Byla to hrozná situace, jak tohle máte vysvětlit?“ vypráví dvacetiletý Michal Gábor, mladý romský student druhého ročníku Fyzické geografie a geoekologie na Ostravské univerzitě, s jakými překážkami se musel na počátku své cesty za vzděláním potýkat.
 celý článek

Marek Horváth, jeden z organizátorů benefičního koncertu na podporu stipendia Václava Havla. (FOTO: Anglické gymnázium v Praze, Ivan Bárta)

videoMarek Horváth v Desetiminutovce plus ROMEA TV: Vzdělání je pro mě zásadní věc

27.5.2020 12:42
Dalším hostem naší Desetiminutovky je Marek Horváth, absolvent Anglického gymnázia v Praze. Na soukromé škole mohl studovat také díky stipendiu Václava Havla. V současné době pracuje v Agentuře pro sociální začleňování, baví ho historie, poznávání nových kultur a náboženství. Proč se Marek rozhodl pro Anglické gymnázium? Jaké je studium na Prague Collage? Jakou podporu může gymnázium nabídnout a jak? Co Marka motivuje ke studiu? To vše v Desetiminutovce Richarda Samka na ROMEA TV.
 celý článek

Vepřín v místě bývalého koncentračního tábora v Letech u Písku (FOTO: Muzeum romské kultury)

O podobě památníku romského holokaustu v Letech je rozhodnuto. Porota vítěze vybrala ze sedmi finalistů, veřejnosti ho představí 9. června

28.5.2020 9:27
O podobě památníku romského holokaustu v Letech u Písku je rozhodnuto. Zástupci Muzea romské kultury v Brně, které chce památník postavit, veřejnosti představí vítězný návrh v úterý 9. června v Nosticově paláci v Praze. Porota vítěze vybrala ze sedmi finalistů. Muzeum chce památník otevřít v roce 2023.
 celý článek

 
www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo