romea - logo
10. července 2020 (pátek)
svátek má Libuše/Amálie
Loading
rozšířené vyhledávaní

Příležitost především pro Romy: Velvyslanectví USA a Slovo 21 spolupracuje s firmami, které studentům nabízí stáže

30.1.2018 11:00
Velvyslanectví USA v Praze 4. ledna 2018 uzavřelo partnerství se čtyřmi společnostmi z veřejného i soukromého sektoru. Ve firmách by měly proběhnou stáže především romských studentů. (FOTO: Thomas Krakora)
Velvyslanectví USA v Praze 4. ledna 2018 uzavřelo partnerství se čtyřmi společnostmi z veřejného i soukromého sektoru. Ve firmách by měly proběhnou stáže především romských studentů. (FOTO: Thomas Krakora)

Velvyslanectví USA v Praze 4. ledna 2018 uzavřelo partnerství se čtyřmi společnostmi z veřejného i soukromého sektoru. Ve firmách by měly proběhnou stáže především romských studentů. Memorandum o spolupráci podepsal americký velvyslanec Stephen King se společnostmi International School of Prague, Hill + Knowlton Strategies, Red Hat a Vodafone Czech Republic.

Cílem je umožnit studentům ze sociálně znevýhodněného prostředí, především mladým Romům, získat profesní i osobní zkušenosti, které jím umožní být konkurenceschopní na trhu práce, ale také je vybavit k nástupu do vedoucích úloh ve svých komunitách.

Program je realizován už třetím rokem. "Organizace Slovo 21, která projekt spravuje, komunikuje se studenty a zaměstnavateli po celou dobu projektu. Odbornou stáž absolvovalo za polední dva roky deset studentů, pracovali například v nakladatelství Albatros Media, na Úřadu vlády, v start-up společností Atom Trace nebo na Ministerstvou školství ČR," uvedla pro server Romea.cz koordinátorka Sabina Badžová.

"Zpětné vazby jsou skvělé, a ne jednomu stážistovi bylo nabídnuto pracovní místo po skončení stáže, z čehož máme obrovskou radost. Kromě nových zkušeností získali také nová přátelství a motivaci k prosazování se i na vyšších postech," dodala Badžová.

MÁTE ZÁJEM O STÁŽ?

Kontaktujte koordinátorku Sabinu Badžovou na emailu slovo21@centrum.cz nebo na telefonním čísle 222 511 434.

Poslední dva roky projekt financovalo Velvyslanectví USA v Praze. Další školení a kurzy pro stážisty financuje soukromá nadace Bader Philanthropies z USA. Pomáhá studentům v jejich osobnostním růstu a dalším odborném vzdělávání. "Doposud jsme projekt plně financovali, ale letos nám se spolufinancování pomohou firmy, kde budou stážisté umístění. A to je potěšující," uvedla pro zpravodajský server Romea.cz Erin Kotheimervel, kulturní atašé vyslanectví USA v Praze.

"Stáže jsou cílené na romskou komunitu, ale také na všechny znevýhodněné. Očekáváme, že většina z žadatelů budou romští vysokoškoláci, ale je to otevřené. Všichni čeští vysokoškoláci, kteří se zajímají o romské téma, se mohou do programu přihlásit," doplnila kulturní atašé.

Stáže ve firmách nabízejí studentům příležitosti získat praktické zkušenosti a dovednosti, které jim mohou pomoci v jejich další kariéře.

"Možnost se naučit jak lépe pochopit média. To znamená, jakým způsobem se může lépe orientovat na mediální scéně, pochopit úlohu médií. Jakou hrají roli v našem životě, v životě jednotlivců, ale i v životě firem. Pochopit jakým způsobem se vytváří pozitivní, ale i negativní obraz," uvedl Paul Kučera z firmy Hill + Knowlton Strategies. Ta se zabývá globální public relations a poradenskou činností. Sídlí v New Yorku a má 90 poboček v 52 zemích světa.

International School of Prague je nezisková, nezávislá vzdělávací instituce, která patří mezi nejstarší působící mezinárodní školy v Evropě.

Škola vnímá jako skvělou příležitost zapojit někoho z romské komunity. "Izabela, romská stážistka bude u nás pracovat v rámci oddělení rozvoje, a přijmu studentů. Bude mít příležitost naučit se věci z marketingu, bude se podílet na organizování události školy. Naučíme ji náš studijní proces a jiné aktivity, do kterých ji zapojíme. Ale také se těšíme, že se naučíme něco od ní," přiblížil pro Romea.cz náplň práce stážistky  Tony McLaughlin, manažer komunikace školy.

Přečteno: 2099x
 

Kam dál:

Štítky:  

USA, Stáž, Slovo 21, velvyslanectví



HLAVNÍ ZPRÁVY

Dokumentární film LETY

videoV Kampusu Hybernská se bude promítat dokumentární film LETY. Následovat bude debata s Renatou Berkyovou

8.7.2020 16:44
Ve čtvrtek 16. července od 18 hodin se v Kampusu Hybernská bude promítat celovečerní dokumentární film LETY. Romští tvůrci ve filmu zachycují snahy mnoha aktérů o odstranění vepřína i přetrvávající debatu o historii místa tzv. cikánského tábora. Po promítání bude následovat debata se spoluautorkou dokumentu Renatou Berkyovou.
 celý článek

Stipendisté organizace ROMEA (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Nová výzva pro romské studenty středních a vysokých škol! ROMEA vyhlašuje stipendijní program pro rok 2020/21

19.6.2020 15:36
Romští studenti se mohou od pondělí 22. června do pátku 17. července hlásit o stipendium organizace ROMEA na školní, potažmo akademický, rok 2020/2021. Stipendijní program běží od roku 2016 a letos stipendiem podpoří 90 romských studentů středních, vyšších odborných a nově také vysokých škol. Do programu se mohou hlásit studenti prezenční i distanční formy studia a u vysokoškoláků v jakémkoli stupni bakalářského, magisterského i doktorského studia. Pro zájemce bude od pondělí na webových stránkách www.romskastipendia.cz otevřen elektronický formulář, prostřednictvím kterého budou moci studenti žádosti posílat.
 celý článek

Lubomír Volný a Miroslav Kalousek se ve sněmovně přetahovali o nápis All Lives Matter. Malá černošská holčička vysvětluje co znamená heslo Black Lives Matter (Koláž: Romea.cz)

Je heslo Black Lives Matter rasistické? Volný provokoval ve sněmovně, Kalousek zasahoval. Vysvětlení nabízí malá černošská holčička

7.7.2020 22:25
O rozruch ve sněmovním jednacím sále se dnes postaral nezařazený poslanec Lubomír Volný (Jednotní). Navrhoval, aby dolní komora vyslovila souhlas s výrokem prezidenta Miloše Zemana, že je heslo amerických protestů Black Lives Matter (Na černošských životech záleží) rasistické.
 celý článek

 

Další články z rubriky







..
romea - logo