romea - logo
19. února 2020 (středa)
svátek má Patrik
Loading
rozšířené vyhledávaní

Příležitost především pro Romy: Velvyslanectví USA a Slovo 21 spolupracuje s firmami, které studentům nabízí stáže

30.1.2018 11:00
Velvyslanectví USA v Praze 4. ledna 2018 uzavřelo partnerství se čtyřmi společnostmi z veřejného i soukromého sektoru. Ve firmách by měly proběhnou stáže především romských studentů. (FOTO: Thomas Krakora)
Velvyslanectví USA v Praze 4. ledna 2018 uzavřelo partnerství se čtyřmi společnostmi z veřejného i soukromého sektoru. Ve firmách by měly proběhnou stáže především romských studentů. (FOTO: Thomas Krakora)

Velvyslanectví USA v Praze 4. ledna 2018 uzavřelo partnerství se čtyřmi společnostmi z veřejného i soukromého sektoru. Ve firmách by měly proběhnou stáže především romských studentů. Memorandum o spolupráci podepsal americký velvyslanec Stephen King se společnostmi International School of Prague, Hill + Knowlton Strategies, Red Hat a Vodafone Czech Republic.

Cílem je umožnit studentům ze sociálně znevýhodněného prostředí, především mladým Romům, získat profesní i osobní zkušenosti, které jím umožní být konkurenceschopní na trhu práce, ale také je vybavit k nástupu do vedoucích úloh ve svých komunitách.

Program je realizován už třetím rokem. "Organizace Slovo 21, která projekt spravuje, komunikuje se studenty a zaměstnavateli po celou dobu projektu. Odbornou stáž absolvovalo za polední dva roky deset studentů, pracovali například v nakladatelství Albatros Media, na Úřadu vlády, v start-up společností Atom Trace nebo na Ministerstvou školství ČR," uvedla pro server Romea.cz koordinátorka Sabina Badžová.

"Zpětné vazby jsou skvělé, a ne jednomu stážistovi bylo nabídnuto pracovní místo po skončení stáže, z čehož máme obrovskou radost. Kromě nových zkušeností získali také nová přátelství a motivaci k prosazování se i na vyšších postech," dodala Badžová.

MÁTE ZÁJEM O STÁŽ?

Kontaktujte koordinátorku Sabinu Badžovou na emailu slovo21@centrum.cz nebo na telefonním čísle 222 511 434.

Poslední dva roky projekt financovalo Velvyslanectví USA v Praze. Další školení a kurzy pro stážisty financuje soukromá nadace Bader Philanthropies z USA. Pomáhá studentům v jejich osobnostním růstu a dalším odborném vzdělávání. "Doposud jsme projekt plně financovali, ale letos nám se spolufinancování pomohou firmy, kde budou stážisté umístění. A to je potěšující," uvedla pro zpravodajský server Romea.cz Erin Kotheimervel, kulturní atašé vyslanectví USA v Praze.

"Stáže jsou cílené na romskou komunitu, ale také na všechny znevýhodněné. Očekáváme, že většina z žadatelů budou romští vysokoškoláci, ale je to otevřené. Všichni čeští vysokoškoláci, kteří se zajímají o romské téma, se mohou do programu přihlásit," doplnila kulturní atašé.

Stáže ve firmách nabízejí studentům příležitosti získat praktické zkušenosti a dovednosti, které jim mohou pomoci v jejich další kariéře.

"Možnost se naučit jak lépe pochopit média. To znamená, jakým způsobem se může lépe orientovat na mediální scéně, pochopit úlohu médií. Jakou hrají roli v našem životě, v životě jednotlivců, ale i v životě firem. Pochopit jakým způsobem se vytváří pozitivní, ale i negativní obraz," uvedl Paul Kučera z firmy Hill + Knowlton Strategies. Ta se zabývá globální public relations a poradenskou činností. Sídlí v New Yorku a má 90 poboček v 52 zemích světa.

International School of Prague je nezisková, nezávislá vzdělávací instituce, která patří mezi nejstarší působící mezinárodní školy v Evropě.

Škola vnímá jako skvělou příležitost zapojit někoho z romské komunity. "Izabela, romská stážistka bude u nás pracovat v rámci oddělení rozvoje, a přijmu studentů. Bude mít příležitost naučit se věci z marketingu, bude se podílet na organizování události školy. Naučíme ji náš studijní proces a jiné aktivity, do kterých ji zapojíme. Ale také se těšíme, že se naučíme něco od ní," přiblížil pro Romea.cz náplň práce stážistky  Tony McLaughlin, manažer komunikace školy.

Přečteno: 2098x
 

Kam dál:

Štítky:  

USA, Stáž, Slovo 21, velvyslanectvíHLAVNÍ ZPRÁVY

Tomáš Kaluja. Foto z videa o projektu Vnímaví pre zraniteľných

ČRo: Neřeším, jestli jsem Rom, Maďar nebo Slovák. Jsem obyčejný člověk, říká tanečník Tomáš Kaluja

7.2.2020 10:56
Tomáš Kaluja je maturantem Střední zdravotnické školy v Rožňave. Pochází z romské křesťanské rodiny z Veľkých Kapušan. Už od dětství je jeho největším koníčkem tanec. Soutěžně se mu věnuje doma na Slovensku, ale i v zahraničí. Mimo to patří mezi romské dobrovolníky, kteří pomáhají budovat romskou identitu u romských dětí, které jsou vychovávány v neromských náhradních rodinách.
 celý článek

(Zdroj: Archiv TV NOVA)

Módní návrhář Pavel Berky postoupil mezi TOP 16 v soutěži MasterChef Česko

7.2.2020 0:35
Úspěšný módní návrhář Pavel Berky zkusil své štěstí v soutěži MasterChef Česko. Kachní prso s bramborem a takzvané “griláše” s kachní paštikou
 celý článek

Vepřín v místě bývalého koncentračního tábora v Letech u Písku (FOTO: Muzeum romské kultury)

Demolice vepřína v Letech by měla začít v červnu a skončit letos

6.2.2020 15:35
V Letech na Písecku by letos v červnu mohla začít demolice vepřína, na jehož místě stával za války koncentrační tábor pro Romy. ČTK to dnes řekla Lucie Horáková, mluvčí Muzea romské kultury, které v místě vybuduje památník romského holokaustu.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo