romea - logo
6. prosince 2020 (neděle)
svátek má Mikuláš

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Primátor Českých Budějovic: Policie měla proti extremistům zasáhnout hned, jak začali hajlovat

České Budějovice, 30.6.2013 10:49, (ROMEA)
Juraj Thoma (FOTO: http://www.c-budejovice.cz)
Juraj Thoma (FOTO: http://www.c-budejovice.cz)

Podle primátora Českých Budějovic Juraje Thomy měla policie zasáhnout proti včerejšímu neohlášenému pochodu na sídliště Máj mnohem dřív, než když dav na sídliště dorazil. Podle něj je jasné, že se na shromáždění sjeli ultrapravicoví radikálové z celé České republiky. Uvedl to v rozhovoru pro Český rozhlas.

 AUDIO

"Tady byli organizátoři pochodu z Duchcova, tady byli příslušníci neonacistických bojůvek a partají, kteří se dokonce před tím svým „angažmá“ v Českých Budějovicích se chlubili na sociálních sítích, jak si přijdou do Budějovic zabojovat „s policajtama a cikánama“, doslova takhle to popisovali na Facebooku. Celá akce byla vyvolaná především těmito lidmi, kteří přišli zvenku a kteří se prostě přišli do Českých Budějovic poprat. Jeden incident na pískovišti by těžko spustil takový výbuch násilí," uvedl pro Český rozhlas Thoma.

Primátor nechápe proč policie nechala demonstranty dojít až na sídliště Máj. "Já jsem včera podotkl, že s ohledem na to, že pochodující dav hajloval, měl zvednuté pravice a vykřikoval nacistická hesla, bych je „sebral“ už v centru města. Policie zvolila tuto metodu, rozhodla, že především zabrání tomu, aby se ultrapravicové bojůvky střetly v přímém fyzickém střetu s romskou zábavou. Policie zvolila nějakou taktiku. Já jsem přesvědčen, že ve chvíli, kdy někdo jde v průvodu, ještě v centru města, má zvednutou pravici, vykřikuje „Heil Hitler!“, ho policie má sebrat," kritizuje primátor Českých Budějovic Juraj Thoma postup policie.

"Policie se rozhodla, že si ten průvod nějak nasměruje a že ho sebere někde jinde. To je věc policie. Já jsem nebyl velícím důstojníkem, já do řízení zásahu, na kterém se podílely stovky policistů, opravdu zasahovat nemohu. To je všechno, co teď umím říci," dodal pro Český rozhlas Thoma.

ryz, Český rozhlas
Přečteno: 3313x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Demonstrace, České Budějovice, Extremismus, Rasismus, Shromažďování, NásilíHLAVNÍ ZPRÁVY

Václav Sivák a Dougles Daňo (FOTO: Facebook Václava Siváka, koláž: Romea.cz)

videoVIDEO: Vašek Sivák jednoznačně zvítězil na světovém poháru WAKO v Praze. Titul si odnesl i Douglas Daňo

30.11.2020 19:12
Jednadvacetiletý kickboxer Václav Sivák nedal ve finále světového poháru WAKO K-1 WORLD GRAND PRIX 2020 šanci svému soupeři a převálcoval ho rychlým a tvrdým knockoutem. V sobotu večer byl úspěšný i další romský bojovník Douglas Daňo, který zvítězil ve váhové kategorii do 63,5 kilogramů.
 celý článek

Věra Duždová Horváthová (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Věra Duždová Horváthová: I umění se dá dělat s nadsázkou

30.11.2020 16:19
V dětství chtěla být herečkou a jít z jedné role do druhé. Po čase od své představy herecké kariéry upustila a zatoužila stát se filmovou kritičkou. Místo psaní recenzí se ale Věra Duždová Horváthová začala objevovat za kamerou jako režisérka a její originální videotvorba byla k vidění na výstavách v Maďarsku, Francii nebo v daleké Indii.
 celý článek

Milionář Jiří Antoš v Boxing King Klubu (FOTO: TV Prima)

videoMilionář rozdá v ostravské Bedřišce statisíce. V nové reality show zavítá i do romského boxerského klubu

30.11.2020 15:24
Televize Prima uvede již dnes večer reality show, která ve světě chytila za srdce miliony diváků. Sedm milionářů se ze dne na den dostává do světa, který je jim vzdálený. Pod změněnou identitou se ocitají na okraji společnosti, v problematických lokalitách, ale také v organizacích, které se soustředí na pomoc potřebným v sedmi českých městech. Díky projektu Milionář mezi námi se do pomoci bude moci zapojit i veřejnost. Premiéru reality show Milionář mezi námi odvysílá televize Prima dnes, 30. 11. ve 21:35.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo