romea - logo
18. září 2020 (pátek)
svátek má Kryštof

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Primátor Českých Budějovic: Policie měla proti extremistům zasáhnout hned, jak začali hajlovat

České Budějovice, 30.6.2013 10:49, (ROMEA)
Juraj Thoma (FOTO: http://www.c-budejovice.cz)
Juraj Thoma (FOTO: http://www.c-budejovice.cz)

Podle primátora Českých Budějovic Juraje Thomy měla policie zasáhnout proti včerejšímu neohlášenému pochodu na sídliště Máj mnohem dřív, než když dav na sídliště dorazil. Podle něj je jasné, že se na shromáždění sjeli ultrapravicoví radikálové z celé České republiky. Uvedl to v rozhovoru pro Český rozhlas.

 AUDIO

"Tady byli organizátoři pochodu z Duchcova, tady byli příslušníci neonacistických bojůvek a partají, kteří se dokonce před tím svým „angažmá“ v Českých Budějovicích se chlubili na sociálních sítích, jak si přijdou do Budějovic zabojovat „s policajtama a cikánama“, doslova takhle to popisovali na Facebooku. Celá akce byla vyvolaná především těmito lidmi, kteří přišli zvenku a kteří se prostě přišli do Českých Budějovic poprat. Jeden incident na pískovišti by těžko spustil takový výbuch násilí," uvedl pro Český rozhlas Thoma.

Primátor nechápe proč policie nechala demonstranty dojít až na sídliště Máj. "Já jsem včera podotkl, že s ohledem na to, že pochodující dav hajloval, měl zvednuté pravice a vykřikoval nacistická hesla, bych je „sebral“ už v centru města. Policie zvolila tuto metodu, rozhodla, že především zabrání tomu, aby se ultrapravicové bojůvky střetly v přímém fyzickém střetu s romskou zábavou. Policie zvolila nějakou taktiku. Já jsem přesvědčen, že ve chvíli, kdy někdo jde v průvodu, ještě v centru města, má zvednutou pravici, vykřikuje „Heil Hitler!“, ho policie má sebrat," kritizuje primátor Českých Budějovic Juraj Thoma postup policie.

"Policie se rozhodla, že si ten průvod nějak nasměruje a že ho sebere někde jinde. To je věc policie. Já jsem nebyl velícím důstojníkem, já do řízení zásahu, na kterém se podílely stovky policistů, opravdu zasahovat nemohu. To je všechno, co teď umím říci," dodal pro Český rozhlas Thoma.

ryz, Český rozhlas
Přečteno: 3307x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Demonstrace, České Budějovice, Extremismus, Rasismus, Shromažďování, NásilíHLAVNÍ ZPRÁVY

Romové na Prague Pride 13. 8. 2016 (FOTO: Yveta Kenety, Romea.cz)

Přes 60 procent Čechů aktivních na internetu si myslí, že Romové jsou zvýhodňováni

10.9.2020 13:41
Polovina Čechů, kteří jsou aktivní na internetu, se ztotožňuje s tvrzením, že národnostní menšiny mají v České republice lepší podmínky než většina, a to alespoň v některých případech. Každý pátý se pak domnívá, že to platí bezvýhradně. Pokud jde o konkrétní národnostní menšiny v České republice, respondenti ve výzkumu nejčastěji zmiňovali romskou menšinu, názory na její situaci se však různily: zatímco 23 % dotázaných ji u nás považuje za znevýhodňovanou, v očích 63 % Čechů je naopak zvýhodňována.
 celý článek

Ministerstvo práce sociálních věcí (MPSV) uspořádalo ve středu 9. 9. 2020 v rámci projektu Podpora sociálního bydlení konferenci s názvem „Sociální bydlení v českých obcích – zkušenosti z praxe“. (FOTO: Zdeněk Ryšavý, Romea.cz)

videoZÁZNAM: Konference sociální bydlení v českých obcích - zkušenosti z praxe

8.9.2020 23:10
Ministerstvo práce sociálních věcí (MPSV) uspořádalo ve středu 9. 9. 2020 v rámci projektu Podpora sociálního bydlení konferenci s názvem „Sociální bydlení v českých obcích – zkušenosti z praxe“. ROMEA TV odvysílala celou konferenci v přímém přenosu.
 celý článek

Debata proběhla 4. září 2020 v kongresovém sále brněnského divadla Husa na provázku.

videoVIDEO: V divadle Husa na provázku se diskutovalo o mediálním obrazu Romů

7.9.2020 14:34
V divadle Husa na provázku se diskutovalo o mediálním obrazu Romů. Brněnské divadlo Husa na provázku uspořádalo diskusi s názvem Mediální obraz romské menšiny - důsledek nebo příčina? Diskuze proběhla 4. září 2020 v kongresovém sále divadla
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo