romea - logo
26. září 2020 (sobota)
svátek má Andrea

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

ZÁZNAM: Demonstrace proti rasismu, xenofobii a nesnášenlivosti na Václavském náměstí v Praze

19.11.2016 12:45
Demonstrace proti rasismu, xenofobii a nesnášenlivosti 19. 11. 2016  v Praze (FOTO: Albín Balát, Romea.cz)
Demonstrace proti rasismu, xenofobii a nesnášenlivosti 19. 11. 2016 v Praze (FOTO: Albín Balát, Romea.cz)

Romská demokratická strana (RDS) spolu s představiteli spolku Pražských romských organizací (PRO) pořádala v sobotu 19. 11. 2016 od 13 hodin demonstraci proti rasismu, xenofobii a nesnášenlivosti. Akce se konala v Praze na Václavském náměstí u sochy sv. Václava. Zpravodajský server Romea.cz vysílal z akce přímý přenos.

ZÁZNAM

FOTOGALERIE


FOTO: Petr Zewlakk Vrabec

Přečteno: 6562x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Demonstrace, RDS, antifašismusHLAVNÍ ZPRÁVY

Romští kandidáti v krajských a senátních volbách 2020 (Koláž: Romea.cz)

V Krajských volbách kandiduje minimálně sedm Romů, do Senátu jeden. Romové jsou na kandidátkách Pirátů, SPD, Změny a Strany zelených

23.9.2020 17:00
Jak zjistil server Romea.cz o hlasy voličů v letošních krajských volbách bude v celém Česku usilovat nejméně 7 Romů. Jeden Rom, Cyril Koky, pak kandiduje do Senátu za Pirátskou stranu. Právě Piráti, jako vůbec první parlamentní strana v historii, nasadili Roma Karla Kariku jako lídra kandidátky v Ústeckém kraji a jejich kandidáta na hejtmana. Dva Romové pak kandidují i za hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury, které je známé svými protiromskými a xenofobními výroky a je pravidelně zmiňováno ve zprávách o extremismu.
 celý článek

Budova Rady Evropy ve Štrasburku (FOTO: Elwood j blues, Wikimedia Commons)

Podle Rady Evropy je výuka romštiny v Česku nedostatečná. Ve městech se zastoupením menšin chybějí dvojjazyčné nápisy

23.9.2020 15:38
Rada Evropy (RE) dnes vyzvala Českou republiku, aby i nadále zlepšovala ochranu menšinových jazyků. Česko učinilo kroky pozitivním směrem v ochraně němčiny, polštiny a moravské chorvatštiny, uvádí zpráva tohoto nadnárodního orgánu. RE ale Česku zároveň připomněla nedostatečnou výuku romštiny na základních a středních školách.
 celý článek

Na akci, Běh pro zdraví, 19. června 2018, holčička podala v běhu bravurní výkon. Běžela v balerínkách ... Doběhla první! (FOTO: Centrum voľného času CVrČek)

"Dívka v balerínkách" sklízí další sportovní úspěchy. Vyhrála běh na 1500 na mistrovství Východního Slovenska

23.9.2020 15:13
Annamária Horváthová, známá jako dívka v balerínkách, se stala absolutní vítězkou v běhu na 1500 m na mistrovství Východního Slovenska jednotlivců. A sbírala i další sportovní úspěchy. Na mistrovství Slovenska dorostenců a dorostenek v běhu na 1 500 m byla třetí a v běhu na 800 m doběhla pátá.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo