romea - logo
18. května 2022 (středa)
svátek má Nataša

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

ZÁZNAM: Konference sociální bydlení v českých obcích - zkušenosti z praxe

8.9.2020 23:10

Ministerstvo práce sociálních věcí (MPSV) uspořádalo ve středu 9. 9. 2020 v rámci projektu Podpora sociálního bydlení konferenci s názvem „Sociální bydlení v českých obcích – zkušenosti z praxe“. ROMEA TV odvysílala celou konferenci v přímém přenosu.

Na konferenci zazněly příklady dobré praxe a zkušeností se zaváděním sociálního bydlení v 16 obcí zapojených do projektu Podpora sociálního bydlení. Jedná se o obce: Brno, Chomutov, Jindřichův Hradec, Kadaň, Křižánky, Most, Ostrava, Otrokovice, Pardubice, Plzeň, Praha 7, Praha 14, Štětí, Velké Hamry, Veselíčko a Vír.

Řečníci se dotkli například těchto témat:: Kolik a kde je sociálních bytů potřeba? Proč a jak mapovat své území? Kdo potřebuje sociální bydlení nejvíce? Co se nejvíce osvědčilo v sociální práci? Jakým výzvám čelí malé a jakým velké obce? A další.

Prezentovány byly výsledky evaluace popisující mj. vliv poskytnutí sociálního bytu na životní změnu sociálně potřebných či shrnutí nejdůležitějších poznatků projektu Podpora sociálního bydlení.

Celá akce byla určena převážně pro zástupce samospráv, sociální pracovníky i odborníky na sociální či bytovou tematiku sociálního bydlení.

PROGRAM

ANOTACE TEMATICKÝCH OKRUHŮ

Přečteno: 1138x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

sociální bydlení, Přímý přenos, Konference, Bydlení, MPSVHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo