romea - logo
15. srpna 2022 (pondělí)
svátek má Hana

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

PŘÍMÝ PŘENOS: Pietní shromáždění v Hodoníně u Kunštátu

17.8.2021 22:30

Ve středu 18. 8. 2021 se uskuteční v Hodoníně u Kunštátu. Památníku holokaustu Romů a Sintů na Moravě na místě bývalého tzv. cikánského tábora Pietní shromáždění k uctění památky obětí holokaustu. Pietní shromáždění bude zahájeno v Atriu památníku v 11 hodin, kdy zazní hudba Zdeňka Lázoka a zpěv Pavlíny Matiové. Následovat budou proslovy významných osobností. První romská internetová televize ROMEA TV odvysílá pietní akt v přímém přenosu.

Za Jihomoravský kraj promluví náměstek hejtmana Jan Zámečník a starosta Brnasever Martin Maleček, svou zdravici připojí polští hosté Andrzej Kacorzyk (zástupce ředitele Státního muzea Auschwitz-Birkenau a současně ředitel Mezinárodního centra edukace o Auschwitz a holocaustu) a Roman Kwiatkowski (předseda Sdružení Romů v Polsku). Promluví také zástupce německé ambasády Hans-Peter Hinrichsen a pozůstalí po obětech tzv. cikánského tábora v Hodoníně.

V průběhu programu zazní skladba vítěze 2. ročníku Soutěže Emílie Machálkové a Karla Holomka skladatele Patrika Kaka Stínové oběti.

Ve 12:30 se pak účastníci setkání na nedalekou kulturní památku Žalov, nouzový hřbitov k uctění památky obětí tábora kladením věnců a zapálením svíček.

Přečteno: 1344x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Pietní akce, pietní akt, pietní místo, Hodonín u Kunštátu, Muzeum, Muzeum romské kultury, Přímý přenosHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo