romea - logo
24. října 2020 (sobota)
svátek má Nina

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

ZÁZNAM: Brífink s náměstkem Davidem Beňákem po setkání Romů s ministrem pro lidská práva

14.9.2017 12:12

Ministr pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jan Chvojka se dnes v Hrzánském paláci v Praze sešel s představiteli romské občanské společnosti a zástupci širší romské veřejnosti.

Na setkání zrekapituloval své dosavadní působení ve funkci. Připomněl zásadní momenty a činnosti, jako například odkup vepřína v Letech u Písku, jednání o převodu památníku v Hodoníně pod Muzeum romské kultury v Brně, evaluaci Strategie romské integrace do roku 2020, navýšení finančních prostředků v dotačních programech zaměřených na integraci nebo novely školského zákona kladoucí důraz na inkluzi.

Na dotazy přítomných spolu s ministrem odpovídala náměstkyně Martina Štěpánková, náměstek David Beňák, vedoucí oddělení Rady vlády pro záležitosti romské menšiny Martin Martínek a ředitel Agentury pro sociální začleňování Radek Jiránek.

„Dotazy se dotýkaly hlavně oblasti zaměstnanosti, bydlení a vzdělávání, a také speciálně tématu exekuce,“ přiblížil po setkání na brífinku s novináři Beňák. 

Upřesnil také, v jaké fázi se nachází proces výběrového řízení na pozici ředitele Agentury pro sociální začleňování. „Proběhlo první kolo a čeká se na jeho vyhodnocení, zda z toho vyjde nový ředitel či ředitelka. Pokud se tak nestane, bude vyhlášeno druhé kolo,“ uvedl. 

Vyjádřil se i k nedávnému výroku ministra na adresu vlastního lidskoprávního resortu. Chvojka pro časopis Týden uvedl, že je v současné podobě vlastně zbytečný. Podle náměstka však ministr svůj výrok nemyslel jako zrušení svého postu. 

„To, na co chtěl poukázat je to, že post ministra pro lidská práva není stabilní, že je závislý na politickém rozhodnutí té či oné vlády, jestli  bude nebo nebude existovat. Byly vlády bez ministra pro lidská práva, byly a je vláda s ním. On chtěl poukázat na to, že je potřeba se zamyslet nad stabilitou té agendy – že pokud by neexistovala politická shoda, a my víme, že ne všechny politické strany tuto agendu preferují, například ANO a pan Babiš, který již v tomto směru nějaká prohlášení učinil, pan ministr na to reagovat tak, že dobře, pokud se nenajde politická vůle, aby byl stabilně ministr pro lidská práva, tak hledejme jiný model, který této agendě zabezpečí stabilitu a určitou neměnnost,“ řekl Beňák. 
 

 

Přečteno: 1378x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

ministr pro lidská práva, setkání s Romy, Praha, Jan ChvojkaHLAVNÍ ZPRÁVY

Nenávistná hesla Sdružení Mostečané Mostu, říjen 2018 (koláž: Romea.cz)

Ústecký soud vyzval k ukončení politické činnosti spolek Mostečané Most. Chtěli „zřídit vesnici pro lůzu“

22.10.2020 11:03
Krajský soud v Ústí nad Labem vydal rozhodnutí, jímž upozornil spolek Sdružení Mostečané Mostu, že vyvíjí protiprávně činnost politické strany. Pokud toho spolek do 1 roku nezanechá, soud ho rozpustí. 
 celý článek

Gyulla Banga

Hudebník Gyulla Banga: Také jsem psal, že COVID-19 je podvod. Potom, co jsem měl čtyřicítky horečky a nemohl vstát z postele, už mluvím jinak

21.10.2020 20:25
Pořád na Facebooku čtu, jak je onemocnění COVID-19 podvod, jak je ta nemoc smyšlená, že je to jen horší verze chřipky, nic jiného. Bohužel, musím vás zklamat. Ten virus existuje a opravdu je mnohem zákeřnější než běžná chřipka.
 celý článek

Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) se 13. 10. 2020 setkala na půdě ministerstva s romskými ženami, které byly nezákonně sterilizované a dlouhodobě bojují za odškodnění. (FOTO: Veřejný ochránce práv)

Sterilizované ženy se setkaly s ministryní financí Alenou Schillerovou. Ta podpořila návrh na jejich odškodnění

21.10.2020 16:40
Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) se minulý týden setkala na půdě ministerstva s romskými ženami, které byly nezákonně sterilizované a dlouhodobě bojují za odškodnění. Tématem schůzky bylo především sdílení osobních příběhů jednotlivých žen v návaznosti na návrh zákona o odškodnění obětí nezákonných sterilizací, který v Poslanecké sněmovně čeká na své projednání téměř rok.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo