romea - logo
26. května 2020 (úterý)
svátek má Filip
Loading
rozšířené vyhledávaní

Případ muže, který zemřel v žatecké pizzerii, přezkoumá krajské státní zastupitelství

31.3.2017 15:36
Kamerový záběr z žatecké pizzerie, kde 18. 10. 2016 zemřel mladý Rom (FOTO: Repro iDNES.cz)
Kamerový záběr z žatecké pizzerie, kde 18. 10. 2016 zemřel mladý Rom (FOTO: Repro iDNES.cz)

Krajské státní zastupitelství přezkoumá případ šestadvacetiletého Miroslava Demetera, který zemřel loni 18. října v žatecké pizzerii Panamera. Serveru Romea.cz to potvrdil otec zemřelého muže. Police v únoru uzavřela případ s tím, že za mužovu smrt mohou drogy a ne cizí zavinění. Postup policie tehdy posvětilo Okresní státní zastupitelství v Lounech. Rodina mladého Roma se na základě videozáznamů incidentu a očitých svědectví se závěrem policie odmítla ztotožnit a podala stížnost k nadřízenému Krajskému státnímu zastupitelství. To chce nyní policejní vyšetřování přezkoumat.

"Za přezkoumání případu našeho syna jsme strašně rádi. Moc jsme v to už nedoufali, ale je to skvělá zpráva," svěřil se serveru Romea.cz otec zemřelého Miroslav Demeter starší. "To, že policie byl spis policií předán krajskému státnímu zastupitelství, jsme se dozvěděli minulý týden na policii v Ústí nad dLabem," doplnil pan Demeter.

Advokát rodiny zemřelého muže JUDr. Michal Pacovský sestavil podrobnou stížnost. "Domníváme se, že police postupovala nesprávně a vyšetřování nebylo vedeno dobře a vyčerpávajícím způsobem," řekl již před časem pro server Romea.cz Pacovský.

Policie podle advokáta nedostatečným způsobem zajistila stopy a vedla samotné vyšetřování. Policie například prvních čtrnáct dní šetřila to, co muž před smrtí dělal, kde se po městě pohyboval. K vyslýchání svědků a šetření toho, co se odehrálo bezprostředně před a po smrti Miroslava Demetera policie přikročila až po dvou týdnech, přiblížil serveru Romea.cz Pacovský.

„Věc bychom přezkoumali, i kdyby podání nebylo tak podrobně odůvodněné. Podnět zmocněnce otce poškozeného považujeme za takový, že je třeba se s ním vypořádat,“ tvrdil serveru Lidovky.cz šéf krajských žalobců Jan Jakovec.

Spis převzalo krajské zastupitelství 13. března, na vynesení verdiktu má dva měsíce. V úvahu připadá i to, že krajští žalobci nařídí případ znovu otevřít.

Na konci ledna policie případ mladého Roma Miroslava Demetera, který zemřel 18. října v žatecké pizzerii, odložila s tím, že nedošlo ke spáchání trestného činu a nebylo zjištěno, že by úmrtí bylo způsobeno druhou osobou. Server Romea.cz to zjistil z policejního usnesení, které mělo přes 40 stran a obsahovalo informace ze znaleckých posudků i podrobné výpovědi svědků a popisovalo také videozáznamy, které měl vyšetřovatel k dispozici. Právní zástupce poškozených shledal ale postup policie za nedbalý a rodina zemřelého proto podala proti usnesení stížnost.

Přečteno: 8084x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Žatec, Smrt Roma v Žatci, Státní zastupitelství, vyšetřování, PolicieHLAVNÍ ZPRÁVY

Starostka obce Veltěže Věra Posledníková a vyhořelý dům rodiny Přibylových (FOTO: ROMEA TV)

videoVIDEO: Obec Veltěže na Lounsku vyhlásí veřejnou sbírku jako pomoc romské rodině, které vyhořela v pátek část domu

19.5.2020 15:02
Obec Veltěže na Lounsku vyhlásí veřejnou sbírku jako pomoc pro romskou rodinu, které vyhořela v pátek 15. 5. 2020 velká část domu. Obec na sbírkový účet vloží počáteční vklad 5 tisíc korun. Uvedla to v rozhovoru pro romskou internetovou televizi ROMEA TV starostka obce Věra Posledníková.
 celý článek

Jan Cina

Herec Jan Cina kvůli romskému příjmení narazil při hledání bydlení. „Byl to šok,” říká

19.5.2020 13:25
Jan Cina je dvaatřicetiletý populární český herec. Jeho otec je Rom, rodina z části pochází z východního Slovenska. Přestože on sám říká, že se svým romstvím nikdy neměl problém - zejména proto, že to na něm není na první pohled poznat - setkal se nedávno s tím, čemu v Česku čelí řada Romů. Při hledání bydlení se ho totiž realitní makléř na základě jeho příjmení zeptal, zda není Rom a dodal, že by s tím mohli mít majitelé problém.
 celý článek

Obyvatelé ubytovny v ulici Klíšská. (FOTO: ROMEA TV)

Romská rodina z ústecké ubytovny uspěla u Nejvyššího správního soudu, spor se po dvou letech vrací před krajský soud

19.5.2020 11:15
Nejvyšší správní soud (NSS) zrušil rozsudek Krajského soudu v Ústí nad Labem, na který se v létě 2018 obrátila jedna z romských rodin vystěhovaných z ústecké ubytovny, která byla uzavřena po vyhlášení tzv. "bezdoplatkové zóny" na území města Ústí nad Labem. Žalobou namířenou proti městu rodina namítala, že došlo k nezákonnému zásahu do jejich práv, a rovněž požádala soud o zrušení opatření, kterým byla "bezdoplatková zóna" vyhlášena. Krajský soud žalobu odmítl, Nejvyšší správní soud nyní rozhodl, že to bylo nezákonné.
 celý článek

 
www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo