romea - logo
28. září 2021 (úterý)
svátek má Václav

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Případ muže, který zemřel v žatecké pizzerii, přezkoumá krajské státní zastupitelství

31.3.2017 15:36
Kamerový záběr z žatecké pizzerie, kde 18. 10. 2016 zemřel mladý Rom (FOTO: Repro iDNES.cz)
Kamerový záběr z žatecké pizzerie, kde 18. 10. 2016 zemřel mladý Rom (FOTO: Repro iDNES.cz)

Krajské státní zastupitelství přezkoumá případ šestadvacetiletého Miroslava Demetera, který zemřel loni 18. října v žatecké pizzerii Panamera. Serveru Romea.cz to potvrdil otec zemřelého muže. Police v únoru uzavřela případ s tím, že za mužovu smrt mohou drogy a ne cizí zavinění. Postup policie tehdy posvětilo Okresní státní zastupitelství v Lounech. Rodina mladého Roma se na základě videozáznamů incidentu a očitých svědectví se závěrem policie odmítla ztotožnit a podala stížnost k nadřízenému Krajskému státnímu zastupitelství. To chce nyní policejní vyšetřování přezkoumat.

"Za přezkoumání případu našeho syna jsme strašně rádi. Moc jsme v to už nedoufali, ale je to skvělá zpráva," svěřil se serveru Romea.cz otec zemřelého Miroslav Demeter starší. "To, že policie byl spis policií předán krajskému státnímu zastupitelství, jsme se dozvěděli minulý týden na policii v Ústí nad dLabem," doplnil pan Demeter.

Advokát rodiny zemřelého muže JUDr. Michal Pacovský sestavil podrobnou stížnost. "Domníváme se, že police postupovala nesprávně a vyšetřování nebylo vedeno dobře a vyčerpávajícím způsobem," řekl již před časem pro server Romea.cz Pacovský.

Policie podle advokáta nedostatečným způsobem zajistila stopy a vedla samotné vyšetřování. Policie například prvních čtrnáct dní šetřila to, co muž před smrtí dělal, kde se po městě pohyboval. K vyslýchání svědků a šetření toho, co se odehrálo bezprostředně před a po smrti Miroslava Demetera policie přikročila až po dvou týdnech, přiblížil serveru Romea.cz Pacovský.

„Věc bychom přezkoumali, i kdyby podání nebylo tak podrobně odůvodněné. Podnět zmocněnce otce poškozeného považujeme za takový, že je třeba se s ním vypořádat,“ tvrdil serveru Lidovky.cz šéf krajských žalobců Jan Jakovec.

Spis převzalo krajské zastupitelství 13. března, na vynesení verdiktu má dva měsíce. V úvahu připadá i to, že krajští žalobci nařídí případ znovu otevřít.

Na konci ledna policie případ mladého Roma Miroslava Demetera, který zemřel 18. října v žatecké pizzerii, odložila s tím, že nedošlo ke spáchání trestného činu a nebylo zjištěno, že by úmrtí bylo způsobeno druhou osobou. Server Romea.cz to zjistil z policejního usnesení, které mělo přes 40 stran a obsahovalo informace ze znaleckých posudků i podrobné výpovědi svědků a popisovalo také videozáznamy, které měl vyšetřovatel k dispozici. Právní zástupce poškozených shledal ale postup policie za nedbalý a rodina zemřelého proto podala proti usnesení stížnost.

Přečteno: 8180x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Žatec, Smrt Roma v Žatci, Státní zastupitelství, vyšetřování, PolicieHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo