romea - logo
13. října 2019 (neděle)
svátek má Renáta
Loading
rozšířené vyhledávaní

Případ muže, který zemřel v žatecké pizzerii, přezkoumá krajské státní zastupitelství

31.3.2017 15:36
Kamerový záběr z žatecké pizzerie, kde 18. 10. 2016 zemřel mladý Rom (FOTO: Repro iDNES.cz)
Kamerový záběr z žatecké pizzerie, kde 18. 10. 2016 zemřel mladý Rom (FOTO: Repro iDNES.cz)

Krajské státní zastupitelství přezkoumá případ šestadvacetiletého Miroslava Demetera, který zemřel loni 18. října v žatecké pizzerii Panamera. Serveru Romea.cz to potvrdil otec zemřelého muže. Police v únoru uzavřela případ s tím, že za mužovu smrt mohou drogy a ne cizí zavinění. Postup policie tehdy posvětilo Okresní státní zastupitelství v Lounech. Rodina mladého Roma se na základě videozáznamů incidentu a očitých svědectví se závěrem policie odmítla ztotožnit a podala stížnost k nadřízenému Krajskému státnímu zastupitelství. To chce nyní policejní vyšetřování přezkoumat.

"Za přezkoumání případu našeho syna jsme strašně rádi. Moc jsme v to už nedoufali, ale je to skvělá zpráva," svěřil se serveru Romea.cz otec zemřelého Miroslav Demeter starší. "To, že policie byl spis policií předán krajskému státnímu zastupitelství, jsme se dozvěděli minulý týden na policii v Ústí nad dLabem," doplnil pan Demeter.

Advokát rodiny zemřelého muže JUDr. Michal Pacovský sestavil podrobnou stížnost. "Domníváme se, že police postupovala nesprávně a vyšetřování nebylo vedeno dobře a vyčerpávajícím způsobem," řekl již před časem pro server Romea.cz Pacovský.

Policie podle advokáta nedostatečným způsobem zajistila stopy a vedla samotné vyšetřování. Policie například prvních čtrnáct dní šetřila to, co muž před smrtí dělal, kde se po městě pohyboval. K vyslýchání svědků a šetření toho, co se odehrálo bezprostředně před a po smrti Miroslava Demetera policie přikročila až po dvou týdnech, přiblížil serveru Romea.cz Pacovský.

„Věc bychom přezkoumali, i kdyby podání nebylo tak podrobně odůvodněné. Podnět zmocněnce otce poškozeného považujeme za takový, že je třeba se s ním vypořádat,“ tvrdil serveru Lidovky.cz šéf krajských žalobců Jan Jakovec.

Spis převzalo krajské zastupitelství 13. března, na vynesení verdiktu má dva měsíce. V úvahu připadá i to, že krajští žalobci nařídí případ znovu otevřít.

Na konci ledna policie případ mladého Roma Miroslava Demetera, který zemřel 18. října v žatecké pizzerii, odložila s tím, že nedošlo ke spáchání trestného činu a nebylo zjištěno, že by úmrtí bylo způsobeno druhou osobou. Server Romea.cz to zjistil z policejního usnesení, které mělo přes 40 stran a obsahovalo informace ze znaleckých posudků i podrobné výpovědi svědků a popisovalo také videozáznamy, které měl vyšetřovatel k dispozici. Právní zástupce poškozených shledal ale postup policie za nedbalý a rodina zemřelého proto podala proti usnesení stížnost.

Přečteno: 8067x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Žatec, Smrt Roma v Žatci, Státní zastupitelství, vyšetřování, PolicieHLAVNÍ ZPRÁVY

Václav Klaus ml. v Chanově (FOTO: Facebook Václava Klause ml.)

Chanovští Romové s Trikolórou nespolupracují. Klaus mladší dezinterpretoval společné setkání

9.10.2019 16:09
„Mluvili jsme s pár chlapama, co pracují a vedou tam pro děti fotbalový klub. Pan Bažo mě šokoval vyjádřením – “nejhorší pro nás jsou neziskovky, co dělají romobyznys”. Asi tak,“ napsal poslanec a předseda hnutí Trikolóra Václav Klaus mladší na svém facebooku po úterní návštěvě Chanova.
 celý článek

Roman Zach a skupiny Gipsy Kings v zábavném pořadu televize Nova Tvoje tvář má známý hlas (FOTO: Repro TV NOVA)

videoPatrik Banga: Roman Zach rozhodně není rasista. Kampaň na internetu je zbytečné šílenství

9.10.2019 13:44
Jsou chvíle, kdy fakt nejsem rád, že existují sociální sítě. Ano, člověk se může vyjádřit hned a k čemukoliv, dokonce si může vybrat i formu. Chcete video? Bude video. Chcete úderný text? Bude text! Ale sociální sítě mají svá negativa. Třeba šíření nepřesných zpráv. Nebo různé výklady jedné a té samé situace. A následující sociální šílenství.
 celý článek

Ilustrační foto (Foto: Pixabay)

Jak se dnes žije v "děcáku"? Problémem nejsou děti, ale jejich rodiče, říká ředitelka jednoho z nich Dana Kuchtová

9.10.2019 10:42
Prvorepubliková vila, která od roku 1949 funguje jako dětský domov, zeje v letních měsících prázdnotou. Všude panuje neskutečné ticho. „V období prázdnin tu moc dětí není,“ vysvětluje ředitelka pražského Dětského domova Klánovice a exministryně školství Dana Kuchtová, která celý rok pracuje na tom, aby děti v létě vyjely na tábor a podívaly se i do zahraničí.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo