romea - logo
29. října 2020 (čtvrtek)
svátek má Silvie

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Příznivci extremisty Kotleby zneužili osvětové video nadace, která pomáhá dětem

6.2.2020 10:34
Ilustrační foto (FOTO: pixabay.com)
Ilustrační foto (FOTO: pixabay.com)

Nadace Sirius se chce bránit proti zneužití svého osvětového videa o dětech s hyperaktivitou (ADHD) na slovenských internetových stránkách. Části záznamu s komentářem odborníka se objevily u záběrů mladých demonstrantů proti extremismu. Zveřejnily je servery a facebookové profily spřízněné s krajně pravicovou stranou Kotlebovci-Lidová strana Naše Slovensko (LSNS) Mariana Kotleby. ČTK to sdělil editor portálu Šance Dětem Štěpán Jindra. Z portálu, který spadá pod Nadaci Sirius, původní osvětové video pochází.

"Oslovili jsme právníky, aby zjistili, jaké právní kroky můžeme podniknout, protože se jedná o případ na Slovensku. Budeme hledat cesty jak se bránit," řekla ČTK ředitelka nadace Dana Lipová. Podle ní si portál Šance dětem vybudoval za dobu svého fungování odborný kredit a chránit by měl autorská práva i dobrou pověst.

Video projektu Šance dětem se zaměřilo na dětskou hyperaktivitu. Rodinám mělo poskytnout informace o chování dětí i přístupu k nim. Vystupoval v něm lékař Michal Goetz. Na slovenských stránkách se objevila sestříhaná verze, kde odborníkův komentář doprovázel záběry mladých demonstrantů proti extremistům z Nitry. Podle Jindry výsledek vyznívá tak, že účastníci protestu mají ADHD a jsou nesvéprávní.

"Ve čtvrtek odpoledne nás prostřednictvím našeho facebookového kanálu oslovilo několik čtenářů ze Slovenska. Upozornili nás, že se na slovenském webu vyskytují části našeho videa, zneužité místními extremisty pro politický boj," uvedl Jindra. Server se pak obrátil na zákaznické oddělení facebooku a administrátoři video zablokovali. Tento týden ale bylo znovu na facebooku i na serverech "spřízněných" s kotlebovci, dodali zástupci nadace. Podle nich za pár dní měl spot jen na facebookovém profilu Parlamentné volby SR 2020 přes 53.000 zhlédnutí. Slováci půjdou volit 29. února.

Portál www.sancedetem.cz funguje od roku 2011. Jeho součástí je knihovna se 17.000 články o výchově či zdraví dětí. Nechybí seznam odborníků, na které je možné se obrátit.

Přečteno: 793x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Marian Kotleba, Extremismus, radikálové, Sociální sítě, Internet, DětiHLAVNÍ ZPRÁVY

Jozef Kmeťo

videoNa onemocnění COVID-19 zemřel romský bloger Jozef Kmeťo. Těsně před smrtí natočil video, kde před nemocí varuje a vyzývá k nošení roušek

26.10.2020 14:24
Dnes odpoledne podlehl nemoci COVID-19 bloger Jozef Kmeťo. Informaci serveru Romea.cz potvrdila jeho manželka. Kmeťo těsně před smrtí natočil video, kde všechny varuje před zlehčováním nemoci a vyzývá je k nošení roušek.
 celý článek

Richard Adam, Jitka Votavová, Terezie Ondičová, Nikola Kokyová, Michael Miko

videoMladé osobnosti: Držte se, nevěřte všemu, co čtete, a chraňte své rodiny

26.10.2020 12:10
Známé osobnosti z romského a proromského prostředí vyzvaly prostřednictvím ROMEA TV k dodržování protiepidemických opatření. Vyzývají Romy, aby nosili roušky na nutných místech, nescházeli se a nezlehčovali situaci šířením dezinformačních zpráv na sociálních sítích.
 celý článek

David Tišer a papež František (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec, Pixabay, koláž Romea.cz)

Papež podpořil registrovaná partnerství homosexuálů. Je to pozitivní krok ke změně, okomentoval vyjádření David Tišer

23.10.2020 12:06
Papež František poprvé veřejně podpořil zákony, které umožňují homosexuálům vstoupit do registrovaného partnerství. Papež to uvedl v biografickém dokumentárním filmu Francesco rusko-amerického režiséra Jevgenije Afinejevského, který byl dnes představen na filmovém festivalu v Římě. Je to vůbec poprvé, co se hlava katolické církve vyjádřila ve prospěch civilních sňatků pro homosexuály. Vatikán na vyjádření papeže ve filmu zatím nereagoval. Jako pozitivní krok vyjádření papeže označil David Tišer, romský LGBT aktivista a ředitel společnosti ARA ART.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo