romea - logo
28. listopadu 2020 (sobota)
svátek má René

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Příznivci konspiračních teorií, dezinformátoři a fotbaloví chuligáni budou protestovat proti koronavirovým "totalitním nařízením" vlády

16.10.2020 15:05
Plakátek šířený odsouzeným rasistickým vrahem Pechancem (Zdroj: Facebook.)
Plakátek šířený odsouzeným rasistickým vrahem Pechancem (Zdroj: Facebook.)

Konspirátorsko-dezinformační Hnutí občanské nespokojenosti bude v neděli protestovat proti vládním koronavirovým opatřením. Koronaviru se podařilo dříve nemožné, spojil fotbalové a hokejové raubíře různých klubů, kteří jsou nespokojeni s tím, že si nemohou své nenávističky vybít na stadionech. Podle policie na akci dorazí chuligáni klubů Baník Ostrava, Sparta Praha, Bohemians Praha, 1. FC Slovácko, SFC Opava, Zbrojovka Brno, Kometa Brno, Viktorie Plzeň, FC Zlín, Sigma Olomouc, či FK Pardubice.

Krajní pravice "proti totalitě"

„Především chceme ukázat, že jsme se v současné těžké situaci dokázali semknout, zahodit klubovou příslušnost a společně dokážeme poukázat na problémy, ve kterých naše země nyní je. Je na nás, abychom dali najevo náš nesouhlas,“ uvedli na webu Hooligans.cz, kteří budou protestovat proti "totalitním nařízením". Násilnická jádra klubových chuligánů jsou přitom trvalou součástí české krajně pravicové scény, často se účastní neonacistických a podobných akcí,

Policie zůstává ohledně tohoto nedělního zpestření života v hlavním městě tajemná. Podle mluvčí Evy Kropáčové připravila "adekvátní bezpečnostní opatření, které bude uzpůsobeno aktuální situaci."

Její postup přitom bude určující pro celou situaci, v níž se naše země nachází. Na minulé demontraci tohoto hnutí byli účastních bez roušek a rozestupů, což tehdy šlo. Dnes se ale "shromáždění může účastnit celkem nejvýše 500 účastníků, a to ve skupinách po 20 účastnících a při zachování rozestupů mezi skupinami účastníků alespoň 2 metry, přičemž každý účastník je povinen mít ochranný prostředek dýchacích cest (nos, ústa), který brání šíření kapének," píše Magistrát hlavního města Prahy. 

Policie by měla předem dát jasně najevo, jak bude postupovat, pokud se účastníci rozhodnou protestovat bez zakrytí úst a nosu a rozestupů.

Vrah, nácek, rasista. Konspirátoři a dezinformátoři 

Jak upozornil Jan Cemper na serveru Manipulátoři.cz, odsouzený nacistický vrah Vlastimil Pechanec dokonce šíří plakát, ve kterém extremista napřahuje baseballovou pálku na premiéra Andreje Babiše.

Akci podle Cempera pořádá skupina HON pod vedením komparsního a reklamního herce Ivana Sochora - ten je typickým příkladem toho, jak za několik měsíců je možné obrátit o 180 stupňů. Ještě 16. března propagoval haštag Roušky všem a rozčiloval se, že lékaři nemají ochranné prostředky. Na minulé akci oznamoval, že kornavir někdo vyvinul a nyní na něm chce těžce vydělat.

HON – Hnutí občanské nespokojenosti spolupracuje s hnutím Občanská neposlušnost Lenky Tarabové. Ta označila koronavirus za "falešnou..., podvodnou a velice spekulativní pandemii". V Událostech a komentářích 31.8. 2020 naznačila, že za pandemií je spiknutí: „Jestli byla příliš nafouknutá ekonomie a bylo potřeba ekonomii snížit... Nebo jestli je to hra globálních miliardářů, kteří potřebují nějakým způsobem dotáhnout tu svoji hračku jménem koronavirus...“

Teorie Lenky Tarabové jsou velmi bizarní, píše dále server Manipulátoři.cz. Tarabová je například přesvědčena, že do čela států jsou dosazováni pedofilové se satanistickými sklony. Nechybí samozřejmě ani Ilumináti. Kdo stojí za hnutím se dozvíme ve facebookové skupině „Nejsme vaše loutky“. Tarabová zde nepřipouští absolutně jiný názor. Jakékoliv náznaky, že by snad roušky mohly mít i pozitivní vliv, jsou tu zakázané.

Sochorovu HON se líbí i různí konspirační a dezinformační stránky, například Raptor TV a ruská státní televize RT. Aktivity jsou pak podporované webem Zulice.cz Jana Čížka z SPD.

"Za mohutného roztleskávání ze strany proruských "aktivistů" se "vlastenci" s "VŠ života" a se "selským rozumem" již chystají na nedělní demonstraci proti opatřením. Boj s Covid-19 bude vzhledem k vysokému počtu blbců v naší společnosti o to těžší," napsal k nedělní akci analytik Roman Máca na své facebookové stránce.

Přečteno: 989x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Demonstrace, dezinformace, COVID-19, Rasismus, NeonacismusHLAVNÍ ZPRÁVY

11. setkání romských studentů Baruvas proběhlo v srpnu 2020 na chatě Doubravka (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

ROMEA letos poskytla stipendia dalším 94 romským studentům. Za 5 let trvání programu rozdala už 365 stipendií

26.11.2020 11:00

Organizace ROMEA na přelomu října a listopadu vyplatila 94 stipendií – tolik je letos ve stipendijním programu romských studentů středních, vyšších odborných a nově také vysokých škol. Jedná se o studenty různorodých oborů z celé České republiky, kteří mají dobré výsledky ve studiu, ale jejich socio-ekonomická situace ohrožuje dokončení střední nebo vysoké školy nebo vůbec nástup do ročníku. Program pro studenty organizace ROMEA spustila v roce 2016 a do této chvíle poskytla celkem 365 stipendií 213 studentům. Někteří ze stipendistů obdrželi totiž díky svým studijním výsledkům a aktivnímu zapojení v do programu stipendium opakovaně

 celý článek

Setkání romských studentů BARUVAS, které pravidelně pořádá organizace ROMEA (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

DOKUMENT: Vláda schválila Zprávu o stavu romské menšiny v roce 2019. Stále převládají předsudky, nejhorší je oblast bydlení, význam vzdělání u Romů roste

25.11.2020 19:30
Vláda v pondělí na svém zasedání schválila Zprávu o stavu romské menšiny v České republice za rok 2019 a zároveň vzala na vědomí informaci o naplňování Strategie romské integrace do roku 2020 v roce 2019. Zprávu o stavu romské menšiny, kterou zpravodajský server Romea.cz zveřejňuje v plném znění, schválila také Rada vlády pro záležitosti romské menšiny.
 celý článek

Závěrečný galakoncert festivalu Khamoro 2018 (FOTO: Petr Karlach)

Největší světový romský festival Khamoro se přesouvá na internet. Na koncerty se můžete podívat zdarma!

24.11.2020 20:45
Vzhledem k nepříznivé epidemiologické situaci v České republice bude letošní ročník festivalu KHAMORO poprvé v on-line formátu. Letošní ročník se rozdělil na dvě části. První část koncertů proběhla v září, druhá část začne v sobotu 28. 11. a bude streamována přes internet. Záštitu nad festival převzal ministr kultury Lubomír Zaorálek a primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo