romea - logo
29. října 2020 (čtvrtek)
svátek má Silvie

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Příznivci konspiračních teorií, dezinformátoři a fotbaloví chuligáni budou protestovat proti koronavirovým "totalitním nařízením" vlády

16.10.2020 15:05
Plakátek šířený odsouzeným rasistickým vrahem Pechancem (Zdroj: Facebook.)
Plakátek šířený odsouzeným rasistickým vrahem Pechancem (Zdroj: Facebook.)

Konspirátorsko-dezinformační Hnutí občanské nespokojenosti bude v neděli protestovat proti vládním koronavirovým opatřením. Koronaviru se podařilo dříve nemožné, spojil fotbalové a hokejové raubíře různých klubů, kteří jsou nespokojeni s tím, že si nemohou své nenávističky vybít na stadionech. Podle policie na akci dorazí chuligáni klubů Baník Ostrava, Sparta Praha, Bohemians Praha, 1. FC Slovácko, SFC Opava, Zbrojovka Brno, Kometa Brno, Viktorie Plzeň, FC Zlín, Sigma Olomouc, či FK Pardubice.

Krajní pravice "proti totalitě"

„Především chceme ukázat, že jsme se v současné těžké situaci dokázali semknout, zahodit klubovou příslušnost a společně dokážeme poukázat na problémy, ve kterých naše země nyní je. Je na nás, abychom dali najevo náš nesouhlas,“ uvedli na webu Hooligans.cz, kteří budou protestovat proti "totalitním nařízením". Násilnická jádra klubových chuligánů jsou přitom trvalou součástí české krajně pravicové scény, často se účastní neonacistických a podobných akcí,

Policie zůstává ohledně tohoto nedělního zpestření života v hlavním městě tajemná. Podle mluvčí Evy Kropáčové připravila "adekvátní bezpečnostní opatření, které bude uzpůsobeno aktuální situaci."

Její postup přitom bude určující pro celou situaci, v níž se naše země nachází. Na minulé demontraci tohoto hnutí byli účastních bez roušek a rozestupů, což tehdy šlo. Dnes se ale "shromáždění může účastnit celkem nejvýše 500 účastníků, a to ve skupinách po 20 účastnících a při zachování rozestupů mezi skupinami účastníků alespoň 2 metry, přičemž každý účastník je povinen mít ochranný prostředek dýchacích cest (nos, ústa), který brání šíření kapének," píše Magistrát hlavního města Prahy. 

Policie by měla předem dát jasně najevo, jak bude postupovat, pokud se účastníci rozhodnou protestovat bez zakrytí úst a nosu a rozestupů.

Vrah, nácek, rasista. Konspirátoři a dezinformátoři 

Jak upozornil Jan Cemper na serveru Manipulátoři.cz, odsouzený nacistický vrah Vlastimil Pechanec dokonce šíří plakát, ve kterém extremista napřahuje baseballovou pálku na premiéra Andreje Babiše.

Akci podle Cempera pořádá skupina HON pod vedením komparsního a reklamního herce Ivana Sochora - ten je typickým příkladem toho, jak za několik měsíců je možné obrátit o 180 stupňů. Ještě 16. března propagoval haštag Roušky všem a rozčiloval se, že lékaři nemají ochranné prostředky. Na minulé akci oznamoval, že kornavir někdo vyvinul a nyní na něm chce těžce vydělat.

HON – Hnutí občanské nespokojenosti spolupracuje s hnutím Občanská neposlušnost Lenky Tarabové. Ta označila koronavirus za "falešnou..., podvodnou a velice spekulativní pandemii". V Událostech a komentářích 31.8. 2020 naznačila, že za pandemií je spiknutí: „Jestli byla příliš nafouknutá ekonomie a bylo potřeba ekonomii snížit... Nebo jestli je to hra globálních miliardářů, kteří potřebují nějakým způsobem dotáhnout tu svoji hračku jménem koronavirus...“

Teorie Lenky Tarabové jsou velmi bizarní, píše dále server Manipulátoři.cz. Tarabová je například přesvědčena, že do čela států jsou dosazováni pedofilové se satanistickými sklony. Nechybí samozřejmě ani Ilumináti. Kdo stojí za hnutím se dozvíme ve facebookové skupině „Nejsme vaše loutky“. Tarabová zde nepřipouští absolutně jiný názor. Jakékoliv náznaky, že by snad roušky mohly mít i pozitivní vliv, jsou tu zakázané.

Sochorovu HON se líbí i různí konspirační a dezinformační stránky, například Raptor TV a ruská státní televize RT. Aktivity jsou pak podporované webem Zulice.cz Jana Čížka z SPD.

"Za mohutného roztleskávání ze strany proruských "aktivistů" se "vlastenci" s "VŠ života" a se "selským rozumem" již chystají na nedělní demonstraci proti opatřením. Boj s Covid-19 bude vzhledem k vysokému počtu blbců v naší společnosti o to těžší," napsal k nedělní akci analytik Roman Máca na své facebookové stránce.

Přečteno: 939x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Demonstrace, dezinformace, COVID-19, Rasismus, NeonacismusHLAVNÍ ZPRÁVY

Jozef Kmeťo

videoNa onemocnění COVID-19 zemřel romský bloger Jozef Kmeťo. Těsně před smrtí natočil video, kde před nemocí varuje a vyzývá k nošení roušek

26.10.2020 14:24
Dnes odpoledne podlehl nemoci COVID-19 bloger Jozef Kmeťo. Informaci serveru Romea.cz potvrdila jeho manželka. Kmeťo těsně před smrtí natočil video, kde všechny varuje před zlehčováním nemoci a vyzývá je k nošení roušek.
 celý článek

Richard Adam, Jitka Votavová, Terezie Ondičová, Nikola Kokyová, Michael Miko

videoMladé osobnosti: Držte se, nevěřte všemu, co čtete, a chraňte své rodiny

26.10.2020 12:10
Známé osobnosti z romského a proromského prostředí vyzvaly prostřednictvím ROMEA TV k dodržování protiepidemických opatření. Vyzývají Romy, aby nosili roušky na nutných místech, nescházeli se a nezlehčovali situaci šířením dezinformačních zpráv na sociálních sítích.
 celý článek

David Tišer a papež František (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec, Pixabay, koláž Romea.cz)

Papež podpořil registrovaná partnerství homosexuálů. Je to pozitivní krok ke změně, okomentoval vyjádření David Tišer

23.10.2020 12:06
Papež František poprvé veřejně podpořil zákony, které umožňují homosexuálům vstoupit do registrovaného partnerství. Papež to uvedl v biografickém dokumentárním filmu Francesco rusko-amerického režiséra Jevgenije Afinejevského, který byl dnes představen na filmovém festivalu v Římě. Je to vůbec poprvé, co se hlava katolické církve vyjádřila ve prospěch civilních sňatků pro homosexuály. Vatikán na vyjádření papeže ve filmu zatím nereagoval. Jako pozitivní krok vyjádření papeže označil David Tišer, romský LGBT aktivista a ředitel společnosti ARA ART.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo