romea - logo
17. ledna 2021 (neděle)
svátek má Drahoslav

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Příznivci konspiračních teorií, dezinformátoři a fotbaloví chuligáni budou protestovat proti koronavirovým "totalitním nařízením" vlády

16.10.2020 15:05
Plakátek šířený odsouzeným rasistickým vrahem Pechancem (Zdroj: Facebook.)
Plakátek šířený odsouzeným rasistickým vrahem Pechancem (Zdroj: Facebook.)

Konspirátorsko-dezinformační Hnutí občanské nespokojenosti bude v neděli protestovat proti vládním koronavirovým opatřením. Koronaviru se podařilo dříve nemožné, spojil fotbalové a hokejové raubíře různých klubů, kteří jsou nespokojeni s tím, že si nemohou své nenávističky vybít na stadionech. Podle policie na akci dorazí chuligáni klubů Baník Ostrava, Sparta Praha, Bohemians Praha, 1. FC Slovácko, SFC Opava, Zbrojovka Brno, Kometa Brno, Viktorie Plzeň, FC Zlín, Sigma Olomouc, či FK Pardubice.

Krajní pravice "proti totalitě"

„Především chceme ukázat, že jsme se v současné těžké situaci dokázali semknout, zahodit klubovou příslušnost a společně dokážeme poukázat na problémy, ve kterých naše země nyní je. Je na nás, abychom dali najevo náš nesouhlas,“ uvedli na webu Hooligans.cz, kteří budou protestovat proti "totalitním nařízením". Násilnická jádra klubových chuligánů jsou přitom trvalou součástí české krajně pravicové scény, často se účastní neonacistických a podobných akcí,

Policie zůstává ohledně tohoto nedělního zpestření života v hlavním městě tajemná. Podle mluvčí Evy Kropáčové připravila "adekvátní bezpečnostní opatření, které bude uzpůsobeno aktuální situaci."

Její postup přitom bude určující pro celou situaci, v níž se naše země nachází. Na minulé demontraci tohoto hnutí byli účastních bez roušek a rozestupů, což tehdy šlo. Dnes se ale "shromáždění může účastnit celkem nejvýše 500 účastníků, a to ve skupinách po 20 účastnících a při zachování rozestupů mezi skupinami účastníků alespoň 2 metry, přičemž každý účastník je povinen mít ochranný prostředek dýchacích cest (nos, ústa), který brání šíření kapének," píše Magistrát hlavního města Prahy. 

Policie by měla předem dát jasně najevo, jak bude postupovat, pokud se účastníci rozhodnou protestovat bez zakrytí úst a nosu a rozestupů.

Vrah, nácek, rasista. Konspirátoři a dezinformátoři 

Jak upozornil Jan Cemper na serveru Manipulátoři.cz, odsouzený nacistický vrah Vlastimil Pechanec dokonce šíří plakát, ve kterém extremista napřahuje baseballovou pálku na premiéra Andreje Babiše.

Akci podle Cempera pořádá skupina HON pod vedením komparsního a reklamního herce Ivana Sochora - ten je typickým příkladem toho, jak za několik měsíců je možné obrátit o 180 stupňů. Ještě 16. března propagoval haštag Roušky všem a rozčiloval se, že lékaři nemají ochranné prostředky. Na minulé akci oznamoval, že kornavir někdo vyvinul a nyní na něm chce těžce vydělat.

HON – Hnutí občanské nespokojenosti spolupracuje s hnutím Občanská neposlušnost Lenky Tarabové. Ta označila koronavirus za "falešnou..., podvodnou a velice spekulativní pandemii". V Událostech a komentářích 31.8. 2020 naznačila, že za pandemií je spiknutí: „Jestli byla příliš nafouknutá ekonomie a bylo potřeba ekonomii snížit... Nebo jestli je to hra globálních miliardářů, kteří potřebují nějakým způsobem dotáhnout tu svoji hračku jménem koronavirus...“

Teorie Lenky Tarabové jsou velmi bizarní, píše dále server Manipulátoři.cz. Tarabová je například přesvědčena, že do čela států jsou dosazováni pedofilové se satanistickými sklony. Nechybí samozřejmě ani Ilumináti. Kdo stojí za hnutím se dozvíme ve facebookové skupině „Nejsme vaše loutky“. Tarabová zde nepřipouští absolutně jiný názor. Jakékoliv náznaky, že by snad roušky mohly mít i pozitivní vliv, jsou tu zakázané.

Sochorovu HON se líbí i různí konspirační a dezinformační stránky, například Raptor TV a ruská státní televize RT. Aktivity jsou pak podporované webem Zulice.cz Jana Čížka z SPD.

"Za mohutného roztleskávání ze strany proruských "aktivistů" se "vlastenci" s "VŠ života" a se "selským rozumem" již chystají na nedělní demonstraci proti opatřením. Boj s Covid-19 bude vzhledem k vysokému počtu blbců v naší společnosti o to těžší," napsal k nedělní akci analytik Roman Máca na své facebookové stránce.

Přečteno: 1033x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Demonstrace, dezinformace, COVID-19, Rasismus, NeonacismusHLAVNÍ ZPRÁVY

Josef Gabčo (FOTO: AC Sparta Praha futsal)

Skvělý romský futsalista Josef Gabčo mění dres! Z jeho umu bude těžit AC Sparta Praha!

15.1.2021 18:00
Josef Gabčo až do včerejška patřil mezi opory prvoligového futsalového týmu SK Olympik Mělník. O jeho výjimečném postavení hovoří fakt, že od začátku kromě dresu navlékal také kapitánskou pásku. To vše již patří minulosti. Nově bude 27-letý hráč oblékat dres AC Sparta Praha.
 celý článek

Nakladatelství Naše vojsko nabízí ve svém obchodu kalendář s portréty

Policie uzavřela případ propagace nacismu. Na nakladatelství Naše vojsko podala žalobu!

15.1.2021 17:35
Kalendář pro rok 2021 s portréty nacistických pohlavárů Třetí říše se může stát nakladatelství Naše vojsko osudným. Policie právě ukončila vyšetřování propagačních předmětů s nacistickou tématikou a podala návrh na žalobu. Informoval o tom mluvčí pražského městského státního zastupitelství Aleš Cimbala.
 celý článek

Policie zasahuje 30. 10. 2020 proti muži, který ohrožoval Bartoloměje Girgu a jeho sedmiletého syna pistolí (FOTO: repro video Bertík Girga)

videoBertík Girga: Muž mířil na mého sedmiletého syna pistolí, policie to vyhodnotila jako přestupek. V únoru jdeme vypovídat na úřad

15.1.2021 15:10
Nedávno došlo v Bílině k vážnému incidentu. Neznámý muž zde před místní prodejnou ohrožoval pistolí zpěváka a textaře Bartoloměje Girgu a jeho syna. Girga je ve veřejnosti znám jako Bertík. Podle jednoho z policistů šlo o pistoli plynovou, Bertík neví, o jakou jde zbraň, podle jeho vyjádření mu však policista sdělil, že byla předělaná na kovové kuličky. Incident se odehrál na parkovišti před bílinskou prodejnou Penny. Policie nakonec celý incident vyhodnotila jako přestupek.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo