romea - logo
21. května 2022 (sobota)
svátek má Monika

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Příznivci legendární zpěvačky Věry Bílé chtějí vybudovat na její počest pamětní místo

15.3.2019 17:00
Věra Bílá (1954 - 2019)
Věra Bílá (1954 - 2019)

Prasynovec zemřelé zpěvačky Věry Bílé Milan Mikulič jedná v těchto dnech společně s dalšími jejími příznivci o vybudování důstojného pamětního místa, které by bylo věnované památce této světoznámé postavy romské hudby. 

"Byl to významný člověk a cítím, že by to bylo správné. Spolu s ARA ART a dalšími v tuto chvíli domlouváme další kroky, které jsou potřebné k vybudování takového místa. V pondělí se mám sejít s vedením města Rokycan, kde se Věra Bílá narodila a žila, abych domluvil nejen průběh samotného pohřbu, ale i možnost vytvořit pamětní místo, ať už by to byla pamětní deska nebo socha," uvedl pro server Romea.cz Milan Mikulič.

Podrobnější informace k chystanému památníku a jak by k němu mohli lidé přispět budou zveřejněny 6. dubna během oslav Mezinárodního dne Romů, které organizuje sdružení ARA ART pod vedením Davida Tišera.

Věra Bílá měla vystoupit během těchto oslav. Bohužel se toho nedožila. Zemřela 12. března ve věku 64 let.

Pohřeb legendární zpěvačky Věry Bílé se uskuteční v sobotu 23. března v kostele Panny Marie Sněžné v Rokycanech. Obřad začne v 10:45. Poslední rozloučení s královnou romské hudby doprovodí několik kapel.

Po obřadu se bude konat smuteční setkání.

Přečteno: 2259x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Věra Bílá, památník, RokycanyHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo