romea - logo
29. února 2020 (sobota)
svátek má Horymír
Loading
rozšířené vyhledávaní

Příznivci legendární zpěvačky Věry Bílé chtějí vybudovat na její počest pamětní místo

15.3.2019 17:00
Věra Bílá (1954 - 2019)
Věra Bílá (1954 - 2019)

Prasynovec zemřelé zpěvačky Věry Bílé Milan Mikulič jedná v těchto dnech společně s dalšími jejími příznivci o vybudování důstojného pamětního místa, které by bylo věnované památce této světoznámé postavy romské hudby. 

"Byl to významný člověk a cítím, že by to bylo správné. Spolu s ARA ART a dalšími v tuto chvíli domlouváme další kroky, které jsou potřebné k vybudování takového místa. V pondělí se mám sejít s vedením města Rokycan, kde se Věra Bílá narodila a žila, abych domluvil nejen průběh samotného pohřbu, ale i možnost vytvořit pamětní místo, ať už by to byla pamětní deska nebo socha," uvedl pro server Romea.cz Milan Mikulič.

Podrobnější informace k chystanému památníku a jak by k němu mohli lidé přispět budou zveřejněny 6. dubna během oslav Mezinárodního dne Romů, které organizuje sdružení ARA ART pod vedením Davida Tišera.

Věra Bílá měla vystoupit během těchto oslav. Bohužel se toho nedožila. Zemřela 12. března ve věku 64 let.

Pohřeb legendární zpěvačky Věry Bílé se uskuteční v sobotu 23. března v kostele Panny Marie Sněžné v Rokycanech. Obřad začne v 10:45. Poslední rozloučení s královnou romské hudby doprovodí několik kapel.

Po obřadu se bude konat smuteční setkání.

Přečteno: 1883x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Věra Bílá, památník, RokycanyHLAVNÍ ZPRÁVY

Střelba v německém Hanau (20. 2. 2020)

videoStřelba v Hanau se vyšetřuje jako možný terorismus. Útočil rasista, xenofob a odpůrce migrace

20.2.2020 11:14
Německé nejvyšší státní zastupitelství vyšetřuje středeční střelbu v Hanau s podezřením na terorismus. Podle agentury DPA to dnes řekl ministr vnitra spolkové země Hesensko Peter Beuth, kde se tragédie stala. Podle Beutha měl střelec xenofobní sklony.
 celý článek

Policie v Brně zasáhla 20. 2. 2020 proti odpůrcům nově zvoleného Veřejného ochránce práv Stanislava Křečka (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec, Romea.cz))

videoOdpůrci nového ombudsmana Stanislava Křečka zablokovali vstup do úřadu, zasáhla proti nim policie a sedm jich zadržela

20.2.2020 10:13
Novému ochránci práv Stanislavu Křečkovi se dnes pokusili jeho odpůrci zabránit ve vstupu do úřadu ombudsmana v Brně. Neuposlechli výzvu zástupců městské části ani policie, aby vchod do budovy neblokovali. Policie zadržela podle posledních informací sedm lidí a vchod uvolnila. Křeček se tak asi po deseti minutách čekání před budovou dostal do úřadu. V kanceláři mu agendu předala jeho předchůdkyně Anna Šabatová.
 celý článek

Viktor Orbán (FOTO: European People's Party - EPP, Flickr.com)

Orbán vyhlásil referendum o tom, zda má odškodnit romské rodiny, jejichž děti se vzdělávaly v segregovaném prostředí

19.2.2020 16:05
Premiér maďarské vlády Viktor Orbán vyhlásil referendum o tom, zda má odškodnit romské rodiny, jejichž děti strávily celou školní docházku v segregované škole.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo