romea - logo
26. února 2021 (pátek)
svátek má Dorota

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Proběhlo další setkání pracovní skupiny k situaci na sídlišti Máj

České Budějovice, 8.8.2013 11:50, (ROMEA)
Pracovní skupina k situaci na sídlišti Máj
Pracovní skupina k situaci na sídlišti Máj

Dne 7. 8. 2013 pořádalo Salesiánské středisko mládeže – dům dětí a mládeže České Budějovice (Středisko) již potřetí setkání pracovní skupiny k řešení situace na sídlišti Máj. Všichni zúčastnění provedli revizi naplňování úkolů z navržených konkrétních opatření z minulé schůzky ze dne 11. 7. 2013 a hledali řešení, jak předcházet možným konfliktům ve školách s ohledem na blížící se začátek školního roku.

Setkání se spolu s náměstkem primátora Mgr. Petrem Podholou zúčastnili zástupci většinové a menšinové společnosti, Krajského úřadu Jihočeského kraje, Statutárního města České Budějovice, ředitelé ZŠ Máj I. a ZŠ Máj II., Krajského ředitelství policie Jihočeského kraje, Městské policie, Probační a mediační služby, Městské charity, Diecézní charity, zástupci neziskových organizací a občanských iniciativ.

Na všech bodech z minulého setkání se intenzivně pracuje. Formují se 2 nové občanské iniciativy, jimž Středisko nabídlo své prostory k setkávání. Díky Statutárnímu městu České Budějovice vzniknou 2 hřiště v oblasti sídliště Máj, bude se hledat prostor pro trávení volného času občanů Máje a bude vypsáno výběrové řízení na asistenty prevence kriminality. Dále má Statutární město České Budějovice ambice vytvořit institut prospěšných prací, který by měl napomoci dodržování čistoty na sídlišti. Středisko prověří možnost volnočasového využití velkého fotbalového hřiště SK Čtyři Dvory. Díky dobrovolným hlídkám některých romských spoluobčanů funguje na sídlišti dodržování nočního klidu.

Druhá část schůzky byla věnována tématu „Předcházení možným konfliktům v základních školách na sídlišti Máj (školy)“. Základními výstupy tohoto bloku jednání jsou:

- Nulová tolerance k porušování školního řádu. Každý pedagogický pracovník škol má jasně daný postup, jak řešit krizové situace (porušení školního řádu).
- Na konci srpna 2013 proběhnou na obou školách mimořádné pedagogické porady s náměstkem primátora Mgr. Petrem Podholou.
- Začátkem září 2013 se uskuteční mimořádné třídní rodičovské schůzky za účasti náměstka primátora Mgr. Petra Podholy.
- Na obou školách bude v září a říjnu 2013 realizován projekt zaměřený na prevenci pro žáky 6. – 9. tříd.
- Na ZŠ Máj I. bude zřízena pracovní pozice speciálního pedagoga. Na ZŠ Máj II. je již tato pracovní pozice vytvořena.
- Od začátku školního roku 2014-2015 budou na obou školách zřízeny přípravné třídy.
- Pozice asistenta pedagoga bude řešena na úrovni ředitelů škol a Statutárního města České Budějovice.

Poslední společné setkání této pracovní skupiny se uskuteční v září 2013. Další setkání převezmou občanské iniciativy.

Ing. Tomáš Rádl, ředitel Salesiánského střediska mládeže - dům dětí a mládeže České Budějovice
Přečteno: 1531x
 

Kam dál:

Štítky:  

sídliště Máj, SoužitíHLAVNÍ ZPRÁVY

Zleva: Jan Blatný, Michal Miko, Alena Gronzíková a Cyril Koky

Povinné respirátory? Pro sociálně vyloučené lokality a chudé velký finanční problém. Pokud je vláda vyžaduje, měla by je rozdávat zdarma

22.2.2021 10:30
Ministerstvo zdravotnictví dnes vydá mimořádné opatření, ve kterém kvůli šíření epidemie covidu-19 zpřísní povinnost ochrany dýchacích cest. Podle dřívějšího vyjádření ministra Jana Blatného (za ANO) bude nařízení platit od půlnoci z dneška na úterý, týkat se bude veřejných míst s větší koncentrací lidí. Lidem v nich už nebude stačit textilní rouška, ale budou muset nosit respirátor, nanoroušku nebo dvě chirurgické roušky. Podle některých opozičních politiků by měl dávat občanům respirátory zdarma. To navrhují i redakcí serveru Romea.cz oslovení odborníci pracující v sociálně vyloučených lokalitách nebo s Romy.
 celý článek

Video na podporu očkování natočila i skupina celebrit z menšinových komunit, mezi nimi například herec Adil Ray či komik Romesh Ranganathan (FOTO: Repro Youtube)

videoBritská studie: Příslušníci etnických menšin mají menší důvěru k vakcíně proti covidu-19, méně se očkují, více umírají. V ČR podobná data nemáme

19.2.2021 16:25
Příslušníci etnických menšin žijících v Anglii mají menší důvěru k vakcíně proti covidu-19 než většinová populace. To se promítá i do počtu očkovaných. Zatímco bělochů ve věku 70 až 79 let naočkovali angličtí zdravotníci již 86 procent, v případě černochů je to jen 55 procent, vyplývá ze studie, o které informovala agentura Reuters.
 celý článek

Lékařka Marie Nejedlá v rozhovoru pro ROMEA TV vysvětluje popis výroby vakcíny proti COVID-19, foto: romeatv

videoLékařka pro ROMEA TV vysvětluje nejasnosti kolem očkování: Z čeho je vakcína složená? Jak funguje?

19.2.2021 13:40
Ochota občanů České republiky nechat se očkovat proti nemoci COVID-19 od konce roku mírně vzrostla. Na konci ledna mělo o vakcínu zdarma zájem 54 procent dospělých v ČR. Jak ukazují průzkumy ze zahraničí mezi etnickými menšinami je však ochota k očkování nižší. Platí to zřejmě i u Romů v České republice. Poměrně často se opakuje několik otázek a názorů, které jsou s vakcinací spojené. Z čeho jsou vakcíny proti COVID-19 složené? Vakcíny byly vyvinuty velmi rychle, jsou proto nekvalitní? Do jaké míry jsou vakcíny účinné? ROMEA TV přináší sérii videí, kde na tyto otázky odpovídá lékařka Marie Nejedlá ze Státního zdravotního ústavu.  
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo