romea - logo
6. dubna 2020 (pondělí)
svátek má Vendula
Loading
rozšířené vyhledávaní

Proběhlo další setkání pracovní skupiny k situaci na sídlišti Máj

České Budějovice, 8.8.2013 11:50, (ROMEA)
Pracovní skupina k situaci na sídlišti Máj
Pracovní skupina k situaci na sídlišti Máj

Dne 7. 8. 2013 pořádalo Salesiánské středisko mládeže – dům dětí a mládeže České Budějovice (Středisko) již potřetí setkání pracovní skupiny k řešení situace na sídlišti Máj. Všichni zúčastnění provedli revizi naplňování úkolů z navržených konkrétních opatření z minulé schůzky ze dne 11. 7. 2013 a hledali řešení, jak předcházet možným konfliktům ve školách s ohledem na blížící se začátek školního roku.

Setkání se spolu s náměstkem primátora Mgr. Petrem Podholou zúčastnili zástupci většinové a menšinové společnosti, Krajského úřadu Jihočeského kraje, Statutárního města České Budějovice, ředitelé ZŠ Máj I. a ZŠ Máj II., Krajského ředitelství policie Jihočeského kraje, Městské policie, Probační a mediační služby, Městské charity, Diecézní charity, zástupci neziskových organizací a občanských iniciativ.

Na všech bodech z minulého setkání se intenzivně pracuje. Formují se 2 nové občanské iniciativy, jimž Středisko nabídlo své prostory k setkávání. Díky Statutárnímu městu České Budějovice vzniknou 2 hřiště v oblasti sídliště Máj, bude se hledat prostor pro trávení volného času občanů Máje a bude vypsáno výběrové řízení na asistenty prevence kriminality. Dále má Statutární město České Budějovice ambice vytvořit institut prospěšných prací, který by měl napomoci dodržování čistoty na sídlišti. Středisko prověří možnost volnočasového využití velkého fotbalového hřiště SK Čtyři Dvory. Díky dobrovolným hlídkám některých romských spoluobčanů funguje na sídlišti dodržování nočního klidu.

Druhá část schůzky byla věnována tématu „Předcházení možným konfliktům v základních školách na sídlišti Máj (školy)“. Základními výstupy tohoto bloku jednání jsou:

- Nulová tolerance k porušování školního řádu. Každý pedagogický pracovník škol má jasně daný postup, jak řešit krizové situace (porušení školního řádu).
- Na konci srpna 2013 proběhnou na obou školách mimořádné pedagogické porady s náměstkem primátora Mgr. Petrem Podholou.
- Začátkem září 2013 se uskuteční mimořádné třídní rodičovské schůzky za účasti náměstka primátora Mgr. Petra Podholy.
- Na obou školách bude v září a říjnu 2013 realizován projekt zaměřený na prevenci pro žáky 6. – 9. tříd.
- Na ZŠ Máj I. bude zřízena pracovní pozice speciálního pedagoga. Na ZŠ Máj II. je již tato pracovní pozice vytvořena.
- Od začátku školního roku 2014-2015 budou na obou školách zřízeny přípravné třídy.
- Pozice asistenta pedagoga bude řešena na úrovni ředitelů škol a Statutárního města České Budějovice.

Poslední společné setkání této pracovní skupiny se uskuteční v září 2013. Další setkání převezmou občanské iniciativy.

Ing. Tomáš Rádl, ředitel Salesiánského střediska mládeže - dům dětí a mládeže České Budějovice
Přečteno: 1525x
 

Kam dál:

Štítky:  

sídliště Máj, SoužitíHLAVNÍ ZPRÁVY

Nikola Taragoš, programový ředitel Romodrom, o.p.s. v rozhovoru pro ROMEA TV.

videoNikola Taragoš: Snažíme se zabránit zhoršení situace našich klientů, dodáváme jim ochranné pomůcky i základní potraviny

1.4.2020 12:00
Dalším hostem v sérii rozhovorů s osobnostmi, kteří aktivně pomáhají v době nouzového stavu je programový ředitel organizace Romodrom.
 celý článek

Tisková konference k zvládnutí onemocnění COVID-19 v romských lokalitách na Slovensku

videoSlovensko bude testovat Romy v osadách. Nakažení Romové by pak mohli být izolováni ve státních zařízeních

1.4.2020 15:50
Od pátku se na Slovensku spustí testování na onemocnění COVID-19 ve 33 romských osadách. Matovič na tiskové konferenci společně s Peterem Pollákem a novou zmocněnkyní pro romské komunity Andreou Bučkovou představil plán boje s konoravirem v romských lokalitách. Odběry, na které dohlédnou vojáci, budou probíhat od 3. do 9. dubna. O den později, 10. dubna, by už měly být známy výsledky. "To, že jde armáda do osad není demonstrace síly," tvrdí premiér Igor Matovič. Vojenští lékaři podle něj budou s testy pomáhat proto, aby testování nezatížilo civilní zdravotníky. Premiér Igor Matovič chce nakažené Romy z osad umístit do státních zařízení.
 celý článek

V pátek 17. 2. 2017 jednala Rada vlády pro záležitosti romské menšiny poprvé pod vedením ministra pro lidská práva Jana Chvojky (FOTO: Úřad vlády ČR)

Úřad vlády vyzývá k nominaci nových členů do Rady vlády pro záležitosti romské komunity

1.4.2020 11:05
Úřad vlády vyzývá na stránkách kabinetu k nominaci nových členek a členů do Rady vlády pro záležitosti romské menšiny. Rada má v současné době 29 členek a členů, z toho 16 zástupkyň a zástupců státní správy a 13 občanských členek a členů zejména z řad Romů - tři tedy chybí.
 celý článek

www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo