romea - logo
21. října 2019 (pondělí)
svátek má Brigita
Loading
rozšířené vyhledávaní

Projekt Romský mentor bude také v Jihlavě

29.12.2017 11:20
Návštěva v Českém rozhlasu 29. 9. 2017 na pozvání moderátora a herce Petra Vacka. (FOTO: Richard Nádvorník)
Návštěva v Českém rozhlasu 29. 9. 2017 na pozvání moderátora a herce Petra Vacka. (FOTO: Richard Nádvorník)

Od září do prosince tohoto roku měli děti v Ostravě a Dolním Podluží možnost navštěvovat volnočasové aktivity, které vedou romští lektoři. Chlapci ze základní školy v ulici Karasova se zlepšovali ve fotbalu, dívky pod vedením baletky Bibiany Polákové nacvičovaly choreografii na hudbu P. I. Čajkovského a v Dolním Podluží si na závěr roku připravili pro své příbuzné a sousedy divadelní představení.

Děti z Dolního Podluží dostaly možnost prezentovat svůj kroužek, který si pojmenovali Terabithia, dokonce i v Českém rozhlasu, kam přijali pozvání moderátora a herce Petra Vacka. V pořadu Klub Rádia Junior v pátek 29. září mluvily o tom, jak se věnují přípravě divadelních scének a představení, a to včetně výroby kulis, kostýmů a rekvizit. Popisovaly například, jakým způsobem zpracovávají do představení témata jako šikana, diskriminace, rasismus.

Baletky v Ostravě nacvičovaly choreografii na hudbu Čajkovského

„S některými děvčaty se scházíme s menšími přestávkami již několik let. Některé přicházejí, jiné zůstávají, ale na všech je vidět, že je společné chvíle a příprava taneční choreografie moc baví,“ pozoruje s uspokojením zaujetí svých svěřenkyň jejich lektorka tance, romská absolventka taneční konzervatoře Bibiana Poláková.

Rok 2017 sice končí, ale volnočasová setkání dětí v Ostravě, v Dolním Podluží a nově také v Jihlavě s novým rokem pokračují. Již teď začínají děti v pod vedením lektorky Pavlíny Hejdukové nacvičovat muzikál Pomáda a Denisa Karastojanová se připravuje na vedení dětí, které budou mít na Základní škole v Jungmannově ulici zájem o tanec, a to ve všech jeho podobách, od tradičních čardášů po latinu a streetdance či twerk.

Díky dotaci Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy (programu na podporu integrace romské komunity) a Nadace Agrofert se české a romské děti mohou ve svém volném čase věnovat sportu a umění i nadále.

Projekt Romský mentor organizace ROMEA, o. p. s., se dlouhodobě snaží zajišťovat dětem z vyloučených lokalit volnočasové aktivity pod vedením romských lektorů. Kromě rozvoje dovedností si děti osvojují i skupinovou spolupráci a sociální kompetence, pozitivní vzor úspěšné romské osobnosti je pak motivuje k rozvíjení představ o své vlastní budoucnosti a snaze o úspěšnou profesní dráhu.

Přečteno: 368x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

mentoring, Děti, Sociálně vyloučené lokality, Projekt Romský mentor, Projekt Romský mentorHLAVNÍ ZPRÁVY

Chudinské ghetto (Ilustrační FOTO: Safranek-interia.eu, Wikimedia Commons)

Zpráva o stavu romské menšiny: V ČR bylo loni podle odhadů 830 ghett se 127.000 obyvateli

14.10.2019 11:21
V Česku existovalo loni přes 830 chudinských domů, ulic a čtvrtí. V těchto ghettech žilo víc než 127.000 lidí. Uvádí to zpráva o stavu romské menšiny za loňský rok.
 celý článek

Slavnostní předávání certifikátů v rámci stipendijního programu ROMEA (2018)

videoVYSÍLALI JSME ŽIVĚ: Slavnostní předávání certifikátů v rámci stipendijního programu ROMEA

10.10.2019 20:58, (AKTUALIZOVÁNO 12. 10. 2019, 22:00)
V pátek 11. října od 13 hodin proběhlo již čtvrté slavnostní setkání stipendistů podpořených v rámci Romského stipendijního programu pro romské studenty SŠ a VOŠ, který realizuje organizace ROMEA. Studenti byli slavnostně uvedeni do stipendijního programu v Brožíkově sálu na Staroměstské radnici, kde se setkali s pořadateli a sponzory programu. Stipendium letos získalo 69 studentů SŠ a VOŠ. Celou akcí zúčastněné provedl moderátor Lukáš Kotlár. Přímý přenos zajistila první romská internetová televize ROMEA TV. Krásné prostory pro tuto akci poskytl Magistrát hlavního města Prahy.
 celý článek

Cyril Koky

Cyril Koky bude kandidovat do Senátu za Pirátskou stranu v obvodu Kolín

10.10.2019 17:30
Ve volbách do Senátu bude za Pirátskou stranu v obvodě Kolín kandidovat Cyril Koky. Členská základna Pirátů ho ve volbách na internetovém fóru zvolila jednomyslně.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo