romea - logo
1. dubna 2020 (středa)
svátek má Hugo
Loading
rozšířené vyhledávaní

Projekt Romský mentor bude také v Jihlavě

29.12.2017 11:20
Návštěva v Českém rozhlasu 29. 9. 2017 na pozvání moderátora a herce Petra Vacka. (FOTO: Richard Nádvorník)
Návštěva v Českém rozhlasu 29. 9. 2017 na pozvání moderátora a herce Petra Vacka. (FOTO: Richard Nádvorník)

Od září do prosince tohoto roku měli děti v Ostravě a Dolním Podluží možnost navštěvovat volnočasové aktivity, které vedou romští lektoři. Chlapci ze základní školy v ulici Karasova se zlepšovali ve fotbalu, dívky pod vedením baletky Bibiany Polákové nacvičovaly choreografii na hudbu P. I. Čajkovského a v Dolním Podluží si na závěr roku připravili pro své příbuzné a sousedy divadelní představení.

Děti z Dolního Podluží dostaly možnost prezentovat svůj kroužek, který si pojmenovali Terabithia, dokonce i v Českém rozhlasu, kam přijali pozvání moderátora a herce Petra Vacka. V pořadu Klub Rádia Junior v pátek 29. září mluvily o tom, jak se věnují přípravě divadelních scének a představení, a to včetně výroby kulis, kostýmů a rekvizit. Popisovaly například, jakým způsobem zpracovávají do představení témata jako šikana, diskriminace, rasismus.

Baletky v Ostravě nacvičovaly choreografii na hudbu Čajkovského

„S některými děvčaty se scházíme s menšími přestávkami již několik let. Některé přicházejí, jiné zůstávají, ale na všech je vidět, že je společné chvíle a příprava taneční choreografie moc baví,“ pozoruje s uspokojením zaujetí svých svěřenkyň jejich lektorka tance, romská absolventka taneční konzervatoře Bibiana Poláková.

Rok 2017 sice končí, ale volnočasová setkání dětí v Ostravě, v Dolním Podluží a nově také v Jihlavě s novým rokem pokračují. Již teď začínají děti v pod vedením lektorky Pavlíny Hejdukové nacvičovat muzikál Pomáda a Denisa Karastojanová se připravuje na vedení dětí, které budou mít na Základní škole v Jungmannově ulici zájem o tanec, a to ve všech jeho podobách, od tradičních čardášů po latinu a streetdance či twerk.

Díky dotaci Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy (programu na podporu integrace romské komunity) a Nadace Agrofert se české a romské děti mohou ve svém volném čase věnovat sportu a umění i nadále.

Projekt Romský mentor organizace ROMEA, o. p. s., se dlouhodobě snaží zajišťovat dětem z vyloučených lokalit volnočasové aktivity pod vedením romských lektorů. Kromě rozvoje dovedností si děti osvojují i skupinovou spolupráci a sociální kompetence, pozitivní vzor úspěšné romské osobnosti je pak motivuje k rozvíjení představ o své vlastní budoucnosti a snaze o úspěšnou profesní dráhu.

Přečteno: 399x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

mentoring, Děti, Sociálně vyloučené lokality, Projekt Romský mentor, Projekt Romský mentorHLAVNÍ ZPRÁVY

David Beňák v rozhovoru pro ROMEA TV

videoDavid Beňák: Jak postupovat při žádosti o podporu při ztrátě práce a jak dlouho můžeme čerpat ošetřovné na dítě

31.3.2020 16:50
Co zásadního řeší agentura? Co teď připravuje a snaží se prosadit? Co dělat, když příjem rodiny poklesl a vznikly problémy s úhradou nákladů na živobytí? Na co mají lidé ve stavu nouze nárok?
 celý článek

Děti z teplického Klokánku při předávání sbírky (FOTO: Facebook Klokánek Teplice)

Romové v Bílině uspořádali sbírku pro Klokánek v Teplicích. Zapojily se desítky lidí

31.3.2020 14:39
Do pomoci potřebným se v době pandemie zapojili i Romové z Bíliny. Kadeřník Emil Karička zorganizoval sbírku potřebného materiálu pro Klokánek v Teplicích.
 celý článek

Lékař Jakub Jarý (FOTO: repro video Facebook DROM)

videoRomský lékař z infekčního oddělení nabádá k dodržování epidemiologických nařízení, noste roušky!

31.3.2020 13:46
Organizace DROM, romské středisko, zveřejnila na svém facebookovém profilu video, ve kterém romský lékař Jakub Jarý, který pracuje na infekčním oddělení, kde společně s dalšími lékaři vyšetří denně desítky lidí podezřelých z infekce novým typem onemocnění COVID-19, poděkoval všem v romské komunitě, kteří respektují nařízení, aby se zabránilo šíření této nemoci.
 celý článek

www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo