romea - logo
20. srpna 2022 (sobota)
svátek má Bernard

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Projekt Romský mentor pokračuje v Dolním Podluží a Ostravě

22.9.2017 15:09
Projekt Romský mentor v Ostravě - baletka Bibiana Poláková (FOTO: ROMEA).
Projekt Romský mentor v Ostravě - baletka Bibiana Poláková (FOTO: ROMEA).

I na podzim tohoto roku budou mít děti ze Základní školy v Ostravě – Mariánských Horách a v Dolním Podluží možnost navštěvovat bezplatné volnočasové aktivity, které organizace ROMEA pořádá již několik let pod názvem Romský mentor.

Díky dotaci Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a Nadace Agrofert se české a romské děti mohou ve svém volném čase věnovat sportu a umění. V Ostravě pod vedením pedagožky Michaely Garbové, absolventky Janáčkovy akademie Bibiany Polákové, lektorky tance, absolventky Janáčkovy akademie, a Davida Daniše, mladého fotbalisty a studenta střední školy zaměřené na sportovní management, v Dolním Podluží pak studentky Právní akademie Pavlíny Hejdukové, která se divadlu věnuje od 11 let pod vedením Marcely Surmajové, která převzala roli garanta.

Projekt Romský mentor organizace ROMEA, o. p. s., se dlouhodobě snaží zajišťovat dětem z vyloučených lokalit volnočasové aktivity pod vedením romských lektorů. Kromě rozvoje dovedností si děti osvojují i skupinovou spolupráci a sociální kompetence, pozitivní vzor úspěšné romské osobnosti je pak motivuje k rozvíjení představ o své vlastní budoucnosti a snaze o úspěšnou profesní dráhu.

Přečteno: 555x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

mentoring, Děti, Ostrava, vyloučená lokalita, Projekt Romský mentor, Projekt Romský mentorHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo