romea - logo
19. října 2019 (sobota)
svátek má Michaela
Loading
rozšířené vyhledávaní

Projekt Romský mentor v Ostravě: Svěřenkyně baletky Bibiany Polákové vystoupily na plese

Ostrava, 31.5.2013 10:35, (ROMEA)
Projekt Romský mentor v Ostravě - baletka Bibiana Poláková (FOTO: ROMEA).
Projekt Romský mentor v Ostravě - baletka Bibiana Poláková (FOTO: ROMEA).

Baletka Bibiana Poláková, absolventka Janáčkovy konzervatoře v Ostravě, se pravidelně věnovala skupince dětí na základní škole Mariánské Hory, které vytvořily perfektní tým a radovaly se ze společného úspěchu při několika vystoupeních.

Již od ledna se malé baletky setkávaly a trénovaly s Bibianou a paní učitelkou Michaelou Garbovou. Na každém setkání nechyběly společné hry, povídání a další milé chvilky, ale hlavně se děvčata věnovala pohybové průpravě a postupnému nacvičování baletního vystoupení.

Malé baletky svou skupinku pojmenovaly „Jeden směr s Bibi“, což krásně vykresluje jejich náklonnost a obdiv k mentorce a společně s paní učitelkou se vydala svou oblíbenou mentorku podpořit i na její absolventské baletní představení.  Co více dodat - snad jen slova paní učitelky Garbové: „Slova nestačí, jen úsměv a radost děvčat z neopakovatelného zážitku, který zůstane navždy a stane se společným… to co předvedla jejich Bibi v divadle… okamžitě se stala vzorem a hvězdou, které se mohou dotknout.“

Květen ve znamení úspěchu

Květen je tu a už se to blíží… Velký školní ples je na ZŠ v Karasově ulici každoročně velkou událostí. Děti pod vedením pedagogů připravují vystoupení pro rodiče. Stejně tak i naše skupinka pilně nacvičuje před svým prvním společným vystoupením.

Slunečné ráno v den plesu je snad dobrým znamením! Paní učitelky vítají příchozí milým úsměvem, tělocvična se plní rodiči, úvodní zahájení plesu a již všichni s napětím očekáváme vystoupení baletek. Hudba začíná hrát, baletky slavnostně nastupují.  Překrásné, ladné, ty nejmenší snad i trochu s ostychem, tančí a užívají si svou premiéru. S koncem skladby diváci tleskají, ještě děkovačka a je to!

Mentorka s paní učitelkou dívky chválí a společně si užívají zbytek školního plesu, který zahrnuje nejen vystoupení, ale i množství soutěží. Panuje příjemná atmosféra, zapojují se i rodiče.  

Jelikož dívky jsou šikovné, paní učitelka neváhala a přihlásila dívky s jejich vystoupením na akci „Den plný radosti pro všechny“, kde dalším dětem z jiných ostravských škol předvedly, co se naučily. V plánu je i vystoupení v místní mateřské školce – malé baletky tak mohou být samy inspirací pro ty nejmenší.

Jen tak dál!

Více o projektu Romský mentor naleznete na webových stránkách občanského sdružení ROMEA nebo na Facebooku. Projekt plně financuje Open Society Foundations v rámci Programu umění a kultura Budapešť a probíhá v rámci Dekády romské inkluze.

Přečteno: 891x
 

Kam dál:

Štítky:  

Vzdělávání, Projekt Romský mentor, Bibiana PolákováHLAVNÍ ZPRÁVY

Chudinské ghetto (Ilustrační FOTO: Safranek-interia.eu, Wikimedia Commons)

Zpráva o stavu romské menšiny: V ČR bylo loni podle odhadů 830 ghett se 127.000 obyvateli

14.10.2019 11:21
V Česku existovalo loni přes 830 chudinských domů, ulic a čtvrtí. V těchto ghettech žilo víc než 127.000 lidí. Uvádí to zpráva o stavu romské menšiny za loňský rok.
 celý článek

Slavnostní předávání certifikátů v rámci stipendijního programu ROMEA (2018)

videoVYSÍLALI JSME ŽIVĚ: Slavnostní předávání certifikátů v rámci stipendijního programu ROMEA

10.10.2019 20:58, (AKTUALIZOVÁNO 12. 10. 2019, 22:00)
V pátek 11. října od 13 hodin proběhlo již čtvrté slavnostní setkání stipendistů podpořených v rámci Romského stipendijního programu pro romské studenty SŠ a VOŠ, který realizuje organizace ROMEA. Studenti byli slavnostně uvedeni do stipendijního programu v Brožíkově sálu na Staroměstské radnici, kde se setkali s pořadateli a sponzory programu. Stipendium letos získalo 69 studentů SŠ a VOŠ. Celou akcí zúčastněné provedl moderátor Lukáš Kotlár. Přímý přenos zajistila první romská internetová televize ROMEA TV. Krásné prostory pro tuto akci poskytl Magistrát hlavního města Prahy.
 celý článek

Cyril Koky

Cyril Koky bude kandidovat do Senátu za Pirátskou stranu v obvodu Kolín

10.10.2019 17:30
Ve volbách do Senátu bude za Pirátskou stranu v obvodě Kolín kandidovat Cyril Koky. Členská základna Pirátů ho ve volbách na internetovém fóru zvolila jednomyslně.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo