romea - logo
24. září 2021 (pátek)
svátek má Jaromír

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Projekt Romský mentor v Ostravě: Svěřenkyně baletky Bibiany Polákové vystoupily na plese

Ostrava, 31.5.2013 10:35, (ROMEA)
Projekt Romský mentor v Ostravě - baletka Bibiana Poláková (FOTO: ROMEA).
Projekt Romský mentor v Ostravě - baletka Bibiana Poláková (FOTO: ROMEA).

Baletka Bibiana Poláková, absolventka Janáčkovy konzervatoře v Ostravě, se pravidelně věnovala skupince dětí na základní škole Mariánské Hory, které vytvořily perfektní tým a radovaly se ze společného úspěchu při několika vystoupeních.

Již od ledna se malé baletky setkávaly a trénovaly s Bibianou a paní učitelkou Michaelou Garbovou. Na každém setkání nechyběly společné hry, povídání a další milé chvilky, ale hlavně se děvčata věnovala pohybové průpravě a postupnému nacvičování baletního vystoupení.

Malé baletky svou skupinku pojmenovaly „Jeden směr s Bibi“, což krásně vykresluje jejich náklonnost a obdiv k mentorce a společně s paní učitelkou se vydala svou oblíbenou mentorku podpořit i na její absolventské baletní představení.  Co více dodat - snad jen slova paní učitelky Garbové: „Slova nestačí, jen úsměv a radost děvčat z neopakovatelného zážitku, který zůstane navždy a stane se společným… to co předvedla jejich Bibi v divadle… okamžitě se stala vzorem a hvězdou, které se mohou dotknout.“

Květen ve znamení úspěchu

Květen je tu a už se to blíží… Velký školní ples je na ZŠ v Karasově ulici každoročně velkou událostí. Děti pod vedením pedagogů připravují vystoupení pro rodiče. Stejně tak i naše skupinka pilně nacvičuje před svým prvním společným vystoupením.

Slunečné ráno v den plesu je snad dobrým znamením! Paní učitelky vítají příchozí milým úsměvem, tělocvična se plní rodiči, úvodní zahájení plesu a již všichni s napětím očekáváme vystoupení baletek. Hudba začíná hrát, baletky slavnostně nastupují.  Překrásné, ladné, ty nejmenší snad i trochu s ostychem, tančí a užívají si svou premiéru. S koncem skladby diváci tleskají, ještě děkovačka a je to!

Mentorka s paní učitelkou dívky chválí a společně si užívají zbytek školního plesu, který zahrnuje nejen vystoupení, ale i množství soutěží. Panuje příjemná atmosféra, zapojují se i rodiče.  

Jelikož dívky jsou šikovné, paní učitelka neváhala a přihlásila dívky s jejich vystoupením na akci „Den plný radosti pro všechny“, kde dalším dětem z jiných ostravských škol předvedly, co se naučily. V plánu je i vystoupení v místní mateřské školce – malé baletky tak mohou být samy inspirací pro ty nejmenší.

Jen tak dál!

Více o projektu Romský mentor naleznete na webových stránkách občanského sdružení ROMEA nebo na Facebooku. Projekt plně financuje Open Society Foundations v rámci Programu umění a kultura Budapešť a probíhá v rámci Dekády romské inkluze.

Přečteno: 952x
 

Kam dál:

Štítky:  

Vzdělávání, Projekt Romský mentor, Bibiana PolákováHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo