romea - logo
22. října 2020 (čtvrtek)
svátek má Sabina

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Protestovat proti organizaci ROMEA do Příbrami příšlo na neonacistickou demonstraci pouhých 30 lidí

Příbram, 15.2.2014 15:45, (ROMEA)
Asi 30 pravicových radikálů se sešlo 15. února 2014 v Příbrami, aby podle svých slov
Asi 30 pravicových radikálů se sešlo 15. února 2014 v Příbrami, aby podle svých slov "upozornili na dodržování práv" a vyjádřili nesouhlas s financováním organizace ROMEA. (FOTO: ČTK)

Pouhých 30 neonacistů nakonec dorazilo na sobotní shromáždění v Příbrami, aby protestovali proti organizaci ROMEA. Na akci byly nasazeny desítky policistů, antikonfliktní tým i policejní vrtulník. Policie bude město ještě odpoledne monitorovat pro případ, že by se extrémisté přesunuli do lokalit se sociálně slabými obyvateli.

Shromáždění v Příbrami se konalo od 14 hodin na náměstí T. G. Masaryka. Svolavateli byl Pavel Sládek Matějný a jeho přítelkyně Jana Tvrdá z Chotěbuzi. Matějný je podle zdrojů z internetu bývalým exponentem Dělnické strany a nyní funkcionářem nového uskupení Čeští lvi. Byl to právě Matějný, který vyvolal největší rvačky s policií loni v Duchcově. Jeho jméno je mimo jiné spojováno i s nedávnými násilnostmi v Přerově a Ostravě.

"Kapitalismus patří na smetiště dějin a je třeba ho nahradit jiným, společensky spravedlivějším řádem," uvedl ve svém proslovu jeden ze členů skupiny. Neonacisté kritizovali i server Romea.cz, který podle nich bagatelizuje trestné činy Romů a rozdmýchává rasovou nesnášenlivost vůči ostatním Čechům. Vystoupili i s kritikou nové vlády nebo nové ombudsmanky Anny Šabatové, která podle nich nehájí práva běžných občanů.

"Bylo tady asi 30 neonacistů, kteří se pak přesunuli do hospody nedaleko od místa, kde před tím demonstrovali," uvedl náš spolupracovník přímo z místa. Policie podle něj dále zůstává na místě a skupinku má po dozorem. Shromáždění monitoroval i středočeský romský koordinátor Cyril Koky.

Podporu obyvatelům jedné z ubytoven přišli vyjádřit aktivisté spolku Konexe.

Přečteno: 2039x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Demonstrace, Extremismus, Rasismus, ROMEA, Čeští lviHLAVNÍ ZPRÁVY

Nenávistná hesla Sdružení Mostečané Mostu, říjen 2018 (koláž: Romea.cz)

Ústecký soud vyzval k ukončení politické činnosti spolek Mostečané Most. Chtěli „zřídit vesnici pro lůzu“

22.10.2020 11:03
Krajský soud v Ústí nad Labem vydal rozhodnutí, jímž upozornil spolek Sdružení Mostečané Mostu, že vyvíjí protiprávně činnost politické strany. Pokud toho spolek do 1 roku nezanechá, soud ho rozpustí. 
 celý článek

Gyulla Banga

Hudebník Gyulla Banga: Také jsem psal, že COVID-19 je podvod. Potom, co jsem měl čtyřicítky horečky a nemohl vstát z postele, už mluvím jinak

21.10.2020 20:25
Pořád na Facebooku čtu, jak je onemocněníCOVID-19 podvod, jak ta nemoc je smyšlená, že je to jen horší verze chřipky, nic jiného. Bohužel, musím vás zklamat. Ten virus existuje a opravdu je mnohem zákeřnější než běžná chřipka.
 celý článek

Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) se 13. 10. 2020 setkala na půdě ministerstva s romskými ženami, které byly nezákonně sterilizované a dlouhodobě bojují za odškodnění. (FOTO: Veřejný ochránce práv)

Sterilizované ženy se setkaly s ministryní financí Alenou Schillerovou. Ta podpořila návrh na jejich odškodnění

21.10.2020 16:40
Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) se minulý týden setkala na půdě ministerstva s romskými ženami, které byly nezákonně sterilizované a dlouhodobě bojují za odškodnění. Tématem schůzky bylo především sdílení osobních příběhů jednotlivých žen v návaznosti na návrh zákona o odškodnění obětí nezákonných sterilizací, který v Poslanecké sněmovně čeká na své projednání téměř rok.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo