romea - logo
6. prosince 2019 (pátek)
svátek má Mikuláš
Loading
rozšířené vyhledávaní

Protidrogová centrála zatkla zastupitele Trmic Marcela Cichého

Ústí nad Labem, 15.1.2015 9:24, (AKTUALIZOVÁNO 12:00)
Webové stránky Trmic
Webové stránky Trmic

Kriminalisté obvinili zastupitele a učitele základní školy v Trmicích Marcela Cichého. Případ se týká šíření drog. Informaci přinesl server iDNES.cz. Cichý v říjnu uspěl společně s dalšími Romy na kandidátce Hnutí Společně pro Trmice (Nezávislá volba), které skončilo se ziskem 19,22 procent hlasů na druhém místě a v trmickém zastupitelstvu má 3 křesla.

„V Trmicích jsme zadrželi tři pachatele kvůli nelegálnímu obchodu s metamfetaminem. Všechny stíháme vazebně,“ sdělila podle iDNES.cz mluvčí Národní protidrogové centrály Barbora Kudláčková.

Podle informací serveru Romea.cz došlo k zadržení Marcela Cichého minulý týden ve středu. Policie jméno zadrženého nechtěla komentovat.

„Je to překvapení a šok. Psychicky mě to položilo,“ reagoval podle iDNES.cz na jeho zadržení kolega ze zastupitelského klubu Martin Bajger. „Věřím, že Marcel je nevinný. Doufám, že se vše napraví a prokáže se, že nic nespáchal,“ dodal.

Stejný názor vyslovila i Martina Horváthová z organizace Slovo 21. "Jsem přesvědčena o nevině Marcela Cichého, znám ho jako milujícího otce a svědomitého pracanta. Celé mi to nesedí," uvedla pro server Romea.cz Horváthová.

"Je to pro nás překvapení. Je to o to smutnější záležitost, jestli je to v souvislosti s drogovým deliktem, vzhledem k tomu, že je to učitel základní školy," řekla serveru trmická starostka Jana Oubrechtová.

Policisté trojici obvinili z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za což jim v případě odsouzení hrozí dva až deset let vězení. Policie zasahovala v Trmicích 7. ledna. Mluvčí protidrogové centrály podle webu naznačila, že se případ ale nemusí týkat jen Trmic.

"Mělo to i další souvislosti, ale ty zveřejníme později," dodala Kudláčková. Centrála detaily k akci zveřejní v pondělí.

ryz, iDNES.cz
Přečteno: 3300x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Trmice, Kriminalita, DrogyHLAVNÍ ZPRÁVY

Vánoce na turistické základně Myšinec v Budišovicích u Hrabyně prožily děti z dětských domovů z Čeladné, Příbora, Liptálu, Býchor a Uherského Ostrohu. (FOTO: Vladislav Sobol)

videoZÁZNAM: Situace je zoufalá, děti z dětských domovů končí i po 30 letech rozvoje ústavní péče na ulici

25.11.2019 11:33
V České republice vyrůstá v dětských domovech a dalších typech zařízení pobytové péče přes 8 000 dětí, z toho několik stovek ročně odchází do dospělosti.
 celý článek

Dalibor Karvay

Vídeňský symfonický orchestr jmenoval houslistu Dalibora Karvaye prvním koncertním mistrem

22.11.2019 11:15
Vídeňský symfonický orchestr jmenoval 34-letého slovenského houslistu Dalibora Karvaye svým prvním koncertním mistrem. Informoval o tom hudebníh časopis The Strad.
 celý článek

Druhý ročník ocenění od romských organizací a nezávislých osobností Lúč z tmy (Foto: Facebook Lúč z tmy)

videoZÁZNAM: Slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy

22.11.2019 0:01
Přímý přenos slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy, které každoročně udělují romské organizace a nezávislé osobnosti těm, kteří se dlouhodobě zasazují o zlepšení postavení Romů v různých oblastech života nebo se významným způsobem podílejí na budování mostů mezi Romy a většinovou společností. Záštitu nad 2. ročníkem ocenění Lúč z tmy převzala slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Přenos z bratislavského Caffe Berinka odvysílá ROMEA TV od 19 hodin.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo