romea - logo
25. května 2022 (středa)
svátek má Viola

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Protidrogová centrála zatkla zastupitele Trmic Marcela Cichého

Ústí nad Labem, 15.1.2015 9:24, (AKTUALIZOVÁNO 12:00)
Webové stránky Trmic
Webové stránky Trmic

Kriminalisté obvinili zastupitele a učitele základní školy v Trmicích Marcela Cichého. Případ se týká šíření drog. Informaci přinesl server iDNES.cz. Cichý v říjnu uspěl společně s dalšími Romy na kandidátce Hnutí Společně pro Trmice (Nezávislá volba), které skončilo se ziskem 19,22 procent hlasů na druhém místě a v trmickém zastupitelstvu má 3 křesla.

„V Trmicích jsme zadrželi tři pachatele kvůli nelegálnímu obchodu s metamfetaminem. Všechny stíháme vazebně,“ sdělila podle iDNES.cz mluvčí Národní protidrogové centrály Barbora Kudláčková.

Podle informací serveru Romea.cz došlo k zadržení Marcela Cichého minulý týden ve středu. Policie jméno zadrženého nechtěla komentovat.

„Je to překvapení a šok. Psychicky mě to položilo,“ reagoval podle iDNES.cz na jeho zadržení kolega ze zastupitelského klubu Martin Bajger. „Věřím, že Marcel je nevinný. Doufám, že se vše napraví a prokáže se, že nic nespáchal,“ dodal.

Stejný názor vyslovila i Martina Horváthová z organizace Slovo 21. "Jsem přesvědčena o nevině Marcela Cichého, znám ho jako milujícího otce a svědomitého pracanta. Celé mi to nesedí," uvedla pro server Romea.cz Horváthová.

"Je to pro nás překvapení. Je to o to smutnější záležitost, jestli je to v souvislosti s drogovým deliktem, vzhledem k tomu, že je to učitel základní školy," řekla serveru trmická starostka Jana Oubrechtová.

Policisté trojici obvinili z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za což jim v případě odsouzení hrozí dva až deset let vězení. Policie zasahovala v Trmicích 7. ledna. Mluvčí protidrogové centrály podle webu naznačila, že se případ ale nemusí týkat jen Trmic.

"Mělo to i další souvislosti, ale ty zveřejníme později," dodala Kudláčková. Centrála detaily k akci zveřejní v pondělí.

ryz, iDNES.cz
Přečteno: 3352x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Trmice, Kriminalita, DrogyHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo