romea - logo
19. července 2019 (pátek)
svátek má Čeněk
Loading
rozšířené vyhledávaní

Muzeum romské kultury zve na 13. ročník muzejní noci

18.5.2018 14:23
Romantická fotografie z výstavy Cikánský mýtus v Muzeu romské kultury
Romantická fotografie z výstavy Cikánský mýtus v Muzeu romské kultury

Nechoďte spát, ale přijďte společně prožít již 13. ročník muzejní noci. V Muzeu romské kultury jsme pro vás nachystali zajímavý a bohatý program. Děti vezměte s sebou, čeká na ně unikátní dřevěný kolotoč z dílny Matěje Holuba. Nudit se nebudou ani v muzeu, připravili jsme výtvarnou dílnu inspirovanou výstavou Andrej Pešta: Mire Sveti / Světy Andreje Pešty.

Pro větší návštěvníky máme již tradičně překvapení v podobě venkovního koncertu – letos vystoupí Erika Fečová a Live Band. Chybět nebude oheň na dvoře a výborné romské speciality, které připraví Milan Danihel z muzejní kavárny BENG!

Nezapomeňte navštívit naši stálou výstavu Příběh Romů, průvodci budou oblečeni v tradičních romských kostýmech – uvidíte romskou princeznu i finský kroj. Nabízíme i komentované prohlídky přechodné fotografické výstavy Andrej Pešta: Mire Sveti / Světy Andreje Pešty, zkrátka máte se na co těšit.

Přečteno: 960x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Muzeum romské kultury, Kultura, RomovéHLAVNÍ ZPRÁVY

Lucie Horváthová (FOTO: Slovo 21)

videoDesetiminutovka Plus: Nemusíme počítat Romy, stačí peníze směřovat přímo do lokalit, říká Lucie Fuková

10.7.2019 19:00
Lucie Fuková, která byla hostem dalšího dílu Desetiminutovka Plus, je absolventkou magisterského studia sociální antropologie na Univerzitě Pardubice. Během studia navštívila na jeden semestr jižní Francii, kde studovala etnologii. V minulosti pracovala na Magistrátu města Pardubice, koordinovala lidskoprávní konference v rámci českého předsednictví při Radě Evropské unie a byla lídryní volební kandidátky v Pardubicích za Stranu zelených. V roce 2006 také absolvovala tříměsíční studijní stáž v Evropské komisi a dnes je členkou Rady vlády pro záležitosti romské menšiny.
 celý článek

--ilustrační foto--

Slovensko: Zdravotní stav romských komunit je špatný. Romům pomáhají asistenti osvěty zdraví

10.7.2019 12:08
Romové představují 80 až 95 procent nakažených tuberkulózou a 50 procent nakažených virem hepatitidy A (žloutenka A) z celkového počtu nakažených na Slovensku. Příspěvková organizace ministerstva zdravotnictví Zdravé regiony proto realizuje projekt (Zdravé komunity 2A), v jehož rámci se asistenti osvěty zdraví snaží zlepšit situaci v romských komunitách.

 celý článek

Komunitní den na Chanovském sídlišti. Foto: Adam Komenda

Komunitního dne v Chanově se účastnili obyvatelé vsetínských kontejnerů

9.7.2019 12:27
V sobotu 6.7. proběhl v mosteckém Chanově komunitní den, který společně zorganizovali místní Romové a Romky a mostečtí Piráti a Pirátky. Komunitní den začal společným úklidem sídliště, pokračoval programem pro děti a vyvrcholil veřejnou debatou o budoucnosti Chanova. Nabitý program zakončilo promítání filmů s tématikou ochrany přírody a koncert ústecké romské kapely Gypsy Brož.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo