romea - logo
15. září 2019 (neděle)
svátek má Jolana
Loading
rozšířené vyhledávaní

Muzeum romské kultury zve na 13. ročník muzejní noci

18.5.2018 14:23
Romantická fotografie z výstavy Cikánský mýtus v Muzeu romské kultury
Romantická fotografie z výstavy Cikánský mýtus v Muzeu romské kultury

Nechoďte spát, ale přijďte společně prožít již 13. ročník muzejní noci. V Muzeu romské kultury jsme pro vás nachystali zajímavý a bohatý program. Děti vezměte s sebou, čeká na ně unikátní dřevěný kolotoč z dílny Matěje Holuba. Nudit se nebudou ani v muzeu, připravili jsme výtvarnou dílnu inspirovanou výstavou Andrej Pešta: Mire Sveti / Světy Andreje Pešty.

Pro větší návštěvníky máme již tradičně překvapení v podobě venkovního koncertu – letos vystoupí Erika Fečová a Live Band. Chybět nebude oheň na dvoře a výborné romské speciality, které připraví Milan Danihel z muzejní kavárny BENG!

Nezapomeňte navštívit naši stálou výstavu Příběh Romů, průvodci budou oblečeni v tradičních romských kostýmech – uvidíte romskou princeznu i finský kroj. Nabízíme i komentované prohlídky přechodné fotografické výstavy Andrej Pešta: Mire Sveti / Světy Andreje Pešty, zkrátka máte se na co těšit.

Přečteno: 962x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Muzeum romské kultury, Kultura, RomovéHLAVNÍ ZPRÁVY

Hoax o jedovatých balíčcích kosmetiky - září 2019 (Koláž: Romea.cz)

Hoax o balíčcích s jedovatými vzorky kosmetiky se šíří mezi Romy v Evropě. Poprvé se tento hoax objevil už v roce 2002

12.9.2019 10:52
Na sociálních sítích a po e-mailech se v posledních dnech hlavně mezi romskou komunitou šíří hoax o tom, že romským rodinám ve Francii chodí do schránek reklamní balíčky s kosmetikou obsahující jed. Ve stejnou dobu se začal šířit podobný hoax, kde jsou ale oběťmi těchto zásilek Izraelky. Zpráva o jedovatých vzorcích se poprvé objevila už v roce 2002 a nyní se znovu vrací do oběhu.
 celý článek

Archeologický průzkum v Letech u Písku - 10. 9. 2019 (FOTO: Tereza Heková, Romea.cz)

videoArcheologové odkryli dva hroby obětí tzv. cikánského tábora v Letech u Písku, jde o novorozence a ženu. Našli i další hrobové jámy

10.9.2019 15:10
Archeologové našli v Letech na Písecku, kde byl za války romský koncentrační tábor, hroby jednotlivců. Odkryli jeden hrob s pozůstatky vězeňkyně mladší 40 let a jeden hrob pravděpodobně novorozence. Nalezli i sedm hrobových jam. Podle písemných pramenů by v místě mělo být pohřbeno 120 vězňů, z toho přes 70 dětí, hřbitov by měl mít rozlohu 400 metrů čtverečních. Výzkum v úterý skončil. Novinářům to řekli archeologové a zástupci Muzea romské kultury, které chce v místě vybudovat památník romského holokaustu a otevřít ho do roku 2023.
 celý článek

Lipník nad Bečvou (Koláž: Romea.cz)

Rasistický útok na romské děti: Policisté navrhli obžalovat muže a ženu, kteří útočili v Lipníku nad Bečvou

10.9.2019 11:00
Policisté navrhli obžalovat muže a ženu, kteří na jaře v Lipníku nad Bečvou na Přerovsku napadli skupinu romských dětí a byli za to obviněni ze tří trestných činů včetně hanobení národa, rasy, etnické nebo jiné skupiny osob. ČTK to dnes řekla policejní mluvčí Miluše Zajícová. Muži a ženě hrozí až pět let vězení.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo