romea - logo
17. listopadu 2019 (neděle)
svátek má Mahuléna
Loading
rozšířené vyhledávaní

Muzeum romské kultury zve na 13. ročník muzejní noci

18.5.2018 14:23
Romantická fotografie z výstavy Cikánský mýtus v Muzeu romské kultury
Romantická fotografie z výstavy Cikánský mýtus v Muzeu romské kultury

Nechoďte spát, ale přijďte společně prožít již 13. ročník muzejní noci. V Muzeu romské kultury jsme pro vás nachystali zajímavý a bohatý program. Děti vezměte s sebou, čeká na ně unikátní dřevěný kolotoč z dílny Matěje Holuba. Nudit se nebudou ani v muzeu, připravili jsme výtvarnou dílnu inspirovanou výstavou Andrej Pešta: Mire Sveti / Světy Andreje Pešty.

Pro větší návštěvníky máme již tradičně překvapení v podobě venkovního koncertu – letos vystoupí Erika Fečová a Live Band. Chybět nebude oheň na dvoře a výborné romské speciality, které připraví Milan Danihel z muzejní kavárny BENG!

Nezapomeňte navštívit naši stálou výstavu Příběh Romů, průvodci budou oblečeni v tradičních romských kostýmech – uvidíte romskou princeznu i finský kroj. Nabízíme i komentované prohlídky přechodné fotografické výstavy Andrej Pešta: Mire Sveti / Světy Andreje Pešty, zkrátka máte se na co těšit.

Přečteno: 973x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Muzeum romské kultury, Kultura, RomovéHLAVNÍ ZPRÁVY

Listopad 1989

Monika Duždová: Neuměla bych už žít v nesvobodě a na vše jen kývat hlavou

15.11.2019 20:52
Měla jsem jednadvacet let, tři malé děti a byla jsem už vdaná, když se v listopadu osmdesátém devátém začaly dít věci, kterým jsem v prvních chvílích nerozuměla. Ale podporovala jsem studenty v tom, že chtějí školy pro všechny a domáhají se svých práv a snad jsem v těch chvílích chtěla být s nimi na náměstích. Zvlášť, když televize odvysílala první sestřih událostí ze 16. listopadu, kdy studenti bratislavských vysokých škol k výročí studentstva pochodovali ulicemi Bratislavy až po tehdejší ministerstvo školství, kde před televizními kamerami přednesli své oprávněné požadavky a volali po dialogu, po svobodě, po školství pro všechny a prohlašovali, že nechtějí „reaktory“. O pár dní později už jsme mohli vidět v televizi i živé vstupy a mimořádná vysílání z demonstrací v Praze i ve velkých městech.
 celý článek

Plakát Kotlebových fašistů. Zdroj: Facebook

Dva Kotlebovci vyvěsili plakát s nápisem: „Zatočíme s asociály a politickými zloději: Pošleme je do pracovních táborů!“

14.11.2019 15:02
Slovenskou Lidovou stranu Naše Slovensko (ĽSNS) fašisty Mariana Kotleby opět prošetřuje policie. Dva extremisté z této strany zveřejnili na sociální síti plakát připomínající koncentrační tábor, podpořený nenávistným heslem.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo