romea - logo
7. srpna 2020 (pátek)
svátek má Lada

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Muzeum romské kultury zve na 13. ročník muzejní noci

18.5.2018 14:23
Romantická fotografie z výstavy Cikánský mýtus v Muzeu romské kultury
Romantická fotografie z výstavy Cikánský mýtus v Muzeu romské kultury

Nechoďte spát, ale přijďte společně prožít již 13. ročník muzejní noci. V Muzeu romské kultury jsme pro vás nachystali zajímavý a bohatý program. Děti vezměte s sebou, čeká na ně unikátní dřevěný kolotoč z dílny Matěje Holuba. Nudit se nebudou ani v muzeu, připravili jsme výtvarnou dílnu inspirovanou výstavou Andrej Pešta: Mire Sveti / Světy Andreje Pešty.

Pro větší návštěvníky máme již tradičně překvapení v podobě venkovního koncertu – letos vystoupí Erika Fečová a Live Band. Chybět nebude oheň na dvoře a výborné romské speciality, které připraví Milan Danihel z muzejní kavárny BENG!

Nezapomeňte navštívit naši stálou výstavu Příběh Romů, průvodci budou oblečeni v tradičních romských kostýmech – uvidíte romskou princeznu i finský kroj. Nabízíme i komentované prohlídky přechodné fotografické výstavy Andrej Pešta: Mire Sveti / Světy Andreje Pešty, zkrátka máte se na co těšit.

Přečteno: 991x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Muzeum romské kultury, Kultura, RomovéHLAVNÍ ZPRÁVY

Filip Grznár (zdroj: repro YouTube)

Grznár schvaloval zastřelení Roma a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. U soudu tvrdí, že šlo o nadsázku

4.8.2020 21:09
U okresního soudu v Chomutově začalo hlavní líčení v případu kulturisty Filipa Grznára, který schvaloval zastřelení mladého Roma v Chomutově a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. Je obviněný z násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci a ze schvalování trestného činu, za což mu hrozí až rok za mřížemi. Informuje o tom server iDNES.cz.
 celý článek

Josef Serinek (FOTO: Post Bellum)

AUDIO: Česká cikánská rapsodie. Vzpomínky proslulého „Černého partyzána“ Josefa Serinka čte herec Hynek Čermák

3.8.2020 12:10
Český rozhlas Vltava začíná vysílat čtení na pokračování vzpomínek proslulého "Černého partyzána" Josefa Serinka, jemuž se podařilo uprchnout z koncentračního tábora v Letech a zapojit se do oboje proti nacistům, kteří povraždili jeho rodinu. Premiéru každého dílu v podání herce Hynka Čermáka můžete poslouchat každý všední den v 11:30 na Vltavě a po odvysílání ještě po dobu dvou týdnů on-line.
 celý článek

videoZÁZNAM: "Leperiben: My nezapomínáme." Organizace Ara Art i letos pořádala pietní akci k připomínce obětí romského holocaustu

29.7.2020 11:58
V neděli 2. srpna od 18.30 se na pražském náměstí Míru uskutečnila 2. ročník pietní akce k připomínce obětí romského holocaustu, s názvem "Leperiben: My nezapomínáme".
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo