romea - logo
17. června 2019 (pondělí)
svátek má Adolf
Loading
rozšířené vyhledávaní

Průlomový projekt sociálního bydlení může v Brně začít. Schválili ho zastupitelé

5.2.2016 15:16
Matěj Hollan (Foto: youtube.com)
Matěj Hollan (Foto: youtube.com)

Zastupitelé města Brno v úterý schválili pilotní projekt "Rychlého zabydlení rodin s dětmi". Cílem projektu, který vzniká ve spolupráci s Platformou pro sociální bydlení a ministerstvem práce, je podpora vybraných rodin ohrožených bezdomovectvím. V první fázi se počítá s přidělením asi padesátky bytů, přičemž zájemci budou pod kontrolou sociálních pracovníků. Informuje o tom oficiální web města.

Koalice složená z hnutí ANO, Žít Brno, zelených a KDU-ČSL projekt schválila téměř jednomyslně. Projekt odhlasovali také zástupci TOP 09. Proti nehlasovali ani opoziční zastupitelé z ČSSD, KSČM a ODS, hlasování se ale buď zdrželi nebo nehlasovali vůbec a před hlasováním opustili sál, jako to udělal také bývalý primátor města Roman Onderka. Kritikou před hlasováním nešetřila především ODS a ČSSD.

Ministryně Marksová projekt označila za průlomový

„Je to v mnoha ohledech pro Českou republiku průlomová záležitost,“ uvedla ještě před samotným hlasováním pro Deník Referendum ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová. Projekt by mohl podle ní být silnou inspirací i dalším městům. Upozornila také na to, že jinde se situace rodin i jednotlivců ohrožených bezdomovectvím řeší pouze problematickou existencí ubytoven nebo azylových domů.

To, jak projekt postupuje a jestli je úspěšný, vyhodnotí jeho realizátoři po dvou letech a podle výsledků se vedení města rozhodne, jestli projekt rozšíří i na další rodiny.

„Nechceme lidi na ulicích či v ubytovnách udržovat navěky, ale prostřednictvím zajištění bydlení s dalšími návaznými sociálními službami jejich bezdomovectví ukončit. Když dokázali bezdomovectví rodin prakticky vymýtit v jiných městech, v Brně to dokážeme také,“ uvedl v rozhovoru pro Deník Referendum náměstek brněnského primátora Matěj Hollan z Žít Brno.

„Zařazení do projektu bude podmíněno intenzivní prací se sociálním pracovníkem, který bude s klientem řešit samozřejmě i jeho příjmy. Prioritou je člověka zabydlet, což ho podpoří v tom, aby si práci našel. Obdobné projekty ze zahraničí ukazují významné zvýšení zaměstnatelnosti v souvislosti s tím, že si člověk najde bydlení. Stejně tak se snižuje zadluženost, zlepšuje docházka dětí do škol, jejich zdravotní stav a podobně,“ vysvětlil očekávaný postup zastupitel pro sociální otázky Martin Freund.

Přečteno: 994x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Brno, Žít Brno, sociální bydlení, Bydlení, Platforma pro sociální bydleníHLAVNÍ ZPRÁVY

Setkání romských studentů Baruvas v Týnci nad Sázavou (květen 2019) (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

videoROMEA spustila kampaň na podporu romských studentů. Zapojit se můžete i vy!

11.6.2019 11:45
ROMEA spustila další fundrasingovou kampaň na podporu romských studentů středních a vyšších odborných škol, tentokrát s názvem Společně to dokážeme. Pětiletý projekt Romský stipendijní program pro studenty SŠ a VOŠ odstartovala ROMEA v ropce 2016. Za tu doby podpořila stipendiem 198 studentů středních a vyšších odborných škol, umožnila studentům zúčastnit se 283 vzdělávacích kurzů, doučování nebo školních exkurzí a uspořádala 9 studentských setkání BARUVAS pro 215 studentů.
 celý článek

Památník v Lidicích. (FOTO: Wikipedia.org)

Před 77 lety vypálili nacisté Lidice. V sobotu proběhne v památníku pietní akt

10.6.2019 15:56
V sobotu 15. června od 10:00 proběhne v Památníku Lidice Pietní vzpomínka k 77. výročí vyhlazení obce Lidice a osady Ležáky. V Ležácích se vzpomínková akce uskuteční v neděli 23. června.
 celý článek

--ilustrační foto--

Několik bitek v Kojetíně, medializuje se pouze ta "romská", starosta píše o "cikánském zlořádu"

10.6.2019 14:37
Na Masarykově náměstí v Kojetíně došlo v pátek 7.června večer k hromadné rvačce dvou skupin lidí. Podle starosty obce Leoše Ptáčka šlo o místní Romy. Zraněni byli dva lidé, došlo k poškození automobilu a střelbě z plynové pistole. Případ policisté vyšetřují jako trestné činy výtržnictví, poškození cizí věci a pokus těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo