romea - logo
18. května 2022 (středa)
svátek má Nataša

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

R-Mosty zvou na kurz zaměřený na inkluzi Romů ve školství

25.11.2016 13:32
Kurz pro pedagogy a další pedagogické pracovníky. (FOTO: R-Mosty)
Kurz pro pedagogy a další pedagogické pracovníky. (FOTO: R-Mosty)

V termínu 6. a 7. prosince se uskuteční letošní poslední kurz pro pedagogy a další pedagogické pracovníky, kteří chtějí lépe porozumět romským dětem. Tento akreditovaný kurz R-Mosty nabízejí zdarma díky podpoře ministerstva školství.Je vhodný pro všechny pedagogické pracovníky, pro kontaktní pracovníky v sociálních službách, pro pracovníky pedagogicko - psychologických poraden a pro další profese, které při své práci přicházejí do kontaktu s Romy a s romskými žáky.

Kurz poskytuje informační servis v podobě ucelených dat o romské historii, jazyce, kulturních specifikách i současné socioekonomické situaci a pomocí interaktivní diskuse osvětluje některé zažité stereotypy a nedorozumění, která v kontaktech mezi Romy a majoritou vznikají.

Absolventi kurzu, který je úspěšně realizován již sedmým rokem, oceňují, že díky němu získávají větší povědomí o romské komunitě, což jim umožňuje efektivnější komunikaci a spolupráci s romskými žáky a klienty. Lektory semináře jsou romisté Mgr. Barbora Šebová a Bc. David Tišer a expertka na inkluzivní vzdělávání a ředitelka ZŠ Kopřivnice Mgr. Vlasta Geryková. Délka kurzu je 16 hodin. Mimopražským účastníkům je hrazena doprava a ubytování. Zájemci se mohou hlásit E-mailem na adam@r-mosty.cz nebo telefonicky na číslo 725 345 594. Maximální kapacita je 15 osob.

Projekt je financován Ministerstvem školství mládeže a tělovýchovy České Republiky. Kurz má akreditaci v rámci systému DVPP. Pro více informací navštivte www.r-mosty.cz.

R-Mosty
Přečteno: 2152x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

R-Mosty, o. s., Vzdělávání, pedagogové, RomovéHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo