romea - logo
23. května 2022 (pondělí)
svátek má Vladimír

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Rada vlády pro záležitosti romské menšiny vyzývá k rychlému vyřešení situace v Přednádraží

Praha, Ostrava, 21.8.2012 10:21, (ROMEA)
--ilustrační foto--
--ilustrační foto--

Občanská část Rady vlády pro záležitosti romské menšiny vyzývá představitele statutárního města Ostrava k řešení sociální krize v lokalitě Přednádraží, kde dosud žije několik desítek ostravských obyvatel. Vyzývá zejména k vyřešení majetkoprávních vztahů k vlastnictví kanalizace, která je dosud předmětem sporů a kterou podle vlastního vyjádření ze dne 28.03.2012 podepsaného vedoucím majetkového odboru vlastní samo město Ostrava.

Občanští členové Rady vlády pro záležitosti romské menšiny jsou si vědomi podílu některých obyvatel Přednádraží na likvidaci několika objektů, zároveň ale upozorňujeme na ostatní obyvatele, kteří v lokalitě vedli dosud bezproblémový život, včetně včasných plateb za využívané služby soukromého i veřejného charakteru. Vyzýváme město Ostrava k řešení sociální situace těchto neproblémových obyvatel jiným způsobem, než sestěhováním do místních ubytoven s krajně nevyhovujícími životními podmínkami a značně předraženým nájemným.

Občanská část rady vlády dále upozorňuje na vyjádření majitele lokality Přednádraží p. Roztočila, který chce část z lokality zanechat funkční a v případě vyřešení kanalizace coby veřejné služby domy opravit takovým způsobem, aby se v nich dalo bezpečně žít v podmínkách odpovídajících normě.  Současné podmínky jsou značně nevyhovující a obyvatelé jsou vystaveni rizikům nákazy infekčních chorob. Upozorňujeme také na to, že značně nehygienické podmínky jsou rovněž na několika ubytovnách, kam se mají obyvatelé přestěhovat.

K rychlému vyřešení sociální krize vyzýváme také s ohledem na blízký začátek školního roku 2012/2013, kdy může nepříznivá sociální situace negativně ovlivnit i docházku a připravenost dětí z lokality Přednádraží na školní povinnosti.

Přečteno: 1704x
 

Kam dál:

Štítky:  

Rada vlády pro záležitosti romské menšiny, Ostrava, GhettaHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo