romea - logo
13. července 2020 (pondělí)
svátek má Markéta
Loading
rozšířené vyhledávaní

Radkovi Horváthovi rasisticky nadávali a vyhrožovali smrtí v děčínské restauraci. Policie případ odložila

Děčín, 30.12.2014 19:00, (ROMEA)
Drahomír Radek Horváth (FOTO: Saša Uhlová)
Drahomír Radek Horváth (FOTO: Saša Uhlová)

Vulgární rasistické nadávky a výhružky smrtí slyšel na konci listopadu v jedné z restaurací v Děčíně Drahomír Radek Horváth a jeho přátelé. Horváth se nenechal vyprovokovat a celý incident oznámil na policii. Ta po necelém měsíci případ odložila, s tím, že nebyly zjištěny skutečnosti odůvodňující podezření, že jej spáchala určitá osoba.

Nepřehlédněte:

„Co tady dělají špinavý cikáni?! Okamžitě odsud táhni, tohle je podnik jenom pro bílé! Černý cikáni tady nemají co pohledávat v české hospodě! Vypadněte odtud černý huby, nebo vás všechny pozabíjím," pokřikoval na Horvátha a jeho přátele přes celý Sport-bar jeden z návštěvníků restaurace.

"Plná hospoda a jediná malá, křehká servírka se mě zastala a rasistického útočníka okřikla. Smutné a zároveň traumatizující. Dosáhl jsem svého a nenechal se vyprovokovat, avšak spokojený jsem z toho nebyl," popsal pro server Romea.cz své pocity Drahomír Radek Horváth.

Horváth na rasistu podal trestní oznámení. "Pochopitelně, že jsem věc oznámil PČR a sepsal výpověď. Útočníkovo jednání naplňovala podle mého nejméně tři ustanovení paragrafů trestního zákoníku," uvedl Horváth.

I přesto, že Horváth policistům oznámil i jméno rasisty, po necelém měsíci policisté případ odložili. "Na Vaši žádost o vyrozumění ve věci přestupku Proti občanskému soužití dle § 49/1 c), e) zák. č. 200/1990 Sb., o přestupcích, který jste dne 23.11.2014 6:35 oznámil na Územní odbor Děčín, OOP Děčín – město, Kaštanová 301/2, 405 58 Děčín, Vám sděluji, že dne 20.12.2014 bylo Vaše oznámení v souladu s § 58 odst.3 písm. b) zák. č. 200/1990 Sb., o přestupcích, ve znění pozdějších předpisů odloženo, neboť do jednoho měsíce od oznámení nebyly zjištěny skutečnosti odůvodňující podezření, že jej spáchala určitá osoba," píše se ve vyrozumění, které serveru Romea.cz Horváth poskytl.

"Bláhově jsem se domníval, že právo má v této zemi průchod a spravedlnosti se lze domoci oficiální cestou. Nyní jsem nadmíru znechucen prací PČR Děčín a i když budu ještě Státní zastupitelství žádat o přezkum, tak i v tomto případě jsem skeptik. Ale bylo by velkou chybou domnívat se, že právě já se utopím v depresi a budu plakat nad marností svého počínání. Nikoliv, napříště se prostě zachovám jinak v podobné situaci...," uvedl pro server Romea.cz Drahomír Radek Horváth.

Přečteno: 2163x
 

Kam dál:

Štítky:  

Násilí z nenávisti, Rasismus, Extremismus, Policie, DěčínHLAVNÍ ZPRÁVY

Dokumentární film LETY

videoV Kampusu Hybernská se bude promítat dokumentární film LETY. Následovat bude debata s Renatou Berkyovou

8.7.2020 16:44
Ve čtvrtek 16. července od 18 hodin se v Kampusu Hybernská bude promítat celovečerní dokumentární film LETY. Romští tvůrci ve filmu zachycují snahy mnoha aktérů o odstranění vepřína i přetrvávající debatu o historii místa tzv. cikánského tábora. Po promítání bude následovat debata se spoluautorkou dokumentu Renatou Berkyovou.
 celý článek

Stipendisté organizace ROMEA (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Nová výzva pro romské studenty středních a vysokých škol! ROMEA vyhlašuje stipendijní program pro rok 2020/21

19.6.2020 15:36
Romští studenti se mohou od pondělí 22. června do pátku 17. července hlásit o stipendium organizace ROMEA na školní, potažmo akademický, rok 2020/2021. Stipendijní program běží od roku 2016 a letos stipendiem podpoří 90 romských studentů středních, vyšších odborných a nově také vysokých škol. Do programu se mohou hlásit studenti prezenční i distanční formy studia a u vysokoškoláků v jakémkoli stupni bakalářského, magisterského i doktorského studia. Pro zájemce bude od pondělí na webových stránkách www.romskastipendia.cz otevřen elektronický formulář, prostřednictvím kterého budou moci studenti žádosti posílat.
 celý článek

Lubomír Volný a Miroslav Kalousek se ve sněmovně přetahovali o nápis All Lives Matter. Malá černošská holčička vysvětluje co znamená heslo Black Lives Matter (Koláž: Romea.cz)

Je heslo Black Lives Matter rasistické? Volný provokoval ve sněmovně, Kalousek zasahoval. Vysvětlení nabízí malá černošská holčička

7.7.2020 22:25
O rozruch ve sněmovním jednacím sále se dnes postaral nezařazený poslanec Lubomír Volný (Jednotní). Navrhoval, aby dolní komora vyslovila souhlas s výrokem prezidenta Miloše Zemana, že je heslo amerických protestů Black Lives Matter (Na černošských životech záleží) rasistické.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo