romea - logo
13. prosince 2019 (pátek)
svátek má Lucie
Loading
rozšířené vyhledávaní

Radkovi Horváthovi rasisticky nadávali a vyhrožovali smrtí v děčínské restauraci. Policie případ odložila

Děčín, 30.12.2014 19:00, (ROMEA)
Drahomír Radek Horváth (FOTO: Saša Uhlová)
Drahomír Radek Horváth (FOTO: Saša Uhlová)

Vulgární rasistické nadávky a výhružky smrtí slyšel na konci listopadu v jedné z restaurací v Děčíně Drahomír Radek Horváth a jeho přátelé. Horváth se nenechal vyprovokovat a celý incident oznámil na policii. Ta po necelém měsíci případ odložila, s tím, že nebyly zjištěny skutečnosti odůvodňující podezření, že jej spáchala určitá osoba.

Nepřehlédněte:

„Co tady dělají špinavý cikáni?! Okamžitě odsud táhni, tohle je podnik jenom pro bílé! Černý cikáni tady nemají co pohledávat v české hospodě! Vypadněte odtud černý huby, nebo vás všechny pozabíjím," pokřikoval na Horvátha a jeho přátele přes celý Sport-bar jeden z návštěvníků restaurace.

"Plná hospoda a jediná malá, křehká servírka se mě zastala a rasistického útočníka okřikla. Smutné a zároveň traumatizující. Dosáhl jsem svého a nenechal se vyprovokovat, avšak spokojený jsem z toho nebyl," popsal pro server Romea.cz své pocity Drahomír Radek Horváth.

Horváth na rasistu podal trestní oznámení. "Pochopitelně, že jsem věc oznámil PČR a sepsal výpověď. Útočníkovo jednání naplňovala podle mého nejméně tři ustanovení paragrafů trestního zákoníku," uvedl Horváth.

I přesto, že Horváth policistům oznámil i jméno rasisty, po necelém měsíci policisté případ odložili. "Na Vaši žádost o vyrozumění ve věci přestupku Proti občanskému soužití dle § 49/1 c), e) zák. č. 200/1990 Sb., o přestupcích, který jste dne 23.11.2014 6:35 oznámil na Územní odbor Děčín, OOP Děčín – město, Kaštanová 301/2, 405 58 Děčín, Vám sděluji, že dne 20.12.2014 bylo Vaše oznámení v souladu s § 58 odst.3 písm. b) zák. č. 200/1990 Sb., o přestupcích, ve znění pozdějších předpisů odloženo, neboť do jednoho měsíce od oznámení nebyly zjištěny skutečnosti odůvodňující podezření, že jej spáchala určitá osoba," píše se ve vyrozumění, které serveru Romea.cz Horváth poskytl.

"Bláhově jsem se domníval, že právo má v této zemi průchod a spravedlnosti se lze domoci oficiální cestou. Nyní jsem nadmíru znechucen prací PČR Děčín a i když budu ještě Státní zastupitelství žádat o přezkum, tak i v tomto případě jsem skeptik. Ale bylo by velkou chybou domnívat se, že právě já se utopím v depresi a budu plakat nad marností svého počínání. Nikoliv, napříště se prostě zachovám jinak v podobné situaci...," uvedl pro server Romea.cz Drahomír Radek Horváth.

Přečteno: 2143x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Násilí z nenávisti, Rasismus, Extremismus, Policie, DěčínHLAVNÍ ZPRÁVY

Vánoce na turistické základně Myšinec v Budišovicích u Hrabyně prožily děti z dětských domovů z Čeladné, Příbora, Liptálu, Býchor a Uherského Ostrohu. (FOTO: Vladislav Sobol)

videoZÁZNAM: Situace je zoufalá, děti z dětských domovů končí i po 30 letech rozvoje ústavní péče na ulici

25.11.2019 11:33
V České republice vyrůstá v dětských domovech a dalších typech zařízení pobytové péče přes 8 000 dětí, z toho několik stovek ročně odchází do dospělosti.
 celý článek

Dalibor Karvay

Vídeňský symfonický orchestr jmenoval houslistu Dalibora Karvaye prvním koncertním mistrem

22.11.2019 11:15
Vídeňský symfonický orchestr jmenoval 34-letého slovenského houslistu Dalibora Karvaye svým prvním koncertním mistrem. Informoval o tom hudebníh časopis The Strad.
 celý článek

Druhý ročník ocenění od romských organizací a nezávislých osobností Lúč z tmy (Foto: Facebook Lúč z tmy)

videoZÁZNAM: Slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy

22.11.2019 0:01
Přímý přenos slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy, které každoročně udělují romské organizace a nezávislé osobnosti těm, kteří se dlouhodobě zasazují o zlepšení postavení Romů v různých oblastech života nebo se významným způsobem podílejí na budování mostů mezi Romy a většinovou společností. Záštitu nad 2. ročníkem ocenění Lúč z tmy převzala slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Přenos z bratislavského Caffe Berinka odvysílá ROMEA TV od 19 hodin.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo