romea - logo
22. ledna 2022 (sobota)
svátek má Slavomír

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Radnice v Bohdanči se obává, že z hotelu technik vznikne ubytovna

Bohdaneč, 20.3.2013 15:29, (ROMEA)

Radnice v Lázních Bohdaneč na Pardubicku se obává, že se z opuštěného hotelu Technik stane ubytovna. Objekt je několik měsíců na prodej, nabídku dostalo i město, ale 12,65 milionu korun za něj nejspíš nezaplatí. ČTK to dnes řekla starostka Květoslava Jeníčková.

"Část veřejnosti má obavu, že se objekty tohoto typu spíš využívají jako ubytovny a může to v obcích dělat problémy," řekla starostka.

V některých městech například na severu Čech byly v minulosti ubytovny zdrojem sociálního napětí mezi místními a lidmi z ubytoven. Například ve Varnsdorfu předloni několik stovek obyvatel demonstrovalo proti údajně nespravedlivému systému výplaty sociálních dávek a "nepřizpůsobivým obyvatelům". Jejich protestní pochody často vedly i k ubytovnám, které obývají převážně Romové.

Podle místostarosty Lázní Bohdaneč Zdeňka Gilara není cena bývalého hotelu Technik až tak vysoká vzhledem k tomu, že k objektu náleží pozemky například s tenisovými kurty. Hotel stojí v blízkosti centra a není v dobrém technickém stavu. Při předcházející rekonstrukci byl použit azbest, který by se musel odstranit a obtížně likvidovat, řekl Gilar.

"Když se to spočítá, zase tak drahé to není, mnohem víc by ale stály opravy. A nemůžeme koupit všechny nemovitosti ve městě. Teď nám spadla do klína sokolovna, kterou musíme opravit," řekl Gilar.

Nabídku teď musí projednat zastupitelé, ale nejspíš se pro koupi nerozhodnou, protože jim to doporučili radní. Hotel Technik se zaměřoval na školení a vzdělávání. Je v něm 50 dvoulůžkových a tři čtyřlůžkové pokoje, sál pro 120 lidí, recepce a bar. Realitní kancelář na svých stránkách uvádí, že podnikatelský záměr byl koncipován jako penzion pro seniory.

Přečteno: 855x
 

Kam dál:

Štítky:  

ubytovny, radnice, RomovéHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo