romea - logo
26. června 2022 (neděle)
svátek má Adriana

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Rakušan jednal s ukrajinským ministrem o romských uprchlících. Ukrajinská policie se má zabývat organizovanými odjezdy Romů z Ukrajiny

17.5.2022 20:23
Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) jednal 17. 5. 2022 se svým ukrajinským protějškem Denysem Monastyrským (FOTO: MV ČR)
Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) jednal 17. 5. 2022 se svým ukrajinským protějškem Denysem Monastyrským (FOTO: MV ČR)

O situaci romských uprchlíků či vyšetřování válečných zločinů na Ukrajině jednal dnes ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) se svým ukrajinským protějškem Denysem Monastyrským. Ministerstvo vnitra v tiskové zprávě uvedlo, že Monastyrského požádal o vyšetření možného organizovaného vypravování lidí ze Zakarpatské oblasti za vidinou výhod, na které by mohli mít právo v EU.

Hlavním tématem rozhovoru Rakušana s Monastyrským byly podle vnitra aktuální problémy související s migrační vlnou. Ministři se zabývali především romskými uprchlíky ze Zakarpatské oblasti, kteří jsou jako držitelé maďarských pasů občany Evropské unie a v Česku nemají na rozdíl od ukrajinských občanů nárok na dočasnou ochranu.

"Požádal jsem ukrajinského ministra, zda by se mohla ukrajinská policie věnovat podezření z organizovaného zločinu v Zakarpatské oblasti, odkud jsou lidé možná organizovaně vypravováni za hranice EU s vidinou výhod, které u nás nemají právo získat," uvedl Rakušan. Monastyrskyj vzal podle Rakušana upozornění velmi vážně a ukrajinská policie se jím bude navzdory válečnému konfliktu zabývat.

Ministři hovořili také o vyšetřování válečných zločinů pomocí mezinárodních vyšetřovacích týmů. Podílet by se na něm měli i čeští policisté. Česko také přislíbilo pomoc s obnovou Ukrajiny, podpořit chce například aktivity, které povedou k odminování území.

Přečteno: 642x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Ministerstvo vnitra, Ukrajina, Migrace, Uprchlíci, uprchlík, Sociální dávky



HLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky







..
romea - logo