romea - logo
10. července 2020 (pátek)
svátek má Libuše/Amálie
Loading
rozšířené vyhledávaní

Rapem proti kriminalitě: Lukrecius Chang vydává nový klip

1.8.2016 12:53
Lukrecius Chang. (FOTO: Archiv Lukrecia Changa)
Lukrecius Chang. (FOTO: Archiv Lukrecia Changa)

Lukrecius Chang vydává nový videoklip ke stejnojmennému krátkému filmu Syn. Snímek s podtitulem Krimi drama z ghetta přibližuje příběh romského mladíka, který bere život do vlastních rukou a pomáhá zlepšovat soužití ve svém okolí, přičemž naráží na složité rodinné vazby a jiné překážky.

Kromě rapu a kickboxu působí Chang v oblasti prevence kriminality – pracuje jako asistent prevence kriminality v Karviné. Svou hudební tvorbou se dlouhodobě snaží přiblížit oblast prevence široké veřejnosti a zejména mládeži. V roce 2014 například složil pro projekt prevence neformální znělku.

"Byl jsem osloven Ministerstvem vnitra České republiky, abych zkusil natočit nějaký song. Je to poprvé, kdy vznikla nějaká hudba pro Asistenty prevence kriminality a městské policie," uvedl tehdy pro server Romea.cz Chang.

V letošním roce se podílel na DVD, které mapuje práci karvinských preventistů, a které vyšlo v rámci programu Mládež v akci a projektu Cesta k městu II. V dokumentu nazvaném Návrat ke zdravému rozumu přibližuje ředitel městské policie, protidrogový koordinátor, asistenti prevence kriminality, strážníci a další zúčastnění svou každodenní práci.

TRAILER

 

„Rozdíl mezi asistentem prevence kriminality a strážníkem lze spatřovat z pohledu běžného občana třeba i v tom, že asistent prevence kriminality pro ně představuje nerepresivní složku. Proto se právě na asistenty rádi často obrací, očekávají lidský přístup a pomoc v jejich situaci,“ vysvětluje zástupce ředitele karvinské městské policie Václav Ožana.

Součástí DVD je hudební část – autoři se svými songy snaží přirozenou formou vysvětlit, co to prevence je, v čem spočívá a přiblížit mladým lidem nástrahy a následky nezodpovědného jednání.

„Projektem bychom rádi podpořili zejména mládež, aby se na dokument i klipy podívala a něco si z toho vzala. Zároveň bychom byli rádi za nějakou zpětnou vazbu,“ říká Chang.

VIDEO

Nepřehlédněte:

Tři tváře Lukrecia Changa v Desetiminutovce: Raper, kickboxer a asistent prevence kriminality

Přečteno: 1933x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Prevence, asistent prevence kriminality, Karviná, Policie, Mládež, Lukrecius ChangHLAVNÍ ZPRÁVY

Dokumentární film LETY

videoV Kampusu Hybernská se bude promítat dokumentární film LETY. Následovat bude debata s Renatou Berkyovou

8.7.2020 16:44
Ve čtvrtek 16. července od 18 hodin se v Kampusu Hybernská bude promítat celovečerní dokumentární film LETY. Romští tvůrci ve filmu zachycují snahy mnoha aktérů o odstranění vepřína i přetrvávající debatu o historii místa tzv. cikánského tábora. Po promítání bude následovat debata se spoluautorkou dokumentu Renatou Berkyovou.
 celý článek

Stipendisté organizace ROMEA (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Nová výzva pro romské studenty středních a vysokých škol! ROMEA vyhlašuje stipendijní program pro rok 2020/21

19.6.2020 15:36
Romští studenti se mohou od pondělí 22. června do pátku 17. července hlásit o stipendium organizace ROMEA na školní, potažmo akademický, rok 2020/2021. Stipendijní program běží od roku 2016 a letos stipendiem podpoří 90 romských studentů středních, vyšších odborných a nově také vysokých škol. Do programu se mohou hlásit studenti prezenční i distanční formy studia a u vysokoškoláků v jakémkoli stupni bakalářského, magisterského i doktorského studia. Pro zájemce bude od pondělí na webových stránkách www.romskastipendia.cz otevřen elektronický formulář, prostřednictvím kterého budou moci studenti žádosti posílat.
 celý článek

Lubomír Volný a Miroslav Kalousek se ve sněmovně přetahovali o nápis All Lives Matter. Malá černošská holčička vysvětluje co znamená heslo Black Lives Matter (Koláž: Romea.cz)

Je heslo Black Lives Matter rasistické? Volný provokoval ve sněmovně, Kalousek zasahoval. Vysvětlení nabízí malá černošská holčička

7.7.2020 22:25
O rozruch ve sněmovním jednacím sále se dnes postaral nezařazený poslanec Lubomír Volný (Jednotní). Navrhoval, aby dolní komora vyslovila souhlas s výrokem prezidenta Miloše Zemana, že je heslo amerických protestů Black Lives Matter (Na černošských životech záleží) rasistické.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo