romea - logo
18. května 2022 (středa)
svátek má Nataša

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Rapem proti kriminalitě: Lukrecius Chang vydává nový klip

1.8.2016 12:53
Lukrecius Chang. (FOTO: Archiv Lukrecia Changa)
Lukrecius Chang. (FOTO: Archiv Lukrecia Changa)

Lukrecius Chang vydává nový videoklip ke stejnojmennému krátkému filmu Syn. Snímek s podtitulem Krimi drama z ghetta přibližuje příběh romského mladíka, který bere život do vlastních rukou a pomáhá zlepšovat soužití ve svém okolí, přičemž naráží na složité rodinné vazby a jiné překážky.

Kromě rapu a kickboxu působí Chang v oblasti prevence kriminality – pracuje jako asistent prevence kriminality v Karviné. Svou hudební tvorbou se dlouhodobě snaží přiblížit oblast prevence široké veřejnosti a zejména mládeži. V roce 2014 například složil pro projekt prevence neformální znělku.

"Byl jsem osloven Ministerstvem vnitra České republiky, abych zkusil natočit nějaký song. Je to poprvé, kdy vznikla nějaká hudba pro Asistenty prevence kriminality a městské policie," uvedl tehdy pro server Romea.cz Chang.

V letošním roce se podílel na DVD, které mapuje práci karvinských preventistů, a které vyšlo v rámci programu Mládež v akci a projektu Cesta k městu II. V dokumentu nazvaném Návrat ke zdravému rozumu přibližuje ředitel městské policie, protidrogový koordinátor, asistenti prevence kriminality, strážníci a další zúčastnění svou každodenní práci.

TRAILER

 

„Rozdíl mezi asistentem prevence kriminality a strážníkem lze spatřovat z pohledu běžného občana třeba i v tom, že asistent prevence kriminality pro ně představuje nerepresivní složku. Proto se právě na asistenty rádi často obrací, očekávají lidský přístup a pomoc v jejich situaci,“ vysvětluje zástupce ředitele karvinské městské policie Václav Ožana.

Součástí DVD je hudební část – autoři se svými songy snaží přirozenou formou vysvětlit, co to prevence je, v čem spočívá a přiblížit mladým lidem nástrahy a následky nezodpovědného jednání.

„Projektem bychom rádi podpořili zejména mládež, aby se na dokument i klipy podívala a něco si z toho vzala. Zároveň bychom byli rádi za nějakou zpětnou vazbu,“ říká Chang.

VIDEO

Nepřehlédněte:

Tři tváře Lukrecia Changa v Desetiminutovce: Raper, kickboxer a asistent prevence kriminality

Přečteno: 2013x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Prevence, asistent prevence kriminality, Karviná, Policie, Mládež, Lukrecius ChangHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo