romea - logo
20. října 2020 (úterý)
svátek má Vendelín

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Rapeři z PSH v novém klipu nekompromisně míří proti těm, co vyvolávají nenávist. Fuck off Ortel i Konvička, říkají bez okolků

30.6.2016 17:06
Nový videoklip PSH nese nesmlouvavé pojmenování -
Nový videoklip PSH nese nesmlouvavé pojmenování - "Fuck Off" (foto: screen z videoklipu na YouTube)

Legenda českého rapu - uskupení PSH - vypustila do světa nový videoklip pod nekompromisním názvem  "Fuck Off". V textu, v kterém si rapeři rozhodně neberou žádné servítky, míří proti sílící nenávisti vůči jinakosti, menšinám, uprchlíkům a cizincům. Nesmlouvavá kritika dopadá i na manipulativní jednání českých médií, politiků i lidí z hudební branže, kteří zneužívají situace a podporují paniku mezi lidmi, kteří jí podléhají až moc snadno. Klip zhlédlo na YouTube už přes 130 tisíc lidí.

"Fuck off Ortel, fuck off Brichta, fuck off Konva ... chci svobodu, nechci šeď, svět jsou barvy" - jasná zpráva pro ty, kteří si nový počin od PSH pustí.

Klipu si všiml například i redaktor Respektu Pavel Turek a udělal rozhovor s jednou z hlavních postav uskupení PSH, Vladimirem 518.

"Cítíme, že se ve společnosti něco děje, a nechtělo se nám dělat mrtvé brouky. V únoru jsme vydali Manifest. Vyjádření za všechny kapely, které sdružujeme, aby bylo mezi námi a našimi fanoušky jasno," vysvětluje Vladimir 518 důvody k natočení tohoto singlu.

"Pro mne je alarmující, že ta lehce paranoidní, xenofobní nálada prosákla do všech vrstev. V tu chvíli musí být člověk ostražitý. Netýká se to už jen některých médií a sociálních sítí, člověk si toho všímá mezi svými známými, v rodině, na koncertě v backstagi. Lidé začínají přemýšlet zkratkovitě, podléhají hysterii. Nejprve jsme to chtěli uklidnit oním manifestem, Fuck Off už je říznutí přímo do problému," říká k vývoji ve společnosti Vladimir 518.

VIDEO

Přečteno: 2161x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Xenofobie, Hudba, RadikalizaceHLAVNÍ ZPRÁVY

Fery Bartoš (FOTO: Facebook Fery B.)

Populární zpěvák Fery Bartoš varoval z nemocnice před onemocněním COVID-19: Není to chřipka, dávejte na sebe všichni pozor

17.10.2020 18:15
V době kdy i celá řada Romů sdílí na sociálních sítích dezinformace kolem onemocnění COVID-19 varoval před virem populární zpěvák Fery Bartoš. Ten musel být kvůli onemocnění COVID-19 hospitalizován a k dýchání mu pomáhaly přístroje. Na sociálních sítích o tom informoval jeho kamarád Roman Cina Červeňák.
 celý článek

--ilustrační foto--

videoPREMIÉRA: Ondra Gizman a Ondrej Ferko v hudebním pořadu BAŠAVEL

16.10.2020 13:30
V dalším díle hudebního pořadu Bašavel se představí tentokrát známé a netradiční duo. Ondra Gizman ml., který velmi bravurně ovládá hru na saxofon a ze Slovenska Ondrej Ferko, který pochází z muzikantské rodiny
 celý článek

Filip Grznár (zdroj: repro YouTube)

Kulturista Filip Grznár shvaloval vraždu a vyhrožoval vyvražděním chomutovských Romů. Dostal pokutu 15 000 korun

16.10.2020 10:20
S peněžitým trestem 15 tisíc korun odešel od chomutovského okresního soudu kulturista, zápasník MMA, fitness trenér a youtuber Filip Grznár. Soud ho uznal vinným z násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci a ze schvalování trestného činu. Podle obžaloby Grznár v červnu 2017 v Plzni natočil video, ve kterém schvaluje vraždu z května 2017 v Chomutově. Informuje o tom iDnes.cz. Grznár s pokutou nesouhlasí, na místě se proti verdiktu odvolal. Případem se bude Krajský soud v Ústí nad Labem.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo