romea - logo
31. května 2020 (neděle)
svátek má Kamila
Loading
rozšířené vyhledávaní

Rapeři z PSH v novém klipu nekompromisně míří proti těm, co vyvolávají nenávist. Fuck off Ortel i Konvička, říkají bez okolků

30.6.2016 17:06
Nový videoklip PSH nese nesmlouvavé pojmenování -
Nový videoklip PSH nese nesmlouvavé pojmenování - "Fuck Off" (foto: screen z videoklipu na YouTube)

Legenda českého rapu - uskupení PSH - vypustila do světa nový videoklip pod nekompromisním názvem  "Fuck Off". V textu, v kterém si rapeři rozhodně neberou žádné servítky, míří proti sílící nenávisti vůči jinakosti, menšinám, uprchlíkům a cizincům. Nesmlouvavá kritika dopadá i na manipulativní jednání českých médií, politiků i lidí z hudební branže, kteří zneužívají situace a podporují paniku mezi lidmi, kteří jí podléhají až moc snadno. Klip zhlédlo na YouTube už přes 130 tisíc lidí.

"Fuck off Ortel, fuck off Brichta, fuck off Konva ... chci svobodu, nechci šeď, svět jsou barvy" - jasná zpráva pro ty, kteří si nový počin od PSH pustí.

Klipu si všiml například i redaktor Respektu Pavel Turek a udělal rozhovor s jednou z hlavních postav uskupení PSH, Vladimirem 518.

"Cítíme, že se ve společnosti něco děje, a nechtělo se nám dělat mrtvé brouky. V únoru jsme vydali Manifest. Vyjádření za všechny kapely, které sdružujeme, aby bylo mezi námi a našimi fanoušky jasno," vysvětluje Vladimir 518 důvody k natočení tohoto singlu.

"Pro mne je alarmující, že ta lehce paranoidní, xenofobní nálada prosákla do všech vrstev. V tu chvíli musí být člověk ostražitý. Netýká se to už jen některých médií a sociálních sítí, člověk si toho všímá mezi svými známými, v rodině, na koncertě v backstagi. Lidé začínají přemýšlet zkratkovitě, podléhají hysterii. Nejprve jsme to chtěli uklidnit oním manifestem, Fuck Off už je říznutí přímo do problému," říká k vývoji ve společnosti Vladimir 518.

VIDEO

Přečteno: 2149x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Xenofobie, Hudba, RadikalizaceHLAVNÍ ZPRÁVY

Michal Gábor (FOTO: Archiv)

„U maturity jsem selhal. Se školou jsem chtěl skončit. Nakonec jsem našel motivaci,” říká romský stipendista

28.5.2020 16:20
„Jednou se ve třídě někomu něco ztratilo, nevím už, jestli šlo o peněženku, telefon nebo o jinou cennost. Učitelka řekla, že se všem žákům prohledají tašky. Jedno z dětí ukázalo na mě: „To určitě ukradl ten cigán“. Otevřel jsem tašku – a peněženka tam byla! Někdo mi ji tam podstrčil. Byla to hrozná situace, jak tohle máte vysvětlit?“ vypráví dvacetiletý Michal Gábor, mladý romský student druhého ročníku Fyzické geografie a geoekologie na Ostravské univerzitě, s jakými překážkami se musel na počátku své cesty za vzděláním potýkat.
 celý článek

Marek Horváth, jeden z organizátorů benefičního koncertu na podporu stipendia Václava Havla. (FOTO: Anglické gymnázium v Praze, Ivan Bárta)

videoMarek Horváth v Desetiminutovce plus ROMEA TV: Vzdělání je pro mě zásadní věc

27.5.2020 12:42
Dalším hostem naší Desetiminutovky je Marek Horváth, absolvent Anglického gymnázia v Praze. Na soukromé škole mohl studovat také díky stipendiu Václava Havla. V současné době pracuje v Agentuře pro sociální začleňování, baví ho historie, poznávání nových kultur a náboženství. Proč se Marek rozhodl pro Anglické gymnázium? Jaké je studium na Prague Collage? Jakou podporu může gymnázium nabídnout a jak? Co Marka motivuje ke studiu? To vše v Desetiminutovce Richarda Samka na ROMEA TV.
 celý článek

Vepřín v místě bývalého koncentračního tábora v Letech u Písku (FOTO: Muzeum romské kultury)

O podobě památníku romského holokaustu v Letech je rozhodnuto. Porota vítěze vybrala ze sedmi finalistů, veřejnosti ho představí 9. června

28.5.2020 9:27
O podobě památníku romského holokaustu v Letech u Písku je rozhodnuto. Zástupci Muzea romské kultury v Brně, které chce památník postavit, veřejnosti představí vítězný návrh v úterý 9. června v Nosticově paláci v Praze. Porota vítěze vybrala ze sedmi finalistů. Muzeum chce památník otevřít v roce 2023.
 celý článek

 
www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo