romea - logo
19. srpna 2019 (pondělí)
svátek má Ludvík
Loading
rozšířené vyhledávaní

Rapeři z PSH v novém klipu nekompromisně míří proti těm, co vyvolávají nenávist. Fuck off Ortel i Konvička, říkají bez okolků

30.6.2016 17:06
Nový videoklip PSH nese nesmlouvavé pojmenování -
Nový videoklip PSH nese nesmlouvavé pojmenování - "Fuck Off" (foto: screen z videoklipu na YouTube)

Legenda českého rapu - uskupení PSH - vypustila do světa nový videoklip pod nekompromisním názvem  "Fuck Off". V textu, v kterém si rapeři rozhodně neberou žádné servítky, míří proti sílící nenávisti vůči jinakosti, menšinám, uprchlíkům a cizincům. Nesmlouvavá kritika dopadá i na manipulativní jednání českých médií, politiků i lidí z hudební branže, kteří zneužívají situace a podporují paniku mezi lidmi, kteří jí podléhají až moc snadno. Klip zhlédlo na YouTube už přes 130 tisíc lidí.

"Fuck off Ortel, fuck off Brichta, fuck off Konva ... chci svobodu, nechci šeď, svět jsou barvy" - jasná zpráva pro ty, kteří si nový počin od PSH pustí.

Klipu si všiml například i redaktor Respektu Pavel Turek a udělal rozhovor s jednou z hlavních postav uskupení PSH, Vladimirem 518.

"Cítíme, že se ve společnosti něco děje, a nechtělo se nám dělat mrtvé brouky. V únoru jsme vydali Manifest. Vyjádření za všechny kapely, které sdružujeme, aby bylo mezi námi a našimi fanoušky jasno," vysvětluje Vladimir 518 důvody k natočení tohoto singlu.

"Pro mne je alarmující, že ta lehce paranoidní, xenofobní nálada prosákla do všech vrstev. V tu chvíli musí být člověk ostražitý. Netýká se to už jen některých médií a sociálních sítí, člověk si toho všímá mezi svými známými, v rodině, na koncertě v backstagi. Lidé začínají přemýšlet zkratkovitě, podléhají hysterii. Nejprve jsme to chtěli uklidnit oním manifestem, Fuck Off už je říznutí přímo do problému," říká k vývoji ve společnosti Vladimir 518.

VIDEO

Přečteno: 2113x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Xenofobie, Hudba, RadikalizaceHLAVNÍ ZPRÁVY

David Tišer (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Letošní titul jednoho ze tří maršálů Prague Pride získal romský aktivista David Tišer

8.8.2019 16:13
Prahou v sobotu projde karnevalový průvod hrdosti gayů, leseb, bisexuálů a translidí (LGBT) Prague Pride Parade. Takzvaný duhový pochod se v metropoli uskuteční podeváté. Od loňska průvod vede trojice maršálů či maršálek. Toto ocenění získávají lidé, kteří významným způsobem přispívají k prosazování rovných práv LGBT lidí a rozvoji LGBT komunit. Letos titul získal David Tišer, romský LGBT aktivista a ředitel společnosti ARA ART pořádající výstavy romských umělců či představení formou tzv. divadla utlačovaných. Dalším maršálem bude herec Jiří Hromada, který léta stál v čele gay hnutí v Česku a přispěl k prosazení zákona o registrovaném partnerství. Maršálkou se pak poslankyně ANO Karla Šlechtová.
 celý článek

Zástupci Muzea romské kultury převzali 3. dubna 2018  od firmy Agpi vepřín v Letech na Písecku. (FOTO: ČTK)

Muzeum romské kultury se ohradilo proti Filipovým výrokům. Výkup vepřína v Letech označil za zločin

8.8.2019 14:13
Za znepokojivé považuje výroky předsedy KSČM Vojtěcha Filipa dávající do souvislosti rostoucí ceny vepřového masa se zrušeným vepřínem v Letech u Písku, u kterého býval romský koncentrační tábor, Muzeum romské kultury. Filip na twitteru uvedl, že vláda vedená Bohuslavem Sobotkou (ČSSD) vykoupila vysoce efektivní podnik v Letech za půl miliardy korun a uzavřela ho bez náhrady a snížila tak produkci českého vepřového pod 30 procent spotřeby, a označil to za zločin.
 celý článek

Demonstrace několika asi 70 Romů z Česka, Slovenska i dalších zemí upozornila 8. července 2019 před budovu Evropského parlamentu v Bruselu na trvající diskriminaci a potíže romské menšiny v zemích Evropské unie. (FOTO: ČTK)

Tomáš Ščuka: Silné a slabé stránky bruselské demonstrace Romů

7.8.2019 13:33
Dne 8. 7. 2019 proběhla v Bruselu plánovaná demonstrace Romů žijících v Evropě. Hlavním organizátorem akce byl Štefan Pongo (český Rom žijící ve Velké Británii). Ten již dříve přišel s on-line fotokampaní Romů na sociálních sítích reagující na stereotypizující výroky prezidenta Miloše Zemana na adresu Romů, který na podzim 2018 několikrát veřejně o Romech prohlásil, že valná většina z nich nepracuje a pobírá sociální dávky.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo