romea - logo
13. listopadu 2019 (středa)
svátek má Tibor
Loading
rozšířené vyhledávaní

Rapeři z PSH v novém klipu nekompromisně míří proti těm, co vyvolávají nenávist. Fuck off Ortel i Konvička, říkají bez okolků

30.6.2016 17:06
Nový videoklip PSH nese nesmlouvavé pojmenování -
Nový videoklip PSH nese nesmlouvavé pojmenování - "Fuck Off" (foto: screen z videoklipu na YouTube)

Legenda českého rapu - uskupení PSH - vypustila do světa nový videoklip pod nekompromisním názvem  "Fuck Off". V textu, v kterém si rapeři rozhodně neberou žádné servítky, míří proti sílící nenávisti vůči jinakosti, menšinám, uprchlíkům a cizincům. Nesmlouvavá kritika dopadá i na manipulativní jednání českých médií, politiků i lidí z hudební branže, kteří zneužívají situace a podporují paniku mezi lidmi, kteří jí podléhají až moc snadno. Klip zhlédlo na YouTube už přes 130 tisíc lidí.

"Fuck off Ortel, fuck off Brichta, fuck off Konva ... chci svobodu, nechci šeď, svět jsou barvy" - jasná zpráva pro ty, kteří si nový počin od PSH pustí.

Klipu si všiml například i redaktor Respektu Pavel Turek a udělal rozhovor s jednou z hlavních postav uskupení PSH, Vladimirem 518.

"Cítíme, že se ve společnosti něco děje, a nechtělo se nám dělat mrtvé brouky. V únoru jsme vydali Manifest. Vyjádření za všechny kapely, které sdružujeme, aby bylo mezi námi a našimi fanoušky jasno," vysvětluje Vladimir 518 důvody k natočení tohoto singlu.

"Pro mne je alarmující, že ta lehce paranoidní, xenofobní nálada prosákla do všech vrstev. V tu chvíli musí být člověk ostražitý. Netýká se to už jen některých médií a sociálních sítí, člověk si toho všímá mezi svými známými, v rodině, na koncertě v backstagi. Lidé začínají přemýšlet zkratkovitě, podléhají hysterii. Nejprve jsme to chtěli uklidnit oním manifestem, Fuck Off už je říznutí přímo do problému," říká k vývoji ve společnosti Vladimir 518.

VIDEO

Přečteno: 2133x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Xenofobie, Hudba, RadikalizaceHLAVNÍ ZPRÁVY

--ilustrační foto--

videoGipsy.cz vydali nový klip. Nekoukejte jen do mobilů a běžte ven, vyzývají dospělé a děti

13.11.2019 10:03
Hudební skupina Gipsy.cz přichází po delší době s novým singlem, který je zároveň ochutnávkou z připravovaného alba, jenž vyjde v příštím roce. K písni „Život jde dál“ natočili rovněž videoklip.
 celý článek

Napravo původní památník, nalevo zničený památník (FOTO: Facebook)

Vandalové zničili památník romského holocaustu ve Skotsku

11.11.2019 14:27
Minulé pondělí se pracovníci organizace Romano Lav dozvěděli od místních obyvatel, že ve čtvrti Govanhill, ve městě Glasgow došlo k zavrženíhodnému činu. Neznámí vandalové totiž v tamním parku zničili památník, který byl věnován obětem romského holokaustu.
 celý článek

Vítězka Miss České republiky 2019, foto: archiv Nikola Kokyová

videoMiss ČR Nikola Kokyová: Rodiče mě naučili zůstávat nohama na zemi. Doufám, že pomůžu změnit názor na Romy

8.11.2019 15:54
V úterý 29. října převzala korunku a titul Miss České republiky 2019 dvacetiletá Nikola Kokyová z Kolína.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo