romea - logo
17. října 2021 (neděle)
svátek má Hedvika

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Rasista zmlátil Roma za to, že chodí s "bílou holkou". Teď stojí před soudem

19.8.2020 15:18
Ostrava, ilustrační foto. (FOTO: bau)
Ostrava, ilustrační foto. (FOTO: bau)

Alkohol, rasová nesnášenlivost a „bílá“, vzdělaná holka chodící s Romem. To už bylo moc na čtyřiadvacetiletého muže, který se od středy před Krajským soudem v Ostravě zodpovídá z napadení Roma (21 let). Obžalovanému hrozí mu až dvanáct let vězení. Informuje o tom Moravskoslezský deník.

Vše se odehrálo v prosinci loňského roku v baru v Ostravě-Zábřehu, kde si dali předvánoční dostaveníčko současní i bývalí zaměstnanci jednoho z občerstvovacích řetězců. Napadený Rom na setkání dorazil se svou přítelkyní, která není Romka. „Studuje psychologii. S tím mužem seděla u stolu a bavili se. Chtěl nějakou psychologickou radu. Pak jsem slyšel, jak jí říká, proč je s takovým černým zmr…,“ uvedl Rom. Při vzájemné výměně názorů jej obžalovaný rasisticky urážel a poté i udeřil pivní sklenicí do hlavy. Způsobil mu zranění s přibližně dvoutýdenní léčbou.

„Nabídl mi podání ruky, já jsem to gesto ignoroval. Nereagoval jsem,“ prohlásil obžalovaný. Připustil, že se během rozhovoru s dívkou zřejmě choval nevhodně. „Té slečně jsem asi něco řekl, co pana poškozeného nějak urazilo,“ připustil. Pak se ale podle svých slov jen bránil. „Natáhl se přes stůl, chytil mě pod krk a dal mi dvě rány do obličeje. Nečekal jsem to. Asi jsem zavdal příčinu pro ten útok, ale stoprocentně to nevím. V afektu jsem vzal sklenku a udeřil ho,“ řekl obžalovaný. Že použil rasistické urážky, nepopřel.

Moravskoslezský deník.cz
Přečteno: 3176x
 

Kam dál:

Štítky:  

Soud, Rasismus, rvačkaHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo