romea - logo
4. července 2020 (sobota)
svátek má Prokop
Loading
rozšířené vyhledávaní

Ředitel Agentury pro sociální začleňování: Klíčem k úspěchu je sociální bydlení

26.10.2015 11:46
Radek Jiránek, ředitel Agentury pro sociální začleňování (FOTO: Repro Česká televize)
Radek Jiránek, ředitel Agentury pro sociální začleňování (FOTO: Repro Česká televize)

Zákon o sociálním bydlení je podle ředitele Agentury pro sociální začleňování Radka Jiránka nyní klíčovým opatřením v boji se sociálním vyloučením. Zdůraznil to včera v pořadu České televize Otázky Václava Moravce.

„Vláda je na dobré cestě, 12. října byla schválena koncepce sociálního bydlení a to se nám jeví jako základní věc právě pro stabilizaci a pro pomoc sociálně vyloučeným, ať mluvíme o sociálně vyloučených Romech z hlediska etnicity tak na druhém pólu jsou to senioři, kteří jsou sociálně vyloučeni především z těch majetkových důvodů a i matky samoživitelky a další,“ řekl Jiránek s tím, že stále věří tomu, že se stihne plánovaný termín a zákon začne platit od ledna 2017.

Podle něj také koncepce sociálního bydlení pamatuje na to, aby sociální byty nekopírovaly půdorys ghetta, aby sociálně vyloučení nezůstali odděleni od „normální“ společnosti, byť třeba v důstojnějších bytech. „Domnívám se, že koncepce na několika místech právě hovoří... třeba o výstavbě bytových domů s maximálně 4 až 6 byty v nesegregovaných územích obce,“ připomenul Jiránek. „... cílem je právě mít sociální bydlení pro skupinu lidí sociálně vyčleněných... tak jaksi rozprostřeno po městě nějakým rovnoměrným způsobem tak, aby nevznikala další ghetta.“

Jiránek v rozhovoru mimo jiné také uvedl, že nemá obavy z toho, že by česká společnost nebyla schopna integrovat uprchlíky v rámci současné uprchlické krize. Souhlasí navíc s odhadem ministra Jiřího Dientsbiera, že Česko může přijmout výrazně více uprchlíků, než jsou počty, k nimž se zatím zavázalo v rámci schválených kvót. Jiří Dientsbier hovořil až o 15 tisících uprchlíků, které je ČR podle něj schopna bez problémů integrovat.

Přečteno: 956x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

sociální bydlení, Sociální vyloučeníHLAVNÍ ZPRÁVY

Lucie Kováčová v Desetiminutovce Plus Richarda Samka

videoDesetiminutovka Plus s Lucií Kováčovou: Kryštof Kolumbus v sukni, Romka která procestovala svět

22.6.2020 17:56
Lucie Kováčová začala snít o cestování, už když byla malá. Dle svých slov trávila v dětství většinu času v knihovnách s obrovskou touhou po znalostech o světě. Během prázdnin na rozdíl od ostatních dětí stihla přečíst i až 40 knih.
 celý článek

Další dezinformace na facebooku. Tuto výzvu, kterou si vymysleli krajně pravicoví vtipálci, bere hodně lidí vážně.

Češi poklekněte před Romy - tak zní další dezinformace na internetu. Hodně lidí ji bere vážně

22.6.2020 16:25
Česká krajní pravice v rámci své deziformační kampaně občas spáchá i nějaký ten pokus o žert. To se týká i rádoby parodické výzvy na facebooku, aby  Češi poklekli před Romy a políbili jim nohy. Není asi příliš divu, že poměrně dost jejích příznivců bere tenhle tento "vtip" vážně, odpovídá to mentální úrovni této části politického spektra. 
 celý článek

Stipendisté organizace ROMEA (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Nová výzva pro romské studenty středních a vysokých škol! ROMEA vyhlašuje stipendijní program pro rok 2020/21

19.6.2020 15:36
Romští studenti se mohou od pondělí 22. června do pátku 17. července hlásit o stipendium organizace ROMEA na školní, potažmo akademický, rok 2020/2021. Stipendijní program běží od roku 2016 a letos stipendiem podpoří 90 romských studentů středních, vyšších odborných a nově také vysokých škol. Do programu se mohou hlásit studenti prezenční i distanční formy studia a u vysokoškoláků v jakémkoli stupni bakalářského, magisterského i doktorského studia. Pro zájemce bude od pondělí na webových stránkách www.romskastipendia.cz otevřen elektronický formulář, prostřednictvím kterého budou moci studenti žádosti posílat.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo