romea - logo
14. října 2019 (pondělí)
svátek má Agáta
Loading
rozšířené vyhledávaní

Ředitel Agentury pro sociální začleňování: Klíčem k úspěchu je sociální bydlení

26.10.2015 11:46
Radek Jiránek, ředitel Agentury pro sociální začleňování (FOTO: Repro Česká televize)
Radek Jiránek, ředitel Agentury pro sociální začleňování (FOTO: Repro Česká televize)

Zákon o sociálním bydlení je podle ředitele Agentury pro sociální začleňování Radka Jiránka nyní klíčovým opatřením v boji se sociálním vyloučením. Zdůraznil to včera v pořadu České televize Otázky Václava Moravce.

„Vláda je na dobré cestě, 12. října byla schválena koncepce sociálního bydlení a to se nám jeví jako základní věc právě pro stabilizaci a pro pomoc sociálně vyloučeným, ať mluvíme o sociálně vyloučených Romech z hlediska etnicity tak na druhém pólu jsou to senioři, kteří jsou sociálně vyloučeni především z těch majetkových důvodů a i matky samoživitelky a další,“ řekl Jiránek s tím, že stále věří tomu, že se stihne plánovaný termín a zákon začne platit od ledna 2017.

Podle něj také koncepce sociálního bydlení pamatuje na to, aby sociální byty nekopírovaly půdorys ghetta, aby sociálně vyloučení nezůstali odděleni od „normální“ společnosti, byť třeba v důstojnějších bytech. „Domnívám se, že koncepce na několika místech právě hovoří... třeba o výstavbě bytových domů s maximálně 4 až 6 byty v nesegregovaných územích obce,“ připomenul Jiránek. „... cílem je právě mít sociální bydlení pro skupinu lidí sociálně vyčleněných... tak jaksi rozprostřeno po městě nějakým rovnoměrným způsobem tak, aby nevznikala další ghetta.“

Jiránek v rozhovoru mimo jiné také uvedl, že nemá obavy z toho, že by česká společnost nebyla schopna integrovat uprchlíky v rámci současné uprchlické krize. Souhlasí navíc s odhadem ministra Jiřího Dientsbiera, že Česko může přijmout výrazně více uprchlíků, než jsou počty, k nimž se zatím zavázalo v rámci schválených kvót. Jiří Dientsbier hovořil až o 15 tisících uprchlíků, které je ČR podle něj schopna bez problémů integrovat.

Přečteno: 941x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

sociální bydlení, Sociální vyloučeníHLAVNÍ ZPRÁVY

Václav Klaus ml. v Chanově (FOTO: Facebook Václava Klause ml.)

Chanovští Romové s Trikolórou nespolupracují. Klaus mladší dezinterpretoval společné setkání

9.10.2019 16:09
„Mluvili jsme s pár chlapama, co pracují a vedou tam pro děti fotbalový klub. Pan Bažo mě šokoval vyjádřením – “nejhorší pro nás jsou neziskovky, co dělají romobyznys”. Asi tak,“ napsal poslanec a předseda hnutí Trikolóra Václav Klaus mladší na svém facebooku po úterní návštěvě Chanova.
 celý článek

Roman Zach a skupiny Gipsy Kings v zábavném pořadu televize Nova Tvoje tvář má známý hlas (FOTO: Repro TV NOVA)

videoPatrik Banga: Roman Zach rozhodně není rasista. Kampaň na internetu je zbytečné šílenství

9.10.2019 13:44
Jsou chvíle, kdy fakt nejsem rád, že existují sociální sítě. Ano, člověk se může vyjádřit hned a k čemukoliv, dokonce si může vybrat i formu. Chcete video? Bude video. Chcete úderný text? Bude text! Ale sociální sítě mají svá negativa. Třeba šíření nepřesných zpráv. Nebo různé výklady jedné a té samé situace. A následující sociální šílenství.
 celý článek

Ilustrační foto (Foto: Pixabay)

Jak se dnes žije v "děcáku"? Problémem nejsou děti, ale jejich rodiče, říká ředitelka jednoho z nich Dana Kuchtová

9.10.2019 10:42
Prvorepubliková vila, která od roku 1949 funguje jako dětský domov, zeje v letních měsících prázdnotou. Všude panuje neskutečné ticho. „V období prázdnin tu moc dětí není,“ vysvětluje ředitelka pražského Dětského domova Klánovice a exministryně školství Dana Kuchtová, která celý rok pracuje na tom, aby děti v létě vyjely na tábor a podívaly se i do zahraničí.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo