romea - logo
17. ledna 2021 (neděle)
svátek má Drahoslav

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Regionům se sociálním napětím pomůže meziresortní skupina

Ústí nad Labem, 14.5.2014 10:55, (ROMEA)

Meziresortní skupina složená ze zástupců několika ministerstev, krajů a obcí bude řešit problémy regionů se sociálním napětím. Novinářům to včera na závěr návštěvy Ústeckého kraje řekl ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD). Skupina by podle něj měla pomoci například Ústeckému, Moravskoslezskému a Karlovarskému kraji.

Ve skupině budou podle Chovance zástupci ministerstev práce, vnitra, průmyslu a obchodu, životního prostředí nebo vládního úřadu pro národnostní menšiny. "Myslím si, že v poslední fázi přibude ještě ministerstvo financí," řekl Chovanec.

Skupina by měla mimo jiné řešit podporu investic, regulaci sběren nebo bezpečnost. Za nejdůležitější považuje Chovanec řešení sociálního bydlení a zastavení vyplácení přemrštěných nájmů v ubytovnách. Například na Šluknovsku viděl dvoupokojový byt nižší kategorie bez topení, za který platí lidé holý nájem 8500 korun měsíčně. "Je to o byznysu s lidskou chudobou a lidským neštěstím, který by měl skončit. Viděl jsem frustrované starousedlíky, frustrované obyvatele těch ubytoven a asi jednoho nebo dva vysmáté podnikatele, kteří na tom kšeftu bohatnou," uvedl Chovanec.

První výstupy předloží skupina podle ministra do několika týdnů. "Do 14 dnů bychom chtěli předložit první základní koncepční materiál a pak předpokládám, že pan premiér bude chtít zhruba jednou za měsíc na vládě zprávu, jak ten proces pokračuje," popsal plán Chovanec.

Nabídku působit ve skupině dostanou i obce a kraje. Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček (KSČM) řekl, že se místní samospráva zapojí. "Každopádně tu nabídku využijeme. Myslím, že to bude dobré, abychom měli jednak informace a zase aby ve skupině byly informace přímo z terénu," řekl Bubeníček.

Ministerstvo práce a sociálních věcí připravilo novelu zákona o hmotné nouzi, která by měla vyřešit situaci, kdy stát prostřednictvím doplatků na bydlení platí majitelům domů a ubytoven přemrštěné nájemné. Zákon by mohl platit od příštího roku. Děčínský poslanec Jaroslav Foldyna (ČSSD) chce navrhnout, aby se kvůli balíčku sociálních zákonů Poslanecká sněmovna sešla mimořádně a zákony projednala zrychleně.

Přečteno: 477x
 

Kam dál:

Štítky:  

Bydlení, ubytovny, Politika, Bezpečnost, sociální bydleníHLAVNÍ ZPRÁVY

Josef Gabčo (FOTO: AC Sparta Praha futsal)

Skvělý romský futsalista Josef Gabčo mění dres! Z jeho umu bude těžit AC Sparta Praha!

15.1.2021 18:00
Josef Gabčo až do včerejška patřil mezi opory prvoligového futsalového týmu SK Olympik Mělník. O jeho výjimečném postavení hovoří fakt, že od začátku kromě dresu navlékal také kapitánskou pásku. To vše již patří minulosti. Nově bude 27-letý hráč oblékat dres AC Sparta Praha.
 celý článek

Nakladatelství Naše vojsko nabízí ve svém obchodu kalendář s portréty

Policie uzavřela případ propagace nacismu. Na nakladatelství Naše vojsko podala žalobu!

15.1.2021 17:35
Kalendář pro rok 2021 s portréty nacistických pohlavárů Třetí říše se může stát nakladatelství Naše vojsko osudným. Policie právě ukončila vyšetřování propagačních předmětů s nacistickou tématikou a podala návrh na žalobu. Informoval o tom mluvčí pražského městského státního zastupitelství Aleš Cimbala.
 celý článek

Policie zasahuje 30. 10. 2020 proti muži, který ohrožoval Bartoloměje Girgu a jeho sedmiletého syna pistolí (FOTO: repro video Bertík Girga)

videoBertík Girga: Muž mířil na mého sedmiletého syna pistolí, policie to vyhodnotila jako přestupek. V únoru jdeme vypovídat na úřad

15.1.2021 15:10
Nedávno došlo v Bílině k vážnému incidentu. Neznámý muž zde před místní prodejnou ohrožoval pistolí zpěváka a textaře Bartoloměje Girgu a jeho syna. Girga je ve veřejnosti znám jako Bertík. Podle jednoho z policistů šlo o pistoli plynovou, Bertík neví, o jakou jde zbraň, podle jeho vyjádření mu však policista sdělil, že byla předělaná na kovové kuličky. Incident se odehrál na parkovišti před bílinskou prodejnou Penny. Policie nakonec celý incident vyhodnotila jako přestupek.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo