romea - logo
5. dubna 2020 (neděle)
svátek má Miroslava
Loading
rozšířené vyhledávaní

Rest & DJ Herby a Jan Bendig podpoří děti ulice

31.5.2018 13:20
Stav Beztíže
Stav Beztíže

Jak jít za svým snem, minimalizovat rizika ulice a smysluplně trávit svůj čas ukáží ve čtvrtek 7.června rapper Rest & DJ Herby, zpěvák Jan Bendig, parkouroví mistři z InMotion Academy a další vystupující během zábavného a motivačního odpoledne s názvem Stav Beztíže.

Kam až to člověk může dotáhnout v tom, co ho baví, předvedou vystupující umělci i sportovci. Pod vedením profesionálů si návštěvníci budou moci vyzkoušet parkourové triky nebo se zapojit do turnaje ve street fotbalu či soutěže v líčení. Odpoledne začíná v 15 hodin na hřišti u Vinohradské vodárny v Praze. Cílem je podpořit mládež trávící svůj volný čas na ulici, aby našla smysluplnou náplň bez rizik a konfliktů.

Pořadatelem akce je Beztíže, specializované oddělení Domu dětí a mládeže Praha 3 - Ulita. Provozuje dva nízkoprahové kluby pro děti a mládež, v městských částech Praha 2, 3 a 10 poskytuje terénní programy pro stejnou cílovou skupinu a řadu dalších preventivních aktivit včetně výjezdů mimo Prahu.

Zábavně motivační akce, jako je Stav Beztíže, jsou určeny mladým lidem, kteří tráví svůj volný čas na ulici, často se nudí a nuda je vede k nebezpečným způsobům zábavy. Mohou se inspirovat, jak trávit volný čas, potkat své idoly, kteří je podpoří v jejich zájmech, a veřejnost uvidí, co všechno se už naučili v různorodých workshopech Beztíže.

Program události je vytvářen komunitně, do jeho přípravy jsou zapojeni mladí lidé využívající služeb Beztíže, díky čemuž si mohou vyzkoušet spolupráci, zodpovědnost, organizaci či propagaci velké akce a další nové dovednosti.

PROGRAM

15:00 - 16:15 soutěž v líčení
15:30 - 16:30 turnaj ve street fotbalu
15:30 - 17:30 malování na obličej
16:00 - 16:30 UGC (r&b)
16:30 - 17:00 Jan Bendig (pop)
17:00 - 18:00 parkour exhibice a workshop In Motion Academy
17:30 - 18:00 Rest & DJ Herby (rap)
Moderuje: MC Metoděj Constantine a Dozer.

 

 

 

TZ Beztíže
Přečteno: 562x
 

Kam dál:

Štítky:  

nízkoprahový klub, Jan Bendig, děti a mládež, Praha, programHLAVNÍ ZPRÁVY

Nikola Taragoš, programový ředitel Romodrom, o.p.s. v rozhovoru pro ROMEA TV.

videoNikola Taragoš: Snažíme se zabránit zhoršení situace našich klientů, dodáváme jim ochranné pomůcky i základní potraviny

1.4.2020 12:00
Dalším hostem v sérii rozhovorů s osobnostmi, kteří aktivně pomáhají v době nouzového stavu je programový ředitel organizace Romodrom.
 celý článek

Tisková konference k zvládnutí onemocnění COVID-19 v romských lokalitách na Slovensku

videoSlovensko bude testovat Romy v osadách. Nakažení Romové by pak mohli být izolováni ve státních zařízeních

1.4.2020 15:50
Od pátku se na Slovensku spustí testování na onemocnění COVID-19 ve 33 romských osadách. Matovič na tiskové konferenci společně s Peterem Pollákem a novou zmocněnkyní pro romské komunity Andreou Bučkovou představil plán boje s konoravirem v romských lokalitách. Odběry, na které dohlédnou vojáci, budou probíhat od 3. do 9. dubna. O den později, 10. dubna, by už měly být známy výsledky. "To, že jde armáda do osad není demonstrace síly," tvrdí premiér Igor Matovič. Vojenští lékaři podle něj budou s testy pomáhat proto, aby testování nezatížilo civilní zdravotníky. Premiér Igor Matovič chce nakažené Romy z osad umístit do státních zařízení.
 celý článek

V pátek 17. 2. 2017 jednala Rada vlády pro záležitosti romské menšiny poprvé pod vedením ministra pro lidská práva Jana Chvojky (FOTO: Úřad vlády ČR)

Úřad vlády vyzývá k nominaci nových členů do Rady vlády pro záležitosti romské komunity

1.4.2020 11:05
Úřad vlády vyzývá na stránkách kabinetu k nominaci nových členek a členů do Rady vlády pro záležitosti romské menšiny. Rada má v současné době 29 členek a členů, z toho 16 zástupkyň a zástupců státní správy a 13 občanských členek a členů zejména z řad Romů - tři tedy chybí.
 celý článek

www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo