romea - logo
20. září 2020 (neděle)
svátek má Oleg

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Rest & DJ Herby a Jan Bendig podpoří děti ulice

31.5.2018 13:20
Stav Beztíže
Stav Beztíže

Jak jít za svým snem, minimalizovat rizika ulice a smysluplně trávit svůj čas ukáží ve čtvrtek 7.června rapper Rest & DJ Herby, zpěvák Jan Bendig, parkouroví mistři z InMotion Academy a další vystupující během zábavného a motivačního odpoledne s názvem Stav Beztíže.

Kam až to člověk může dotáhnout v tom, co ho baví, předvedou vystupující umělci i sportovci. Pod vedením profesionálů si návštěvníci budou moci vyzkoušet parkourové triky nebo se zapojit do turnaje ve street fotbalu či soutěže v líčení. Odpoledne začíná v 15 hodin na hřišti u Vinohradské vodárny v Praze. Cílem je podpořit mládež trávící svůj volný čas na ulici, aby našla smysluplnou náplň bez rizik a konfliktů.

Pořadatelem akce je Beztíže, specializované oddělení Domu dětí a mládeže Praha 3 - Ulita. Provozuje dva nízkoprahové kluby pro děti a mládež, v městských částech Praha 2, 3 a 10 poskytuje terénní programy pro stejnou cílovou skupinu a řadu dalších preventivních aktivit včetně výjezdů mimo Prahu.

Zábavně motivační akce, jako je Stav Beztíže, jsou určeny mladým lidem, kteří tráví svůj volný čas na ulici, často se nudí a nuda je vede k nebezpečným způsobům zábavy. Mohou se inspirovat, jak trávit volný čas, potkat své idoly, kteří je podpoří v jejich zájmech, a veřejnost uvidí, co všechno se už naučili v různorodých workshopech Beztíže.

Program události je vytvářen komunitně, do jeho přípravy jsou zapojeni mladí lidé využívající služeb Beztíže, díky čemuž si mohou vyzkoušet spolupráci, zodpovědnost, organizaci či propagaci velké akce a další nové dovednosti.

PROGRAM

15:00 - 16:15 soutěž v líčení
15:30 - 16:30 turnaj ve street fotbalu
15:30 - 17:30 malování na obličej
16:00 - 16:30 UGC (r&b)
16:30 - 17:00 Jan Bendig (pop)
17:00 - 18:00 parkour exhibice a workshop In Motion Academy
17:30 - 18:00 Rest & DJ Herby (rap)
Moderuje: MC Metoděj Constantine a Dozer.

 

 

 

TZ Beztíže
Přečteno: 567x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

nízkoprahový klub, Jan Bendig, děti a mládež, Praha, programHLAVNÍ ZPRÁVY

Ilustrační FOTO: Romea.cz

Giňa Tabarik k blížícím se volbám: Čunkodomky v Mostě? Dobře vám tak Romale! Co jste si „zvolili“ to máte!

19.9.2020 21:58
I když, Bůh ví, jak by to s blokem 3 v Chánově dopadlo. Ono, první problém nastal totiž v tom, že ho tak nějak místní obyvatelé zlikvidovali. Druhý problém nastal hned potom, co se město rozhodlo situaci vyřešit. A jak jinak, bez Romů. Jak by taky Romové mohli o čemkoliv rozhodovat, nebo se na čemkoliv podílet, když politické zastoupení romské komunity rovná se nule. A to není problém jen v Mostě, je to problém vlastně kdekoliv, kde Romové v Česku žijí.
 celý článek

David Oplatek, sociální pracovník, člen Zastupitelstva Městské části Brno-střed

David Oplatek: Novináři z iDnes.cz si články o Romech cucají z prstu. Je jejich cílem budit nenávist?

19.9.2020 14:00
V sobotu 19. září vyšel v internetovém deníku iDnes.cz článek o tom, že okolí brněnského Cejlu je „no-go zóna“. Takto se obvykle označují místa, kam se bojí chodit nejen běžní obyvatelé, ale nezasahují zde ani policie a další složky veřejné moci. Přesně takový dojem se redaktoři snaží navodit, když píší, že Cejl je „místo, kde vidíte policii jen projíždět.“ Toto je uvedeno přímo v titulku. Samotný text už je přístupný jen po zaplacení. Ten, kdo si v sobotu na internetu otevřel idnes.cz, tak musel nabýt dojmu, že návštěvu ulice Cejl je lepší si rozmyslet.
 celý článek

Závěrečný galakoncert festivalu Khamoro 2018 (FOTO: Petr Karlach)

Festival Khamoro se uskuteční ve dvou blocích v září a listopadu

18.9.2020 9:43
Festival romské kultury Khamoro se uskuteční na podzim, a to ve dvou blocích. První z nich nabídne od 23. do 26. září čtyři koncerty gypsy jazzu či klasické hudby a výstavu, druhý pak od 27. do 29. listopadu koncerty tradiční muziky. Konat by se měla i mezinárodní konference o romské literatuře. Program na setkání s novináři představili pořadatelé z organizace Slovo 21.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo