romea - logo
28. ledna 2020 (úterý)
svátek má Otýlie
Loading
rozšířené vyhledávaní

Rest & DJ Herby a Jan Bendig podpoří děti ulice

31.5.2018 13:20
Stav Beztíže
Stav Beztíže

Jak jít za svým snem, minimalizovat rizika ulice a smysluplně trávit svůj čas ukáží ve čtvrtek 7.června rapper Rest & DJ Herby, zpěvák Jan Bendig, parkouroví mistři z InMotion Academy a další vystupující během zábavného a motivačního odpoledne s názvem Stav Beztíže.

Kam až to člověk může dotáhnout v tom, co ho baví, předvedou vystupující umělci i sportovci. Pod vedením profesionálů si návštěvníci budou moci vyzkoušet parkourové triky nebo se zapojit do turnaje ve street fotbalu či soutěže v líčení. Odpoledne začíná v 15 hodin na hřišti u Vinohradské vodárny v Praze. Cílem je podpořit mládež trávící svůj volný čas na ulici, aby našla smysluplnou náplň bez rizik a konfliktů.

Pořadatelem akce je Beztíže, specializované oddělení Domu dětí a mládeže Praha 3 - Ulita. Provozuje dva nízkoprahové kluby pro děti a mládež, v městských částech Praha 2, 3 a 10 poskytuje terénní programy pro stejnou cílovou skupinu a řadu dalších preventivních aktivit včetně výjezdů mimo Prahu.

Zábavně motivační akce, jako je Stav Beztíže, jsou určeny mladým lidem, kteří tráví svůj volný čas na ulici, často se nudí a nuda je vede k nebezpečným způsobům zábavy. Mohou se inspirovat, jak trávit volný čas, potkat své idoly, kteří je podpoří v jejich zájmech, a veřejnost uvidí, co všechno se už naučili v různorodých workshopech Beztíže.

Program události je vytvářen komunitně, do jeho přípravy jsou zapojeni mladí lidé využívající služeb Beztíže, díky čemuž si mohou vyzkoušet spolupráci, zodpovědnost, organizaci či propagaci velké akce a další nové dovednosti.

PROGRAM

15:00 - 16:15 soutěž v líčení
15:30 - 16:30 turnaj ve street fotbalu
15:30 - 17:30 malování na obličej
16:00 - 16:30 UGC (r&b)
16:30 - 17:00 Jan Bendig (pop)
17:00 - 18:00 parkour exhibice a workshop In Motion Academy
17:30 - 18:00 Rest & DJ Herby (rap)
Moderuje: MC Metoděj Constantine a Dozer.

 

 

 

TZ Beztíže
Přečteno: 552x
 

Kam dál:

Štítky:  

nízkoprahový klub, Jan Bendig, děti a mládež, Praha, programHLAVNÍ ZPRÁVY

Lucie Fuková (FOTO: Archiv Romea.cz)

Lucie Fuková pro Romea.cz: Odcházím z "romské rady" kvůli jejímu fungování a kvůli Heleně Válkové

23.1.2020 9:10
Jak již server Romea.cz informoval radu pro záležitosti romské menšiny včera opustila Lucie Fuková. Po Renatě Kötnerrové je to již druhá členka, která v krátké době z rady odchází na protest proti Heleně Válkové a kvůli samotnému fungování rady. "Rezignuji po zvážení některých negativních procesních aspektů fungování Rady vlády pro záležitosti romské menšiny společně s přesvědčením, že pozice zmocněnce pro lidská práva pro mne představuje především morálně pevný symbol demokratičnosti a politické a názorové integrity," uvedla ve stanovisku zaslaném serveru Romea.cz, které zveřejňujeme v plném znění.
 celý článek

Stanislav Křeček (FOTO: David Sedlecký. Wikimedia Comons)

ČSSD a Okamurova SPD chtějí za ombudsmana Křečka. KDU-ČSL má pochyby o zákonnosti jeho nominace

22.1.2020 10:11
Lidovci mají pochybnosti o změně kandidáta prezidenta Miloše Zemana na pozici ombudsmana. Zeman v době přípravy volby stáhl nominaci vládní zmocněnkyně Heleny Válkové a navrhl na veřejného ochránce práv Stanislava Křečka. Předseda KDU-ČSL Marek Výborný novinářům řekl, že o zákonnosti tohoto kroku má jeho strana pochybnosti a zřejmě se o tom bude jednat ve Sněmovně. Křeček v dolní komoře může počítat s podporu sociálních demokratů a hnutí SPD.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo